جاروبرقی یکی از وسایل مهم در منزل است که برای پاکسازی محیط به کار برده می‌شود. بنابراین لازم است تا این وسیله برقی دارای قابلیت‌های بالایی باشد تا جارو زدن محیط را برای افراد آسان‌تر کند. امروزه با پیشرفت تکنولوژی، دستگاه جدیدتری به نام جاروبرقی مرکزی ساختمان به صورت پیشرفته و با کیفیت بالا در برندهای مختلف تولید شده است.

استفاده از این دستگاه بسیار آسان بوده و تمام مشکلات را حل خواهد کرد. استفاده از این ابزار به دلیل قدرت مکش زیادی که دارد، باعث می‌شود بدون اینکه ذراتی از گرد و غبار در محیط یا زیر دستگاه باقی بماند، کلیه ذرات پاکسازی شوند. همچنین صدای آن آنقدر کم است که باعث آزرده شدن دیگر افراد نخواهد شد. در ادامه این صفحه از “خدمات آنلاین استاده” به توضیح بیشتری درباره جاروبرقی مرکزی خواهیم پرداخت.

جاروبرقی مرکزی ساختمان

معمولا جاروبرقی خانگی وزن زیادی دارد که حمل آن برای افراد کمی ناخوشایند و خسته‌کننده است. علاوه بر این موضوع، استفاده از جاروبرقی خانگی معمولا با صدای زیادی همراه می‌باشد. همچنین پس از استفاده از آن، موتور دستگاه داغ شده و کیسه‌ی خاکروبه جاروبرقی نیز پر می‌شود که در چنین مواقعی، قدرت مکش آن نیز کم می‌شود. بنابراین تمامی این معایب جاروی معمولی باعث شده تا جاروبرقی مرکزی ساختمان از محبوبیت ویژه‌ای برخوردار شود.

تمامی علائم سوختن موتور جاروبرقی را در “خدمات آنلاین استاده” بخوانید.

همانطور که گفته شد، این دستگاه یکی از کاربردی‌ترین ابزارهایی است که برای نظافت و تمیزسازی ساختمان مورد استفاده قرار می‌گیرد. جاروبرقی مرکزی، یک دستگاه دارای مکش قوی است که در محیط‌های مختلف از جمله خانه‌های مسکونی قرار داده می‌شود. این ابزار تمام ذرات آلودگی و گرد و غبار را از طریق لوله‌هایی که در داخل دیوار لوله کشی شده است، به خارج از ساختمان (معمولا زیر زمین) انتقال می‌دهد.

اجزای تشکیل دهنده جاروبرقی مرکزی

 سیستم جاروبرقی مرکزی از بخش‌های مختلفی تشکیل شده است که از جمله آنها می‌توان به یک شبکه لوله‌کشی، یک دستگاه مکنده ، لوله‌های خرطومی و پریزهای داخل ساختمان را نام برد. دستگاه مکنده از موتور و پمپ تشکیل شده است که خارج از محیط هستند. در واقع ورودی دستگاه درون دیوار قرار دارد که لوله‌های خرطومی به  آن وصل می‌شوند. نحوه تعویض کیسه جاروبرقی چگونه است؟

جاروبرقی مرکزی از طریق لوله‌های خرطومی و به واسطه لوله‌های داخل دیوار، آلودگی‌ها را به خارج از محیط ساختمان انتقال می‌دهد. معمولا برای اینکه ذرات آلودگی به داخل سیستم وارد نشوند، ورودی لوله‌ی خرطومی را به گونه‌ای طراحی می‌کنند که حداکثر میزان شیب را داشته باشد. در این صورت اگر جسمی به داخل لوله‌ی خرطومی وارد شود، در ورودی آن گیر می‌کند و نمی‌تواند به داخل لوله‌ها راه یابد.

