برخی از ایرانی‌ها به ویژه نسل‌های قدیمی‌تر رغبت چندانی به استفاده از انواع توالت فرنگی ندارند. این درحالیست که اغلب پزشکان استفاده از این مدل توالت را برای همه مردم به ویژه سالمندان پیشنهاد می‌دهند. استفاده از این نوع توالت مانع فشار آمدن به ستون فقرات و مفاصل شده و به سلامت اسکلت بدن کمک زیادی می‌کند.

این روزها دیگر در اغلب خانه‌های ما ایرانی‌ها توالت فرنگی نیز تعبیه شده و همه مردم سعی دارند تا بیشتر از آن استفاده کنند و از طرفی افزایش تقاضای روز به روز این محصول موجب شده تا از بازار خوبی نسبت به گذشته برخوردار شده باشد. در این صفحه با انواع این محصول و ویژگی‌های هر کدام بیشتر آشنا می‌شویم. پس تا پایان همراه ما بمانید.


انتخاب یک توالت فرنگی مناسب!


انواع توالت فرنگی را بر اساس موارد متنوعی تقسیم کرده که هر کدام ویژگی‌های خاص خود را دارند:

بر حسب نوع درب

بر اساس شکل ظاهری

براساس اندازه و محل نصب

بر اساس روش تخلیه

بر حسب مدل و برند

از لحاظ استحکام و دوام

توالت فرنگی بر اساس شکل ظاهری

انتخاب انواع مدل‌های توالت فرنگی متناسب با علاقه شما صورت می‌گیرد و این انتخاب از هر فرد به فرد دیگر متفاوت است. پیشنهاد می‌کنیم که در انتخاب این محصول حتما رنگی را انتخاب نمایید که دیرتر جرم گرفته و نظافت آن دردسر ساز نباشد. توالت‌های جدید اغلب کوچک‌تر طراحی شده و جای کمتری اشغال می‌کنند. شکل ظاهری را حتما برای تبدیل توالت ایرانی به فرنگی در نظر بگیرید و دقت کافی داشته باشید.


توالت فرنگی براساس اندازه


معمولا دهانه این محصول را براساس اندازه ای استاندارد تولید می‌کنند تا فرد در نشستن احساس بهتری داشته و راحت‌تر از آن استفاده کند. وقتی از سایز توالت صحبت می‌کنیم منظور ارتفاع سنگ، سایز دهانه توالت و درب آن بوده که در احساس آرامش فرد بسیار موثر است.


به لحاظ استحکام و دوام


توالتی که برای منزل خود تعبیه می‌کنید باید سال‌ها دوام داشته و در برابر ضربه و جرم مقاوم باشد؛ بنابراین در هنگام انتخاب آن‌ها دقت کنید. توالتی با جنس خوب انتخاب کنید تا به مرور زمان در مقابل جرم آب و میکروب مقاوم بوده و از بین نرود. پس اگر قصد ندارید دچار دردسر شده و مجبور به صرف هزینه‌های جانبی شوید، حتما بهترین جنس را انتخاب کنید. استحکام آن در برابر وزن‌های مختلف نیز بسیار مهم بوده که البته این مورد نیز به جنس توالت مربوط است.


از لحاظ روش تخلیه


در این مورد مدل های مختلفی هستند که با استفاده از فشار آب از بالا و یا به صورت گردشی تخلیه را انجام می دهند. سرعت و کیفیت تخلیه توالت نیز بسیار مهم بوده و حتی در قیمت آن نیز موثر است. حتما در هنگام خرید محصولی را انتخاب کنید تا به شما این اطمینان را بدهد که هنگام تخلیه کمترین ماده اضافه‌ای را در کاسه و لوله‌ها به جا نمی‌گذارد.


برحسب مدل آن‌ها


اگر به بازار این محصول مراجعه کنید، احتمالا فروشنده از شما خواهد پرسید که دوتکه می‌خواهید یا یک تکه! اغلب توالت فرنگی در این دو نوع محصول پیدا شده و به فروش می‌رسند. نوع دو تکه آن مخزن که کامل از توالت فرنگی جدا است، می‌تواند روی توالت قرار می‌گیرد. اما در نوع یک تکه مخزن به توالت وصل بوده و فضای نسبتا کمی را به خود اختصاص می‌دهد.

براساس نوع درب


درب توالت‌های فرنگی نیز به دو صورت اتومات و دستی برای آن‌ها ساخته می‌شود. در نوع اتومات بعد از هربار استفاده با فشردن دادن یک دکمه درب باز و بسته شده درحالیکه در نوع دستی آن باید با دست درب را باز کرده یا ببندید. بسته به سلیقه و بودجه‌ای که در نظر می‌گیرید می‌توان یکی از این دو مدل را انتخاب کرد. ولی دقت داشته باشید که در نگهداری از درب توالت فرنگی بسیار حساس باشید چرا که ممکن است پس از مدت زمانی از خرید دیگر نتوانید یدکی آن را به راحتی بیابید.


انواع توالت فرنگی بر اساس محل نصب


معمولا انواع توالت فرنگی را به دو صورت دیواری و زمینی نصب می‌کنند که در بین این دو نوع زمینی آن از اطمینان خاطر بیشتری برخوردار است. در نوع زمینی اگر توالت از جنس خوبی تهیه شده باشد قادر به تحمل هر وزنی است؛ درحالیکه در نوع دیواری این اطمینان خاطر وجود ندارد. از طرفی می‌توان مخزن آب توالت فرنگی زمینی هم در زمین و هم داخل دیوار نصب کرد؛ اما مخزن توالت دیواری تنها در دیوار قابل نصب شدن است. معمولا توالت دیواری به دلیل گرفتن فضای کم‌تر در مکان‌های عمومی بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرند.


انواع توالت فرنگی براساس برند آنها


شرکت‌های زیادی در زمینه تولید توالت فرنگی فعالیت می‌کنند که یکی هر کدام در تلاش‌اند تا بهترین و مرغوبترین جنس را در تولید این محصول استفاده کنند. سعی کنید به سراغ برندهای مطرح رفته و جنس محصول آن‌ها را بررسی کنید تا در صورت رضایت از همان برند خرید نمایید. جنس این محصول و کیفیت آن بسیار مهم بوده و یکی از موارد مورد توجه اغلب خریداران است.

جمع بندی


خرید انواع توالت فرنگی مناسب به ویژه این روزها که رواج بیشتری پیدا کرده و در بیشتر منازل استفاده می‎شود اصل مهمی است. در هنگام خرید این محصول حتما دقت کرده و نمونه‌ای را انتخاب کنید تا تمام نکاتی که در این مطلب ذکر شد را دارا باشد. در صورت دقت نظر در انتخاب این محصول قطعا بهترین آن را خریداری نموده و تا مدت زیادی بدون ایجاد هر گونه دردسر یا هزینه‌های جانبی کارتان را راه خواهد انداخت. پس در هنگام انتخاب دقت کنید.

طبقه بندی شده در

با برچسب در