قیمت واقعی لوله بازکنی با سه نظام چقدر است؟

آگهی‌های بالا تبلیغاتی می‌باشند و استاده صرفا معرفی مشاغل خدماتی را انجام می‌دهد و هرگونه توافقات انجام کار و مالی مربوط به آن بر عهده طرفین می‌باشد.

قیمت سه نظام لوله بازکنی

یکی از روش‌های باز کردن لوله‌های گرفته فاضلاب، سه نظام لوله بازکنی می‌باشد که تقریبا می‌توان گفت عده کمی از مردم با این سه نظام لوله بازکنی آشنایی دارند. در حقیقت آشنا نبودن با سه نظام لوله بازکنی باعث شده تا برخی از افراد از این موضوع سوء استفاده کرده و از مردم هزینه‌های زیادی را در جهت خدمات لوله بازکنی بگیرند. بنابراین در این صفحه از خدمات استاده علاوه بر قیمت لوله بازکنی سه نظام سعی می‌شود با سه نظام لوله بازکنی آشنا شوید تا در هنگام مواجه با متخصص لوله بازکن، از کلاهبرداری در امان بمانید.

قیمت سه نظام لوله بازکنی

یکی از مباحث مهمی که در جهت سه نظام لوله باز کنی قابل توجه می‌باشد، قیمت سه نظام لوله بازکنی است.

مدل سه نظام لوله بازکنیحدود قیمت به تومان
سه نظام لوله بازکن فنری 550600.000
سه نظام لوله بازکن فنری 375550.000
سه نظام گیرکونیک120.000

برخی از افراد بر این باورند که قیمت سه نظام لوله بازکنی نیز بسیار بالا می‌باشد. به طوری‌که هنگام استفاده از دستگاه فنر زنی، سه الی پنج عدد سه نظام لوله بازکنی خراب می‌شود. در صورتی‌که این‌گونه نیست و سه نظام لوله باز کنی طول عمر خاصی دارد. به طوری‌که با گذشت زمان فرسوده و مستهلک می‌شود. هزینه باز کردن چاه توالت و رفع گرفتگی لوله توالت و چاه دستشویی چقدر است؟

اما نمی‌توان گفت پس از استفاده از دستگاه لوله باز کنی یا دستگاه فنر زنی در هر نوبت، سه نظام لوله بازکنی خراب می‌شود. بنابراین برخی از افراد لوله بازکن از این موضوع سوء استفاده کرده و از مردم هزینه زیادی را دریافت می‌کنند، در نتیجه آگاهی داشتن در این زمینه از اهمیت بالایی برخوردار می‌باشد. البته بر اساس تعرفه‌های اتحادیه لوله بازکنی، قیمت سه نظام لوله بازکنی نسبت به سایر خدمات، بیشتر در نظر گرفته شده است ولی باز هم با این وجود، نباید قیمت سه نظام به‌گونه‌ای باشد که هوش از سر مردم ببرد.

قیمت لوله بازکنی با سه نظام

حدود قیمت لوله بازکنی با سه نظام 150.000 الی 600.000 تومان است.

قیمت لوله بازکنی به عوامل  مختلفی بستگی دارد که از جمله می‌توان به:

 • میزان کنده کاری در قسمت گرفتگی لوله
 • نوع روش فنر مورد استفاده در باز کردن لوله
 • وسیله لوله بازکنی
 • طول لوله‌های فاضلاب جهت فنر زنی

و.. اشاره کرد. بنابراین قیمت لوله بازکنی متفاوت است، برای مثال قیمت لوله بازکنی با دستگاه تراکم هوا با قیمت لوله بازکنی با فنر متفاوت می‌باشد.

 قیمت لوله بازکنی با سه نظام می‌تواند به عوامل زیر بستگی داشته باشد:

 • متراژ فنر استفاده شده
 • سختی گرفتگی
 • دستگاه استفاده شده

همان‌طور که گفته شد سه نظام دستگاه لوله بازکنی مانند دیگر قطعات مکانیکی عمر خاصی دارد و با مرور زمان مستهلک می‌شود. اما نباید این انتظار را داشت که در هر نوبت پس از استفاده دچار خرابی گردد. بنابراین هنگام محاسبه قیمت لوله بازکنی با سه نظام باید به این نکته توجه کرد.

