موتور جاروبرقی اصلی‌ترین بخش جاروبرقی است. در حال حاضر هزینه تعویض موتور جاروبرقی بیشتری قیمت در زمان تعمیر جاروبرقی است. به همین دلیل در صورت بروز خرابی بیشتر افراد تا حد امکان ترجیح می‌دهند که موتور را تعمیر کنند. اما تعمیر موتور جاروبرقی یک کار حرفه‌ای است که باید در نمایندگی‌های معتبر انجام شود. در این صفحه به (لیست قیمت تعمیر موتور جاروبرقی) و {معرفی تعمیرکار جهت تعمیرات موتور جاروبرقی} خواهیم پرداخت.

هزینه و اجرت تعمیرات موتور جاروبرقی

تعمیر یا تعویضقیمت به تومان
تعویض موتور جاروبرقی 750 وات155.000 تا 195.000
تعویض موتور جاروبرقی 1000 وات145.000 تا 240.000
تعویض موتور جاروبرقی 1100 وات145.000 تا 245.000
تعویض موتور جاروبرقی 1200 وات لبه دار و غیر لبه155.000 تا 245.000
تعویض موتور جاروبرقی 1400 وات لبه دار و غیر لبه165.000 تا 255.000
تعویض موتور جاروبرقی 1600 وات لبه دار و غیر لبه185.000 تا 330.000
تعویض موتور جاروبرقی 1800 وات لبه دار و غیر لبه185.000 تا 350.000
تعویض موتور جاروبرقی 2000 وات لبه دار و غیر لبه195.000 تا 370.000
تعمیر موتور جاروبرقی 2200وات لبه دار و غیر لبه210.000 تا 390.000
تعمیر موتور جاروبرقی 2500 وات لبه دار و غیر لبه220.000 تا 410.000

هزینه تعمیر موتور جاروبرقی بستگی به برند آن، علت خرابی و شهر یا استان محل سکونت شما دارد. نمایندگی‌های معتبر معمولا برای تعمیر موتور جاروبرقی گارانتی‌های سه تا شش ماهه ارائه می‌دهند. علاوه بر این یک نمایندگی معتبر در هنگام نخستین مراجعه شما، با توجه به عیب یابی موتور جاروبرقی، هزینه تقریبی را با شما در میان خواهد گذاشت. یکی از مواردی که هزینه تعمیر جاروبرقی را تحت الشعاع قرار می‌دهد، مدت زمان گارانتی است.

اگر تعمیرگاهی برای انجام تعمیرات موتور به شما گارانتی بدهد، با توجه به مدت زمان گارانتی هزینه تعمیر افزایش خواهد یافت. همچنین نوع قطعاتی که در تعمیر جاروبرقی به کار می‌رود، در هزینه تعمیر آن نقش به سزایی دارد.

تعمیر موتور جاروبرقی سامسونگ

سامسونگ یکی از برندهای برتر جاروبرقی است. جاروبرقی‌های مختلف از جمله جاروبرقی سامسونگ به سه دلیل عمده نیاز به تعمیر  موتور پیدا می‌کنند. مهم‌ترین دلیل خرابی و تعمیر موتور جاروبرقی سامسونگ مکش رطوبت یا استفاده از آن در محیط‌های مرطوب است. نفوذ رطوبت به درون موتور می‌تواند سبب خراب شدن سیم‌پیچی موتور جاروبرقی سامسونگ و در نتیجه آسیب به موتور شود. موتور جاروبرقی‌های دیگر و این برند از قطعات مختلفی ساخته شده است.

بلبرینگ، آرمیچر، پروانه، سیم‌پیچ و کلکتور حیاتی‌ترین قطعات موتور جاروبرقی هستند. پروانه موتور یکی از تاثیرگذارترین قطعه‌ها نسبت به گرد و خاک است. این قطعه که با سرعت 1400 دور بر دقیقه می‌چرخد، در صورت گرفتن گردوغبار باعث ایجاد مشکل در بلبرینگ‌ها می‌شود. در نتیجه تعادل خود را از دست داده و قلب موتور یعنی آرمیچر آسیب می‌بیند که باید جهت اقدام برای تعمیر جاروبرقی سامسونگ اقدام کنید.

