آگهی‌های بالا تبلیغاتی می‌باشند و استاده صرفا معرفی مشاغل خدماتی را انجام می‌دهد و هرگونه توافقات انجام کار و مالی مربوط به آن بر عهده طرفین می‌باشد.

یکی از مشکلات متداول هر خانه، گرفتگی لوله فاضلاب است. باز کردن لوله‌ی فاضلاب روش‌های متنوعی دارد که با توجه به نوع گرفتگی و شدت گرفتگی باید روش مناسب را انتخاب کرد. یکی از راه حل‌های مناسب در صورتی که گرفتگی از نوع گیر کردن یک جسم بزرگ در چاه نباشد، باز کردن لوله با استفاده از محلول لوله بازکن است که در این صفحه از استاده به بررسی کامل طریقه استفاده از محلول لوله بازکنی صاف و رافونه خواهیم پرداخت.

البته معمولا این روش به عنوان راه کار اول در نظر گرفته نمی‌شود، چرا که راه‌های ساده‌تر و کم خطرتر و همچنین با ضررهای کمتر نیز وجود دارند و به همین دلیل از محلول لوله بازکن زمانی استفاده می‌کنیم که روش‌های ساده‌تر پاسخگوی گرفتگی لوله نباشند. برای انجام این کار باید یک سری نکات رعایت شود که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم.

طریقه استفاده از محلول لوله بازکن

از انواع راه‌هایی که می‌توان برای باز کردن لوله نام برد، باز کردن لوله با تلمبه دستی، باز کردن لوله با روش فنر زدن و … هستند که این‌ها روش‌های ساده‌تری محسوب می‌شوند. درواقع گرفتگی لوله می‌تواند در اثر گیر کردن یک جسم در لوله باشد و یا می‌تواند به دلیل رسوب فضولات در لوله باشند. بهترین روش باز كردن چاه توالت با اسید را اینحا بخوانید.

اگر گرفتگی از نوع گیر کردن جسم باشد، قاعدتا استفاده از محلول لوله بازکن کارایی ندارد و صرفا با استفاده زیاد از آن به لوله آسیب می‌رسد؛ بلکه برای رفع این گرفتگی بهتر است ابتدا با یک جسم بلند و نازک وسیله‌ای که گیر کرده را خارج کنید، سپس اگر موفق به خارج کردن آن نشدید، از فرد ماهر در این زمینه کمک بگیرید تا با فنر زنی لوله را باز کند.

اگر گرفتگی به دلیل رسوب باشد، باید از روش‌هایی مثل استفاده از آب گرم و اگر شدید‌تر بود، استفاده از محلول لوله بازکن بهره گرفت. شما می‌توانید محلول لوله بازکن مدنظر را از بیرون تهیه کنید و یا با روش‌های ساده، آن را در منزل خود بسازید. البته لازم به ذکر است که استفاده‌ی بی مورد و زیاد از محلول لوله بازکن به لوله شما آسیب می‌رساند؛ پس در استفاده از آن صرفه جویی کنید، مگر زمانی که واقعا گرفتگی جدی باشد.

طریقه استفاده از لوله بازکن دوقلو رافونه

اگر لوله شما گرفتگی دارد و قصد دارید از محلول لوله بازکن استفاده کنید، یکی از گزینه‌ها، محلول لوله بازکن دوقلو رافونه است. این محلول خاصیت بازکردن گرفتگی قوی دارد و در دو فاز استفاده می‌شود، فاز اول گرفتگی‌ها را برطرف می‌کند اما فاز دوم گویا مکمل فاز اول است و مربوط به گرفتگی‌هایی مثل مو است. این محلول لوله بازکن علاوه بر خاصیت باز کردن لوله، خاصیت ضد عفونی نیز دارد و می‌تواند یکی از موارد مناسب برای گرفتگی لوله باشد. چگونه بوی بد فاضلاب توالت، دستشویی و آپارتمان را از بین ببریم؟

طریقه و زمان استفاده از محلول لوله بازکن رافونه روی آن نوشته شده است، پس با دقت آن را مطالعه کنید و طبق آن عمل کنید اما اگر آن را در دسترس ندارید طریقه استفاده از آن: مقدار مناسب را داخل لوله مورد نظر یا سینک بریزید پس از چند دقیقه (حدود 60 دقیقه) که محلول پایین رفت آب گرم را باز کنید و حدود چند دقیقه اجازه دهید تا آب به داخل لوله جریان داشته باشد.

