روش نصب توالت فرنگی در حمام + آموزش تصویری نصب توالت

نصب توالت فرنگی در حمام

توالت فرنگی یکی از تجهیزات بسیار کاربردی و مهم در سرویس بهداشتی خانه ­ها بحساب می­آید و معمولا افراد نصب توالت فرنگی در حمام منزلشان را انجام داده‌اند. امروزه استفاده از توالت فرنگی برای افراد سالمند یک نیاز غیرقابل­ انکار است. بنابراین در هنگام ساخت سرویس بهداشتی منازل نوساز، خرید یک توالت فرنگی باکیفیت یکی از اولویت­ها می­باشد. معمولاً در هنگام خرید توالت فرنگی باید به ویژگی­هایی نظیر ابعاد، جنس، نحوه نصب و مشخصات فنی محصول دقت شود تا محصول باکیفیتی که سالیان متمادی قابل‌استفاده باشد، خریداری گردد.

امروزه برندهای مختلف درزمینه ساخت تجهیزات بهداشتی، مدل­های متعددی از توالت فرنگی را به بازار عرضه می­کنند. اگرچه اکثر برندها از رنگ سفید برای ساخت توالت فرنگی ­های عرضه‌شده به بازار استفاده می­کنند؛ اما دراین‌بین شرکت­های خارجی نیز وجود دارند که توالت فرنگی­ هایی بارنگ‌های مختلف را به بازار عرضه می کنند. در این صفحه به بررسی انواع توالت فرنگی و روش نصب آن می پردازیم.

دسترسی سریع به مطالب

نصب توالت فرنگی در حمام

نصب توالت فرنگی

نصب توالت فرنگی در حمام کار خیلی پیچیده‌ای نیست اما نیازمند رعایت ریزه ­کاری­ هایی هست که در این بخش تا حدودی مرور می‌کنیم.

همانطور که پیشتر در مورد نصب توالت فرنگی و هزینه های آن صحبت شده بود، برای نصب توالت فرنگی ابتدا باید تجهیزات مورد نیاز اعم از پیچ‌گوشتی‌های دوسو و چهارسو، انبردست، آچارفرانسه، درزگیر مخصوص، شلنگ رابط توالت فرنگی و حلقه مومی با پیچ آماده گردد.

برای نصب توالت فرنگی در حمام مراحلی باید طی شود که در اینجا به‌صورت خلاصه ذکر می­کنیم:

 1. در اولین مرحله نصب باید حلقه مومی را بازکرده و در دهانه لوله فاضلاب محل نصب توالت فرنگی قرار دهید. به‌منظور جلوگیری از به وجود آمدن مشکلات بعدی، باید حتماً دقت شود که حلقه مومی در محل قرارگرفته باشد و جابه‌جا نشود.
 2. حال باید کاسه توالت فرنگی را بر روی حلقه مومی قرار داده و کمی کاسه را فشار دهیم تا اطمینان حاصل شود که توالت به دهانه فاضلاب محکم شده است.
 3. در مرحله سوم باید پیچ‌ها و واشرها را در محل خود قرارداد و دقت شود که پیچ‌ها بیش‌ازاندازه سفت نشود به‌گونه‌ای که به بدنه چینی توالت فرنگی آسیب وارد سازد.
 4. در این مرحله باید  با استفاده از پیچ و مهره‌ها مخزن توالت نصب گردد.
 5. پس از نصب مخزن توالت فرنگی در حمام باید شلنگ رابط وصل شود. یک سمت شلنگ رابط به مخزن توالت و سمت دیگر آن به شیر ورودی آب وصل می­گردد.
 6. نحوه نصب توالت فرنگی در مرحله بعدی مربوط به نشیمنگاه توالت است که نصب می­گردد.
 7. در مرحله نهایی باید با دقت دورتادور محل نصب کاسه توالت فرنگی بر روی سرامیک­ها درزگیری شود تا نشتی صورت نپذیرد. در صورت صدا دادن سیفون توالت می‌توانید علت صدا دادن سیفون توالت فرنگی را به همراه راه‌حل‌های آن بخوانید.
درزگیری در نصب توالت فرنگی

قبل از اقدام به نصب توالت فرنگی در حمام باید آموزش نصب توالت فرنگی را ببینید و هم‌چنین به یک سری از نکات ریز دقت کنید:

 • باید کاملاً دقت شود تا سرویس بهداشتی در جای دقیق خود قرار گیرد و در اتصالات لوله­‌ها خللی وجود نداشته باشد تا توالت فرنگی دچار مشکل در عبور مواد دفعی نگردد..
 • در هنگام بستن پیچ و مهره‌ها نباید زیاده‌روی کرد؛ چراکه منجر به هرز شدن پیچ‌ها و باز شدنان ها می­شود.
 • قبل از تهیه شلنگ رابط باید فاصله مخزن تا شیر آب اندازه‌گیری شود تا شلنگ رابط به متراژ  مناسب تهیه گردد.
 • قبل از تهیه و نصب توالت فرنگی باید فاصله محل نصب توالت تا دیوارهای پشتی و کناری، فاصله محل نصب تا شیر آب و همچنین محل قرارگیری دقیق کاسه توالت تعیین شود. دقت شود که قبل از خرید توالت فرنگی باید این اندازه‌ها مدنظر قرار گیرد.
 • متناسب  با میزان استفاده از توالت فرنگی، آب‌شویه با اندازه مخزن مناسب نیز باید تهیه گردد.
 • بعد از نصب توالت فرنگی باید حتماً قبل از استفاده آن را امتحان کنید. بدین‌صورت که شیر آب را بازکرده، آب داخل آب‌شویه برشود و چک شود که توالت نشتی آب نداشته باشد.

جمع بندی

در این مطلب سعی بر آن داشتیم تا به آموزش نصب توالت فرنگی در حمام بپردازیم و مراحل آن را برای شما بازگو کنیم تا اگر سررشته‌ای در این کار دارید خودتان دست به کار شوید و یا بتوانید کار متخصص را دقیق‌تر زیر نظر بگیرید.

مطالب مرتبط برای شما...

 1. امیر عشایری گفت:

  هزینه نصب توالت فرنگی در حمام

  • امیر گفت:

   امیرجان توالت فرنگی یک تکه 110 تومن و دوتکه 130 تومن