اگر چه امروزه ساعت مچی جایگاه محاسبه زمان خود را بیشتر به جایگاه یک اکسسوری با هدف زینت داده است اما به خاطر افزایش قیمت ها تعمیر ساعت مچی از اهمیت ویژه ای برخوردار شده است. شاید در سال‌های گذشته امکان خرید یک ساعت مچی با برند نسبتاً مناسب با قیمت های زیر یک میلیون تومان فراهم بود، اما امروزه تمامی ساعت های مچی با برندهای محبوب بالاتر از یکی دو میلیون قیمت گذاری خواهند شد.

جهت تعمیر ساعت هوشمند و اسمارت واچ [سامسونگ، چینی و شیائومی] در استاده کلیک کنید.

بنابراین باید بدانید که نگهداری و همچنین تعمیرات این ساعت ها از اهمیت خاصی برای دارندگان آن برخورد است. اگر شما نیز علاقمند به داشتن ساعت مچی هستید بهتر است در ادامه با ما همراه باشید تا بدانید کدام یک از موارد می تواند باعث خرابی ساعت شما شده و همچنین در صورت خرابی چه سرویس هایی برای ساعت شما مناسب خواهد بود.

پیش از آنکه به بحث خرابی و تعمیرات ساعت مچی در استاده بپردازیم دقت داشته باشید که ساعت مچی نیز مانند بسیاری از لوازم دیگر نیاز به سرویس های دوره ای خواهد داشت. این موارد در صورتی که استفاده شما اندکی خاص باشد بیشتر خواهد شد برای مثال در صورتی که در محیط‌های مرطوب از ساعت مچی استفاده می کنید بایستی ساعت را برای ترمیم خاصیت ضد آب بودن آن به صورت دوره‌ای به تعمیرگاه‌های مجاز بسپارید.

دلایل خرابی ساعت مچی و چگونگی تعمیر آنها

نگهداری از ساعت خود را پشت گوش نیندازید و در اولویت قرار دهید؛ چراکه در صورت به تعمیر افتادن نه تنها باید هزینه زیادی بپردازید بلکه عمر آن نیز بسیار کم خواهد شد.موارد بسباری هستند که می تواند باعث خرابی ساعت مچی شما شوند. بهتر است این موارد را به خاطر داشته باشید و سعی کنید در استفاده از ساعت مچی از آن اجتناب کنید.

دقت داشته باشید که ساعت های مچی از هر نوعی که باشند معمولا به میدان مغناطیسی و ضربات حساس هستند. علاوه بر این اگرچه امروزه اکثر مدل ها خاصیت ضد آب دارند ولی باید مطمئن شوید که ضدآب بودن ساعت شما در حد غوطه وری و یا شستشو است.

اگر علیرغم محافظت هایی که برای ساعت مچی خود انجام داده اید باز هم ساعت مچی تان دچار خرابی شده، نگران نباشید مواردی از خرابی ها قابل تعمیر و یا ترمیم هستند . این تعمیرات شامل موارد زیر خواهند بود:

  • تعمیرات بند و پین اتصال بند و ساعت
  • ترمیم خش های روی بند، محفظه و شیشه ساعت
  • تعویض محفظه ساعت
  • سرویس کامل موتور ساعت در مواردی که آب خوردگی اتفاق افتاده است

گارانتی تعمیر ساعت مچی

تعمیراتی که روی ساعت مچی شما از جانب تعمیرکار انجام میگیرد باید همراه با ضمانتنامه یا همان گارانتی باشد. هرگونه تعمیری بدون گارانتی قطعا موثر نخواهد بود و همچنین هیچ ضمانتی وجود ندارد که بعد از تعمیر و در آینده دوباره مشکلی برای ساعت شما رخ ندهد. به همین علت معقول است که قبل از واگذار نمودن ساعت خود به مراکز تعمیر حتما در مورد گارانتی که در آن مرکز به شما ارائه میشود تحقیق و پرسوجوی کامل را به عمل آورید. قاعدتا در تمام نمایندگی‌های مجاز گارانتی در قبال تعمیر ساعت مچی از سوی شرکت مربوطه ارائه میشود.

ضمانت تعمیر ساعت مچی

همچنین بهتر است از قطعه اورجینال جدیدی که بر روی ساعت شما نصب میشود مطمن شده و گارانتی دریافت نمایید. در غیر این صورت شما نمیتوانید به آسانی تشخیص دهید که آیا قطعه نصب شده واقعا اصل است یا نه؛ بنابراین به یاد داشته باشید اولین و مهمترین گام برای تعمیر ساعت مچی معمولی انتخاب یک فرد و یا مرکز تخصصی معتبر و اخذ گارانتی در قبال تعمیر آن میباشد.

در رابطه با ساعت‌های مچی معمولا گارانتی و ضمانت آن‌ها شامل موارد زیر است.

  • ساعت‌‌های باتری خور 3 ماه ضمانت باتری
  • ساعت کوارتزی 1 سال ضمانت موتور
  • رفتن آب داخل ساعت‌های اصل (در صورتی که در معرض بخار آب یا آب جوش قرار نگرفته باشد)
  • رنگ بدنه ساعت‌های اصل (در صورت ضربه خوردن شامل ضمانت نیست)
  • خرابی موتور ساعت

معرفی مراکز تعمیر ساعت مچی

از جمله اصلی‌ترین مزیت استفاده از نمایندگی‌های رسمی و سرویس‌دهی به مشتریان عزیز میتوان به معتبر بودن، کاهش هزینه، دریافت گارانتی و… را نام برد.

می‌توانید جهت اقدام برای تعمیرات ساعت مچی از خدمات آنلاین استاده بهره بگیرید و با شماره‌های موجود در همین صفحه از استاده تماس بگیرید.

طبقه بندی شده در