مراقب باشید که این محلول دور از دسترس کودکان باشد و خودتان نیز هنگام استفاده از آن ایمنی را رعایت کنید. پس از اینکه از لوله بازکن رافونه استفاده کردید و طبق مدت زمانی که روی محصول نوشته شده است، صبر کردید تا تاثیر خود را بگذارد، لوله را بوسیله‌ی آب شستشو دهید، چرا که همانطور که گفته شد اگر لوله مدت زمان زیادی در معرض لوله بازکن قرار داشته باشد، پوسیده می‌شود و آسیب می‌بیند.

طرز استفاده از لوله بازکن صاف

لوله بازکن صاف انتخاب خوبی برای رفع گرفتگی و رسوب زدایی لوله‌ها است. برای استفاده از این محصول، به دستوری که روی آن نوشته شده دقت کنید و طبق آن عمل کنید. اما اگر طریقه استفاده آن در دسترس نیست می‌توانید مانند طریقه استفاده از محلول لوله بازکن رافونه استفاده کنید. چند راهکار ساده برای بازکردن لوله فاضلاب در منزل وجود دارد که پیشنهاد می‌کنیم آنها را مطالعه کنید.

بدین صورت که لوله بازکن صاف را درون لوله بریزید و تا مدت زمان 60 دقیقه اجازه دهید تا کار خود را انجام دهد سپس با آب گرم اجازه دهید لوله شسته شود.

اگر قصد استفاده از این محلول لوله بازکن قوی را دارید، باید یک سری نکات را یاد آوری کنیم.

  • یکی از نکات مهم که بارها بالاتر به آن اشاره کردیم، این بود که حتما پس از استفاده از لوله بازکن، با آب لوله را شستشو دهید، چرا که مواد شیمیایی موجود در لوله بازکن بسیار قوی هستند و به مرور زمان در اثر استفاده زیاد یا مدت زمان زیاد، باعث خوردگی و پوسیدگی لوله می‌شوند.
  • نکات ایمنی را رعایت کنید. از پوششی برای پوشاندن دست و بدن خود و همچنین چشم‌ها استفاده کنید؛ چرا که اگر ترکیبات این محصول روی پوست شما بریزد و یا بخارات ناشی از آن وارد چشم و ریه شما شود، آسیب‌هایی جبران ناپذیر برای شما خواهد داشت.
  • همچنین استفاده از ماسک را فراموش نکنید! زیرا لوله بازکن صاف بدون بو می‌باشد و این مورد می‌تواند دلیل خوبی برای استفاده نکردن و بی خطر فرض کردن لوله بازکن صاف باشد.

با اینکه محلول‌های لوله بازکن بسیار قوی هستند، اما باتوجه به فرمولاسیون آن‌ها مواد محافظت کنندهای نیز دارند و گاها از محلول‌های دست ساز آسیب کمتری به لوله وارد می‌کنند، به شرط آن که در استفاده از آن‌ها زیاده روی نکنید و همچنین طبق دستورالعمل روی محصول عمل کنید و پس از استفاده، لوله را حسابی با آب شستشو دهید تا آسیبی به لوله وارد نشود. البته لازم به یادآوری است که محلول لوله بازکن برای انواع گرفتگی‌ها کاربرد ندارد و اگر گرفتگی شما بوسیله یه جسم صورت گرفته است، راه حل آن محلول لوله بازکن نیست و باید جسم خارج شود. رفع گرفتگی لوله فاضلاب با سیمان و گچ را بخوانید و راه حل آن را پیدا کنید.

ترکیبات لوله بازکن صاف

لوله بازکن صاف از ترکیبات اسیدی تشکیل شده است و به همین دلیل خاصیت رسوب زدایی زیادی دارد و با اطمینان می‌توان از آن برای برطرف کردن گرفتگی‌های معمولی و همچنین شدیدتر نیز استفاده کرد؛ به شرطی که گرفتگی از نوع گیر کردن جسم یا وسیله‌ای در لوله نباشد. البته لوله بازکن صاف به دلیل خاصیت اسیدی که دارد، خود محصول و همچنین بخارات آن برای سلامت انسان مضر هستند و به همین دلیل باید نکات ایمنی را در هنگام استفاده از این لوله بازکن صاف رعایت کنید.

موارد مصرف لوله بازکن صاف

اگر لوله گرفتگی متوسط رو به شدید دارد، می‌توانید از محلول لوله بازکن صاف استفاده کنید تا این گرفتگی برطرف شود؛ البته بهتر از قبل آن روش‌های ساده‌تر مثل شستشوی لوله با آب جوش و تلمبه را امتحان کنید.

طبقه بندی شده در