نداشتن تصویر در آیفون تصویری علل مختلفی دارد. در این صفحه از سایت استاده به طور کامل به بررسی علت نداشتن تصویر در آیفون تصویری خواهیم پرداخت و روش تعمیر آن را نیز بیان خواهیم کرد. برای تعمیر آیفون تصویری خود می‌توانید بهترین متخصص‌ها را از سایت استاده پیدا کرده و جهت تعمیر تماس بگیرید.

امروزه استفاده از آیفون تصویری به دلیل افزایش امنیت در منازل مسکونی افزایش پیدا کرده است. به طوری که هم اکنون بیشتر خانه‌ها از آیفون تصویری استفاده کرده و کمتر افرادی از آیفون‌های قدیمی استفاده می‌کنند. یکی از مهم‌ترین مشکلات آیفون تصویری، نشان ندادن تصویر در صفحه دیجیتالی آن است. به دلیل وجود برخی پیکسل‌ها در آیفون تصویری، خرابی آن سبب آبی شدن یا سیاه شدن تصویر شده که هر کدام از این موارد، نشان از خرابی خاصی دارد. گاهی اوقات مشکل در برق خانه یا ایراد‌های داخلی آیفون تصویری باعث خرابی آن شده و استفاده از آن نا‌ممکن خواهد شد.

علت نداشتن تصویر در آیفون تصویری و راه حل

خرابی آیفون تصویری در مجموع می‌تواند عامل داخلی یا خارجی داشته باشد. اگر مشکل داخلی باشد، شما باید خرابی را از داخل واحد و آیفون خودتان شناسایی کنید و اگر مشکل خارجی بود، باید پنل اصلی آیفون تصویری بررسی شود. نشانه خرابی خارجی آیفون، نداشتن تصویر برای تمام واحد‌های ساختمان است.

همچنین در ادامه به بررسی راهکارهایی برای رفع مشکل نداشتن تصویر در آیفون تصویری می‌پردازیم. در بعضی موارد بهتر است تعمیر را به متخصص این کار بسپارید و خودتان دست بکار نشوید. نگهداری صحیح از آیفون تصویری می‌تواند از معیوب شدن آن جلوگیری کند. چطور از آیفون تصویری به خوبی نگهداری کنیم تا نیاز به تعمیر پیدا نکند؟

دلایل نداشتن تصویر در آیفون تصویری و راهکارهای آن به شرح زیر است:

خرابی منبع تغذیه

در صورت بروز این مشکل، آیفون تصویری شما همانند یک آیفون قدیمی عمل کرده و بدون داشتن تصویر، باقی وظایف خود را انجام خواهد داد. در صورت نیاز، تعمیر برد تغذیه آیفون تصویری را باید به تعمیرکار با تجربه بسپارید.

راه حل: این مورد نیاز به بررسی توسط فرد متخصص داشته و به احتمال زیاد باید آن قطعه تعویض گردد. در برخی موارد جزئی امکان تعمیر آن نیز وجود خواهد داشت. لازم است که قطعه خریداری شده کاملا سازگار با آیفون تصویری بوده و تقلبی نباشد.

خرابی کابل ارتباطی میان صفحه آیفون و پنل

این مشکل احتمالا پس از تست آیفون برای فهمیدن دلیل نداشتن تصویر بروز خواهد داد. در صورتی که مشکل رفع نشود به قطعی صدا نیز منجر خواهد شد.

راه حل: باید بررسی کنید تا سیم در جایی دچار خرابی یا قطعی نشده باشد و در صورت بروز هر گونه از این موارد نسبت به رفع یا تعویض سیم اقدام کنید. بررسی و تعویض سیم در آیفون تصویری امری حساس بوده و باید با دقت فراوانی انجام شود.

قطعی سیم‌های برق رسان به آیفون تصویری

در این حالت شما علاوه بر نداشتن تصویر، قادر به روشن کردن آیفون نیز نیستید و آیفون تصویری به طور کامل غیر قابل استفاده است.

راه حل: احتمال دارد که در این مورد، جایی از سیم دچار قطعی شده باشد که نیاز به تعمیر دارد. در صورتی که تعمیر آن امکان پذیر نبود، باید سیم نو جایگزین آن شود. این مشکل گاهی به دلیل عبور جریان غیر استاندارد برق نیز رخ داده که علاوه بر آیفون تصویری به بسیاری از لوازم برقی منزل نیز آسیب خواهد رساند.

ایراد داشتن سیم قهوه‌ای رنگ در داخل آیفون تصویری

در این مورد با این که شما تصویر ندارید اما آیفون روشن شده و می‌توان به سایر امکانات آیفون تصویری دسترسی داشت.

راه حل: جهت تعمیر این مورد می‌بایست خود سیم، تعویض شده یا جای آن با سیم زرد تعویض گردد. باید مواظب باشید که عیب یابی در این قسمت، موجب خرابی قطعه دیگری نشده یا سیم‌های دیگر دچار مشکل نگردند. اگر خودتان دست به کار می‌شوید لازم است که تجربه کافی در تعمیر آیفون را داشته باشید و نحوه سیم کشی آیفون تصویری و نقشه‌ سیم کشی انواع آیفون را بدانید.

مشکل داشتن دوربین آیفون تصویری

در این مورد نیز شما به تمامی امکانات آیفون به جز تصویر، دسترسی دارید.

راه حل: احتمالا دلیل بروز این این مشکل، خرابی یک یا هر دو سیم متصل به برد دوربین آیفون تصویری است. برای حل آن باید سیم‌ها را بررسی نموده و متوجه شوید که کدام یک از آن‌ها دچار ایراد شده است. سپس سیم را با دقت تعمیر کرده یا آن را تعویض بفرمایید.

خرابی برد صدا

این مشکل نیز روی خرابی تصویر تأثیر داشته و امکان دیدن تصویر بیرون منزل را از بین خواهد برد.

راه حل: در این مورد باید برد به طور کامل از دستگاه خارج شده و توسط یک متخصص بررسی و عیب یابی شود.

خرابی برد صفحه دیجیتال یا خرابی خود صفحه دیجیتال

در این حالت مشکل از آیفون تصویری واحد شما بوده و علاوه بر نداشتن تصویر، موجب خراب شدن سایر امکانات آیفون تصویری نیز خواهد شد.

راه حل: برای حل این مشکل نیز احتیاج به نظر قطعی فرد متخصص برای تعمیر است. در صورت لزوم باید صفحه دیجیتال آیفون تصویری، تعویض گردد.

دقت بفرمایید که عیب یابی و تعمیر آیفون تصویری امری تخصصی بوده و نیاز به تجربه بالا دارد. اگر هنگام رفع مشکل توسط شما، یکی از سیم‌ها یا اجزاء داخلی آیفون تصویری دچار ایراد شوند، کل ساختار آیفون تصویری به هم ریخته و تمام واحد‌ها درگیر این مشکل خواهند شد. بهتر است که برای تعمیر آن از یک متخصص یا یک نمایندگی تخصصی استفاده نموده و با اطمینان بیشتر نسبت به رفع خرابی آیفون تصویری اقدام نمایید. شما می‌توانید از متخصصین معرفی شده در سایت استاده کمک بگیرید. با اینکار از تخصص و تجربه تعمیرکار آیفون خود مطمئن خواهید بود.

طبقه بندی شده در

با برچسب در