سه نظام لوله بازکنی چیست؟

در حقیقت سه نظام لوله بازکنی به قطعه‌ای گفته می‌شود که از آن در دستگاه لوله بازکنی یا فنر‌ زنی استفاده می‌گردد. برای مثال سری دریل قطعه‌ای است که مته را درون خود نگه می‌دارد تا به محیط پیرامون پرتاب نشود. سه نظام لوله بازکنی نیز مانند سری دریل عمل می‌کند، یعنی قطعه‌ای کوچک است که پس از چرخش موتور الکتریکی، فنر را نگه می‌دارد تا به محیط اطراف پرتاب نشود.

جنس این قطعه نیز معمولا استیل، آلومینیوم و برنج می‌باشد. شکل ظاهری این قطعه به‌گونه‌ای است که از سه قسمت تشکیل شده است به‌طوری که این سه قسمت با فنر‌های کوچکی به یکدیگر متصل هستند.

سه نظام لوله بازکنی دارای انواع مختلفی می‌باشد، مانند سه نظام دستگاه سه پایه دینام 300، سه نظام دستگاه فرقونی دینام 1400 و… بهترین روش برای رفع گرفتگی لوله فاضلاب با سیمان و گچ، برای مشاهده کلیک کنید!

انواع فنر سه نظام دستگاه لوله بازکنی

از آن جایی که فنر در دستگاه لوله بازکنی انواع مختلفی دارد. بنابراین کاربردهای متفاوتی نیز دارند. از جمله این فنرها می‌توان به سر‌فنر فولادی، فنر سی متری، سر فنر الماسه اشاره کرد. در ادامه به صورت مختصری به توضیح آن‌ها خواهیم پرداخت.

 • سرفنر فولادی:

این نوع فنر همان‌طور که از نامش پیداست از جنس فولاد است. نوک آن تیز می‌باشد و برای باز کردن لوله‌هایی کاربرد دارد که گرفتگی آن به علت گچ یا سیمان باشند. بنابراین با استفاده از آن می‌توان لوله‌ی مورد نظر را تراشیده و مسیر لوله را باز نمود.

با روش های کلاهبرداری در لوله بازکنی آشنا شوید!

 • فنر سی متری:

این نوع فنر نسبت به سایر فنرها ضخیم بوده و به دور خود نمی‌پیچد. فنر سی متری با دستگاه 550 موشکی قابل استفاده است. همچنین از این فنر برای باز کردن لوله‌های طولانی که گرفته‌اند، استفاده می‌گردد.

 • سرفنر الماسه:

این نوع فنر نیز از مس و آلومینیوم ساخته شده که شبیه الماس می‌باشد. سرفنر الماسه برای لوله‌های خیلی ظریف و دورن کاسه‌ی فرنگی کاربرد دارد. در نتیجه باعث آسیب رسیدن به داخل لوله نمی‌شود.

کاربرد فنر سه نظام لوله بازکنی

همان‌طور که گفته شد سه نظام لوله بازکنی فنر را نگه داشته تا فنر به محیط اطراف پرت نشود. همچنین از طرفی دیگر هنگامی که فنر در داخل لوله فاضلاب قرار می‌گیرد در جهات مختلف حرکت می‌کند که همین حرکت فنر باعث رسوب زدایی کناره‌ها و قسمت بالایی لوله فاضلاب و تمیز شدن لوله فاضلاب می‌گردد. بهترین روش باز كردن چاه توالت چیست؟ آموزش ساخت لوله بازکن خانگی!

انواع سه نظام دستگاه لوله بازکنی و نحوه کارکرد آن

سه نظام دستگاه لوله بازکنی انواع مختلفی دارد. که از این میان می‌توان به سه نظام مته‌ای، سه نظام اتوماتیک و سه نظام فولادی اشاره کرد.

نحوه کار با سه نظام دستگاه لوله بازکنی به این صورت است که:

 • هنگامی که فرد دسته‌ی دستگاه را فشار می‌دهد، سه نظام دستگاه لوله بازکنی جمع شده و فنر را درون خود نگه می‌دارد.
 • سپس دینام دستگاه نیز که توسط یک تسمه به سه نظام وصل شده.
 • فنر را می‌چرخاند یعنی فنر با دینام می‌چرخد.

ممکن است در مواقعی فنر درون لوله گیر کند. که در چنین مواقعی می‌توان با استفاده از دکمه‌های چپ و راست گرد، چند حرکت عقب و جلو به فنر وارد کرده تا فنر آزاد شود.

در حقیقت سه نظام لوله بازکنی باعث چرخاندن فنر می‌شود. بنابراین می‌توان گفت که سه نظام لوله بازکنی در چرخاندن فنر، نقش مهمی را ایفا می‌کنند.

نتیجه گیری

یکی از روش‌های موثری که برای باز کردن گرفتگی لوله فاضلاب از آن می‌توان بهره گرفت، استفاده از سه نظام دستگاه لوله بازکنی می‌باشد.

