عواملی که سبب یکسره شدن زنگ آیفون تصویری خواهد شد و راهکارهایی که برای از بین بردن زنگ ممتد آیفون باید انجام داد مباحثی است که در این صفحه از مگ خدمات آنلاین استاده به آن خواهیم پرداخت.

علت یکسره شدن زنگ آیفون تصویری

آیفون تصویری این امنیت را برای اعضای خانه پدید آورد که بدانند درب خانه را به روی چه کسانی بگشایند. اما همین تکنولوژی هم تبعات خود را دارد و به هنگام ایراد در سیستم عملکرد آن، باید هر چه سریعتر به رفع آن پرداخت. به یاد بیاورید زمانی که آیفون تصویری شما به صورتی ممتد زنگ می­خورد که اصطلاحا به آن یکسره شدن زنگ آیفون تصویری می‌گویند که در صورت برطرف نشدن آن باید اقدام به تعمیر آیفون تصویری کرد. در این صفحه از خدمات آنلاین استاده قصد داریم به این مسئله بپردازیم که علت یکسره شدن زنگ آیفون تصویری چیست؟ بعد از آن راهکارها و نحوه درست نگهداری آنها را بررسی کنیم.

علت یکسره شدن زنگ آیفون تصویری به چهار دلیل مشخص برمی‌گردد:

یکسره شدن زنگ آیفون تصویری به دلیل اختلال در سیم کشی

سیم کشی وسایل تکنولوژی حکم رگ‌های حیاتی آنها را داراست. چنانچه هر سیم دچار مشکل شود، سیستم کلی را تحت تاثیر قرار می‌دهد. اشکال در هر بخشی از سیم کشی آیفون تصویری نیز، سیستم کلی دستگاه را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد. اما سیم کشی در سیستم آیفون‌های تصویری به سه شکل صورت می‌گیرد که اختلال در آنها یکسره شدن زنگ آیفون تصویری را به دنبال دارد.

 • اتصال بین سیم قرمز یا سیم چهارم با دیگر سیم‌ها برقرار می‌شود. برندهایی همچون: آیفون‌های کوماکس، سوزوکی، سیماران، تامر، کنوی، کالیوز و آلدو از این دسته هستند.
 • اتصال بین سیم زرد یا سیم چهارم با دیگر سیم‌ها برقرار می‌شود. برندهایی همچون: آیفون‌های هیوندای، تابا و الکتروپیک از این دسته هستند. 7 علت نداشتن تصویر در آیفون تصویری را اینجا بخوانید.
 •  یا سیم سه با دیگر سیم‌ها برقرار می‌شود. برندهایی همچون: آیفون‌های کوکوم جزء این دسته هستند.R اتصال بین سیم

ایجاد اتصال در شاسی زنگ و یکسره شدن زنگ آیفون

ایجاد اتصال در شاسی زنگ معمولا بخاطر نفوذ آب به پنل بیرونی آیفون تصویری اتفاق میفتد. به همین جهت در شهرهای شمالی ایران، به دلیل باران فراوان و رطوبت زیاد این اتفاق بیشتر میفتد. سعی کنید حتما از محافظ برای پنل بیرونی خود استفاده کنید. مشکل زنگ نخوردن آیفون تصویری را می‌توانید مطالعه کنید.

استفاده همزمان از دو آیفون موازی یا اینترکارم

قابل ذکر است که در این صورت حتما باید چهار سیم اول در هر دو آیفون به هم متصل شوند. و از چهار سیم دوم در هر دو آیفون، تنها سیم چهارم به هم متصل شوند. اگر خودتان اقدام به بستن آیفون‌های موازی داشته اید و با این مشکل مواجه شدید احتمالا خطایی رخ داده که می‌توانید توسط تعمیرکار آیفون تصویری اقدام به تعمیرات کنید.