تعمیر موتور جاروبرقی بوش

برند بوش نیز یک برند آلمانی معتبر در ساخت و تولید انواع لوازم برقی از جمله جاروبرقی است. علاوه بر نفوذ رطوبت، استفاده از کیسه‌های دائمی نیز یکی از اصلی‌ترین دلایل خرابی موتور انواع جاروبرقی از جمله جاروبرقی بوش است. استفاده از این کیسه‌ها و شستن آن‌ها به دلیل باقیمانده‌های گردوغباری که در کیسه باقی می‌ماند، باعث می‌شود که گرد و خاک رفته‌رفته به پروانه جاروبرقی نفوذ کند. نفوذ گرد و خاک به پروانه جاروبرقی بوش و دیگر جاروبرقی‌ها موجب می‌شود که بلبرینگ‌ها به صدا دربیایند.

در نتیجه صدای جاروبرقی زمانی که کار می‌کند افزایش پیدا می‌کند. اگر کاربر به این صدا در جاروبرقی بوش یا هر جاروبرقی دیگری توجه نکند و همواره به استفاده از جاروبرقی ادامه دهد، آسیب بلبرینگ‌ها رفته‌رفته به کلکتور منتقل شده و در نتیجه سیم‌پیچی موتور را ذوب می‌کند. به این ترتیب موتور به صورت جدی آسیب خواهد دید و شما را برای انجام تعمیر جاروبرقی بوش فرا می‌خواند.

تعمیرات موتور جاروبرقی ال جی

اصلی‌ترین دلیل خرابی موتور جاروبرقی ال جی نیز نفوذ غبار یا رطوبت به درون موتور است. بیشتر افراد از صدمه‌ای که رطوبت می‌تواند به موتور جاروبرقی وارد کند، آگاه هستند. به همین دلیل معمولا در این موارد نکات ایمنی را رعایت کرده و از جاروبرقی برای جمع کردن آب استفاده نمی‌کنند. اما تمیز نکردن جاروبرقی، تعویض نکردن به‌موقع فیلترها و استفاده از کیسه‌های دائمی اصلی‌ترین دلایل نفوذ گردوغبار به پروانه موتور و به تبع آن آسیب به موتور هستند.

یکی از اصلی‌ترین نشانه‌های خرابی موتور جاروبرقی ال جی و دیگر جاروبرقی‌ها، ایجاد صداهای ناهنجار است. این صداها به دلیل نفوذ گردوغبار به داخل پروانه موتور و به دنبال آن خرابی بلبرینگ‌ها ایجاد می‌شوند. در نتیجه پروانه به بدنه برخورد کرده و صداهای ناهنجاری را تولید می‌کند که باید جهت تعمیر جاروبرقی ال جی اقدام نمایید. همچنین کار نکردن جاروبرقی نیز می‌تواند یکی از نشانه‌های خرابی موتور جاروبرقی‌های ال جی، بوش و سامسونگ باشد.

جمع بندی

تعمیر موتور جاروبرقی یکی از کارهای تخصصی است که اگر به‌موقع انجام نشود می‌تواند هزینه‌های زیادی را بر روی دست کاربر بگذارد. هزینه و اجرت تعمیرات موتور جاروبرقی علاوه بر برند جاروبرقی، بستگی به نمایندگی تعمیراتی دارد که به آن مراجعه می‌کنید. اگر در این نمایندگی گارانتی به شما ارائه شود و یا قطعات اصل استفاده شود، هزینه تعمیرات نیز به تبع آن افزایش خواهد یافت. همیشه تعمیر موتور راه حل به‌صرفه‌تری نسبت به تعویض آن است. بنابراین بهتر است پیش از اینکه ناچار به تعویض موتور جاروبرقی خود شوید، بهتر است به نشانه‌ها توجه کرده و برای تعمیر آن اقدام کنید.

آخرین مطالب تعمیر جاروبرقی در استاده مگ