در واقع سه نظام دستگاه لوله بازکنی در انواع و ابعاد مختلفی ساخته می‌شود که معمولا جنس آن آلومینیوم، برنج و استیل است. هزینه سه نظام دستگاه لوله بازکنی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار می‌باشد به طوری‌که با آگاهی از قیمت آن می‌توان از کلاهبرداری برخی از افراد سود جو در امان ماند.

سارا زندی

دانشجوی مولتی مدیا هستم و به تحلیل دیتا علاقه دارم. کار با ابزارهای دیتا برام لذت بخشه و در تلاشم به صورت مستمر اطلاعات و تجربیاتم در این حوزه افزایش بدم. از سال 99 در حوزه صدا و گویندگی فعالیت می‌کنم و علاقه بسیار زیادی دارم تا به صورت حرفه‌ای گویندگی کنم.

مطالب مرتبط برای شما...

 1. غفور گفت:

  بله دقیقا سو استفاده می‌کنند. برا ما هم همین اتفاق افتاد. بهش تو حداقل چند تا کار با سه نظام میزنی میخوامی همه ی پولشو از من بگیری؟ در نهایت 700 پیاده شدم، هر سه نظام 350

 2. رضا گفت:

  سلام، منم امروز مجبور شدم برای گرفتگی فاضلاب آشپزخانه زنگ بزنم به لوله بازکنی اولش گفتند 50 تومن بعد که آمد اول فنر زد گفت باز نمی شه باید سه نظام استفاده بشه، گفتم چند. گفت برای هرسه نظام 480، جالبه چند تا از این لوله باز کنا زنگ زدم قیمت شون بالا تر بود. قبول کردیم و فنر بزرگتر آورد و تا نصفه کرد داخل لوله و گفت باز نمی شود و باید بشکافیم. جالبه که می گفت باید خودمون بیایم انجام بدیم با قیمت خودشون. بهش گفتم بیا برو نتونستی باز کنی خودم می می شکافمش. پول هم بهت نمی دهم چون قول و قرارمون این بود که اگه باز نشد پولی نگیرد باعث شد به صرافت برافتاد و لوله رو باز کنه ولی با پو رویی گفت که دوتا سه نظام مصرف کرده که من قبول نکردم ولی 550 هزا تومان پیاده شدیم. خدا وکیلی حداکثر 200 هزا تومان حقش بود. آقایون این پولا رو ندید واقعا اجعاف در حق خودتون و جامعه هست.

 3. Mahmoud گفت:

  فردی بنام **** پیشنهاد دستمزد اولیه ایشان ۹۰ هزار تومان بود، من هم قبول کردم و مشغول بکار شد، در ادامه کار گفتن که گرفتگی زیاد است و باید سه نظام بزنند که هزینه اش میشود ۳۸۰ هزار تومان، من هم گفتم خیلی زیاد است، کار را ادامه دادند و بعد چند دقیقه گرفتگی باز شد و درخواست ۱/۶ میلیون تومان دستمزد کردند، گفتند داخل دستگاه ۳ تا سه نظام خراب شده و هزینه اش رو باید بدهید، پس از بحث طولانی مجبور به پرداخت ۱/۵ میلیون تومان پول به ایشان شدم. در حال پیگیری موضوع هستم.

 4. محمود گفت:

  من در سایت ***** درخواست دادم یکی گفت ۹۰ تومن یکی گفت ۱۲۰ تومن
  من‌ هم ۹۰ رو انتخاب کردم!!!
  گرفتگی لوله سینک اشپزخانه بود
  ۳۰ دقیقه کار کرد باز شد گفت ۳ تا سه نظام استفاده کردم!!! گفتم نشون بده گفت توی دستگاهه نمیشه
  بهر حال ۱/۵ میلیون تومان پیاده شدم
  توی سایت شکایت نوشتم اما میدونم پول برنمی گرده
  باید فقط خودمون اطلاع رسانی کنیم تا کمتر سرمون کلاه بره…!!!