خراب شدن برد صوت آیفون تصویری

عملکرد آیفون تصویری به این صورت است که تصویر، صوت و صدای زنگ از برد صوت عبور می‌کند. و به همین دلیل برد صوت بسیار حائز اهمیت است. توصیه می‌شود به دلیل حساس بودن این قطعه از دستکاری آن در صورت نداشتن تجربه و یا زمینه فنی خودداری کنید. زیرا ممکن است برای رفع خرابی یکسره شدن آیفون صدا را به‌طور کامل قطع کنید.

راهکار رفع یکسره شدن زنگ آیفون تصویری

 1. هنگام یکسره شدن زنگ آیفون تصویری اولین اقدام این است که برای جلوگیری از صدمات بیشتر، آیفون تصویری را خاموش کنید. زیرا که یکسره زنگ خوردن آیفون تصویری به دلیل درگیر شدن برد صدا و آمپلی فایر دستگاه، ممکن است برد اصلی دستگاه را دچار مشکل کند.
 2. سپس سیم کشی‌های آیفون تصویری را چک کنید. چرا که هر شرکت تولید کننده‌ای، سیستم تقسیم‌بندی سیم کشی مختص به خود را دارد.
 3. برای جلوگیری از ایجاد اتصال در شاسی زنگ و ممتد شدن زنگ آیفون تصویری، نصب آیفون تصویری باید آیفون تصویری حتی الامکان در مکان‌هایی با رطوبت کم نصب شود و یا اینکه در معرض باران قرار نگیرد یا اینکه از پنل بارانگیر استفاده کرد.
 4. علت خراب شدن برد صوت آیفون تصویری می‌تواند به دلیل خراب شدن آی سی تولید صدای زنگ یا خازن‌ها باشد.

چگونگی نگهداری از آیفون تصویری

 • اطمینان داشتن از دسترسی به اینترنت
 • بهتر است هر از مدتی پسورد اینترنت خانه را تغییر دهید.
 • محافظت از قسمت بیرونی آیفون تصویری
 • باید مراقب باشید که تحت هیچ عنوانی قسمت بیرونی آیفون تصویری، بخصوص دوربین آن در معرض نفوذ آب و باران و تابش خورشید نباشد.
 • تمیز نگه‌داشتن قسمت‌های داخلی و بیرونی آیفون تصویری
 • هر از چندگاهی اسپیکر، لنز دوربین و میکروفون دستگاه را تمیز کنید.
 • جلوگیری از ورود حشرات به بخش‌های مختلف آیفون تصویری
 • در این موارد می‌توانید از حشره کش استفاده کنید. و برای قسمت بیرونی نیز می‌توانید با استفاده از اکالیپتوس و نعنای تند مانع جمع شدن حشرات اطراف آیفون تصویری شوید.
 • مراقبت از سیم‌ها و آداپتور آیفون تصویری
 • حتما از آداپتور مخصوص همان آیفون تصویری استفاده کنید. و در زمانی که نیازی به آیفون تصویری ندارید، بهتر است آنرا خاموش کنید.
 • به هیچ عنوان خودتان اقدام به باز کردن سیستم نکنید

در هنگام خرابی یا یکسره شدن زنگ آیفون تصویری حتما از تعمیرکاران مجرب این حرفه استفاده کنید.

نتیجه گیری

آیفون تصویری به دلیل امنیت بالای آن، حالا دیگر جزئی جدانشدنی از هر خانه‌ایست. از آنجاییکه بین سالم بودن آیفون تصویری و امنیت خانه شما ارتباط مستقیمی برقرار است، همواره باید به مواردی که برای چگونگی نگهداری از آیفون تصویری اشاره شد، توجه داشت. همچنین دانستن علت یکسره شدن زنگ آیفون تصویری، بعنوان مشکلی معمول در این دستگاه، خالی از لطف نیست.

اطلاع از راهکارهای برطرف کردن یکسره شدن زنگ آیفون تصویری نیز به شما کمک می‌کند که در مواقع ضروری و چنانچه مشکل حادی نباشد به برطرف کردن مشکل بپردازید. در غیر این‌صورت باید با مراکز خدماتی در این زمینه تماس بگیرید.

طبقه بندی شده در