در حال حاضر اکثر خانه‌ها از آیفون تصویری استفاده می‌کنند ین آیفون‌ها امکان دارد با اشکالات زیادی روبه‌رو شوند که هر کدام نیاز به تعمیر خاصی دارد. یکی از ایراداتی که به طور عمده در تمامی آیفون‌ها ایجاد میشود زنگ نخوردن آیفون تصویری است. در این حالت ممکن است علت آن موارد متعددی باشد. اگر مشکل ساده بود می‌توانید خودتان دست به کار شوید؛ اما اگر قادر به رفع آن نبودید، بهتر است از یک متخصص جهت تعمیر آیفون تصویری کمک بگیرید. در این صفحه تلاش می‌کنیم مشکل زنگ نخوردن آیفون تصویری و برطرف کردن آن با توجه به برندهای مختلف این محصول را توضیح دهیم.

 زنگ نخوردن آیفون تصویری الکتروپیک

 در صورتی که این ایراد را در آیفون تصویری مشاهده کردید علت آن ایراد در خروجی D آیفون است. برای رفع ایراد در ابتدای کار باید بلندگو و اتصالات آن چک شود. امکانش هست که سیم کشی و اتصالات آن آسیب دیده باشد و اگر بلندگوی آیفون قطع شده باشد صدا از گوشی نمی‌رسد.  اگر اتصالات سیم کشی آیفون تصویری و بلندگو اشکالی نداشته باشد باید به دنبال این ایراد در برد دستگاه باشیم.

زنگ نخوردن آیفون کوماکس و سوزوکی

در صورتی که با مشکل زنگ نخوردن در آیفون تصویری کوماکس یا یکسره شدن زنگ آیفون تصویری مواجه شدید، باید چند مسئله را بررسی کنید.

 ممکن است این مشکل به علت خرابی برد صدا، خرابی پنل، خرابی سوئیچر دستگاه، خرابی برد تغذیه و یا خرابی بلندگوی آن باشد. برای رفع هر کدام از این ایرادات باید روش خاصی در پیش گرفت. در صورتی که مشکل ساده باشد می‌توانید دست به کار شوید اما اگر اشکال مربوط به قسمت‌های داخلی دستگاه مانند برد تغذیه و برد صدا باشد.

 مهم‌ترین علت و مشکل زنگ نخوردن آیفون تصویری وجود اشکال در برد تغذیه است. اگر برد تغذیه نتواند جریان مناسب و مورد نیاز را برای نیروی آیفون تامین کند، می‌تواند باعث بروز مشکل زنگ نخوردن آیفون شود. این ایراد در آیفون‌های تصویری کوماکس، سیماران، سوزوکی و الکتروپیک مشابه است و به عبارتی حل مشکل نیز مشابه خواهد بود.

علت دیگر برای ایجاد اشکال زنگ نخوردن آیفون تصویری ناشی از خرابی پنل آن می‌باشد. در این صورت فقط یک واحد با ایراد نخوردن زنگ روبرو نیست، بلکه همه طبقات ساختمانی این مشکل را خواهند داشت. در این حالت باید قطعات پنل آیفون بررسی شود. 7 علت نداشتن تصویر در آیفون تصویری را اینجا بخوانید.

 از دیگر اشکالاتی که موجب این مسئله می‌شود اختلال در زنگ واحدها است. گاهی اوقات ممکن است متوجه شوید که با فشار دادن پنل درب یکی از واحدها زنگ واحد دیگری به صدا درمی‌آید و یا اینکه در چند واحد به یکباره صدای زنگ به گوش می‌رسد. در هر حال زنگ نخوردن آیفون تصویری و راه حل برطرف کردن آن به چند مسئله ربط داده می‌شود.

بیشتر اوقات در آیفون تصویری چهار سیمه این اشکال بروز می‌کند و ایراد به خاطر وجود مشکل در سیستم نیست. برای رفع مشکل تداخل زنگ باید برد شاسی پنل درب بررسی شود؛ ممکن است در این پنل اتصال بین دو شاسی رخ داده باشد. گاهی اوقات با جابه‌جایی سوکت واحد مشکل برطرف می‌شود. اگر ایراد به خاطر خرابی برد زنگ پنل باشد، باید شاسی زنگ به‌وسیله دستگاه بازر بررسی شود و همچنین قطعات الکترونیکی آیفون باید چک شوند. جهت عیب یابی آیفون تصویری در سایر قسمت‌ها به صورت کامل، میتوانید این صفحه را بخوانید.

  آیفون‌های تصویری کلا به آیفون‌های چهار سیمه و هفت سیمه تفکیک می‌شوند. آیفون الکتروپیک، کوماکس، سوزوکی و آلدو جز آیفون‌های چهار سیمه هستند و آیفون تکنما یک آیفون ۷ سیمه است. به همین دلیل روش برطرف شدن مشکل در هر کدام از این دو نوع آیفون متفاوت خواهد بود.

عدم زنگ خوردن آیفون تکنما

آیفون تصویری هفت سیمه تکنما متفاوت از آیفون‌های تصویری چهار سیمه است. شرکت تکنما تنها تولید کننده آیفون تصویری در کشور است که آیفون ۷ سیمه به بازار ارائه کرده است. در صورت روبرو شدن با مشکل زنگ نخوردن در این آیفون مهم‌ترین دلیل آن می‌تواند استفاده از دستمال مرطوب برای تمیز کردن صفحه آیفون تصویری تکنما باشد.

 این آیفون لمسی است و استفاده از دستمال مرطوب برای نظافت آن سبب مختل شدن زنگ خواهد شد. برای جلوگیری از ایجاد دوباره این اشکال سعی کنید دیگر برای تمیز کردن صفحه لمسی آیفون تکنما از دستمال مرطوب استفاده نکنید.  اگر مشکل زنگ نخوردن به خاطر خرابی بلندگو باشد برای بررسی این مشکل در آیفون تصویری تکنما باید توسط دستگاه بازر، بلندگو تست شود.

 سخن پایانی

 آیفون‌های تصویری به دو صورت کلی چهار سیمه و هفت سیمه تقسیم می‌شود و هر کدام زمان بروز مشکل زنگ نخوردن آیفون تصویری نیاز به روش خاصی برای رفع ایراد دارد. در این حالت برای رفع مشکل پیشنهاد می‌کنیم از یک فرد حرفه‌ای در این زمینه کمک بگیرید.

طبقه بندی شده در

با برچسب در