 5. م گفت:

  برا ماهم ۱۲۰۰ گرفت دکترا اندازه اینا پول در نمیارند

 6. سمیرا گفت:

  سلام
  ما هم امروز سه شنبه ۲۶ ابا ن ۱۴۰۰ اومدن
  گفتن سه نظام قیمتش ۳۵۰ هزار است

 7. مهدی گفت:

  سلام امروز لوله بازکن آمد خانه ما ی لوله آشپزخانه رو فنر زد اول گفت 100 هزینه داره ولی بعد از کار از من3میلیون پول گرفت وگفت که6عدد سه نظام مصرف کردم. تازه فهمیدم کلاهبرداری کرده من می خوام برم ازش شکایت کنم
  تا ریخ20 8 1400

 8. رویا گفت:

  امروز برای بازکردن چاه توالت ما پنج میلیون و صد گرفتن گفت ده تا سه نظام زدم دیگه خدا میدونه چقدر اضافه گرفت

 9. زهرا گفت:

  من امروز از دیوار با یه فنرزنی تماس گرفتم نیم ساعت بعدش یکیو فرستادن همون اول گفت اگه با این فنر باز نشد باید سه نظام بزنم که 1و2و3داره برا هر کدوم 400 منم که سر درنمیاوردم گفتم خب فعلا انجام بدین.یه چن دقیقه بعدش گفت فنر رو پس میزنه رفت سه نظامشو آورد چن دقیقه بعدش باز شد کلا همه اومدن و رفتنش به یه ساعت نشد گفت 1800شوکه شدم گفتم اقا این چه قیمتیه اخه وقتی باهاتون تماس میگیریم میگید 100وقتی میاین خونه میشه 1800 چیکار کردین مگه نهایتا با تخفیف 1500گرفت… بقول این دوستمون خودش میدونه با خدای خودش…

  • مدیر محتوا استاده گفت:

   درود بر شما کاربر گرامی
   ممنون از اینکه تجربه خودتون رو به اشتراک گذاشتین. بهترین باشید.

 10. رضا شیرازی گفت:

  سلام .ممنون از اطلاع رسانی .
  امروز 9/8/1400ناچارا به لوله بازکن نیاز شد .
  اول اومد فنر انداخت گفت فایده نداره .
  باید با سه نظام بازشه .هر سه نظام 350هزار
  چون از بین می ره .با یک دست فنر میچرخاند .با یک دست هم با ته دستگاه ور میرفت .
  تا اینکه کار تموم شد .گفت سه تا سه نظام باضافه دستمزد یک ملیون و صد گرفت .
  چون از این بابت حساس شدم که کار سه نظام چیست و آیا واقعا سه عدد مصرف شد .
  تا به سایت شما رسیدم .و روشن شدم .هرچند
  طرف نقدا گرفت رفت .خودش میدونه با خدای خودش .

  • مدیر محتوا استاده گفت:

   درود بر شما کاربر گرامی
   ممنون از اینکه تجربه خودتون رو با ما به اشتراک گذاشتید.

 11. احمد مجیدی گفت:

  یه بنده ی خدای امد برای باز توالت گفت نه تا سه نظام زدم از مادرخواست سه میلیون تومان کرد این قدر سماجت کرد تراز مادومیلیون پانصدهزار تومان گرفت همش یک ساعت هم کار نکرد ما کجا میتوانیم شکایت کنیم

 12. شهریار گفت:

  همش کلاهبرداری هست…لوله اشپزخونه منو باز کرد گفت سه تا سه نظام استفاده کردم میشه ۱۲۰۰۰۰۰ یک میلیون و دویست هزار تومان

  • مدیر محتوا استاده گفت:

   درود بر شما
   در زمینه خدمات لوله بازکنی مراقب کلاهبرداری باشید و سعی کنید از شرکت‌های معتبر برای لوله بازکنی استفاده کنید تا از پرداخت هزینه‌های اضافی جلوگیری شود.
   بهترین باشید

 13. منوچهر خلیلی گفت:

  چرا شرکت های لوله بازکنی 1- دفتر ثابت نداردند 2-در اگهی روزنامه : ادرس ، شماره ثبت ، نام مدیر درج نشده و فاکتور رسمی ( شامل سربرگ شرکت و ادرس و تلفن و نام مسول و مجری و مهر و صورت ریز خدمات و تعرفه ان ) را به مشتری تحویل نمی دهند 3_ نحوه صحت ادعای مجری برای مشتری قابل تشخیص نیست 4- جدول نرخ نامه به مشتری ارایه نمی شود 5- چگونگی تایید فاکتور توسط مرجع ذیصلاح معلوم نیست . ……

  • ناشناس گفت:

   دقیقا موافقم امروز برای ده دقیقه کار یک میلیون و پانصد تومان دریافت کردند و واقعا انصاف نبود بقول یکی از مخاطبان اول صحبت از صد هزار و پس از ده دقیقه میشه بالای میلیون یعنی انصاف را داده اند فاضلاب

   • مدیر محتوا استاده گفت:

    درود بر شما کاربر گرامی
    ممنون که تجربه خودتون رو با ما به اشتراک گذاشتید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.