پریز جاروبرقی مرکزی

مکان پریزهای جاروبرقی، محلی است که روی دیوارهای محیط مورد نظر تعبیه شده‌ است. هنگام استفاده از دستگاه باید لوله‌ی خرطومی آن در پریز قرار گیرد. تعداد و مکان پریزهای جاروبرقی مرکزی به متراژ محیط ساختمان بستگی دارد و فاصله‌‌ی پریزها از یکدیگر باید به گونه‌ای باشد که بتوان به راحتی تمام فضای محیط مورد نظر را نظافت کرد. معمولا فاصله پریزها از زمین پنجاه سانتی متر می‌باشد.

اجزای تشکیل دهنده جاروبرقی مرکزی

مزایای استفاده از جاروی مرکزی ساختمان

  • استفاده از جاروی مرکزی ساختمان باعث کاهش سر و صدا شده و موجب رفاه و آسایش افراد خواهد شد.
  • این ابزار برقی به دلیل دارا بودن قدرت مکش بالا موجب کاهش آلودگی هوا می‌گردد.
  • استفاده از آن موجب کاهش انرژی مصرفی و هزینه‌ها می‌شود.
  • شرایط استفاده چند واحد از جاروبرقی مرکزی ساختمان به صورت همزمان وجود دارد.
  • افراد با استفاده از این دستگاه می‌توانند به صورت کامل به تمام فضای مورد نظر دسترسی داشته باشند. 
  • قیمت آن در مقایسه با کارکرد فوق العاده آن، بسیار مناسب می‌باشد.
  • از آنجایی که موتور دستگاه درون محیط قرار ندارد، هیچگونه گرد و غباری را داخل محیط باقی نمی‌گذارد که این امر بر سلامتی افراد خصوصا کسانی که آلرژی یا حساسیت دارند، تاثیر مثبتی می‌گذارد.
  • افراد هنگام استفاده از این ابزار نیازی به جابه‌جایی دستگاه ندارند. بنابراین پروسه نظافت بسیار آسان خواهد بود.
  • با استفاده از این دستگاه پیشرفته مشکلاتی مانند ضربه یا شکستگی دستگاه رخ نمی‌دهد.

دسته کنترلی در جاروبرقی مرکزی ساختمان

زمانی که افراد از این دستگاه استفاده می‌کنند، تمام عملیات‌ کنترلی از جمله روشن و خاموش شدن دستگاه، قدرت مکش، وضعیت کیسه خاکروبه و… توسط نمایشگر قرار گرفته روی دسته کنترلی قابل مشاهده می‌باشد. دسته کنترلی در جاروبرقی مرکزی انواع مختلفی دارد. افراد می‌توانند متناسب با سلیقه و نیاز خود، آن را انتخاب کرده و خریداری نمایند که شامل دسته کنترلی بی‌سیم، دسته کنترلی Deluxe و دسته کنترلی استاندارد می‌باشد.

دسته کنترلی بی‌سیم

یکی از انواع دسته کنترلی در جاروبرقی مرکزی، دسته کنترلی بی‌سیم است. این نوع دسته کنترلی دارای صفحه LED می‌باشد. به طوری که با روشن و خاموش شدن فوری، داده‌های زیادی دریافت کرده و به شما اطلاع می‌دهد. برای مثال اطلاعاتی نظیر مسدود شدن جریان هوا، نیاز به سرویس دستگاه، پر شدن ظرف خاکروبه، وضعیت فیلتر و… را به شما اطلاع می‌دهد.

دسته کنترلی Deluxe

نوع دیگری از دسته کنترلی جاروبرقی مرکزی، دسته کنترلی Deluxe است. این نوع دسته کنترلی داری صفحه نمایش Deluxe است. به طوری که قادر است به صورت یک راست تمام موقعیت‌ها از جمله زمان سرویس، تمیز شدن فیلتر، حرارت غیر عادی و… را نشان دهد.

دسته کنترلی استاندارد

یکی دیگر از انواع دسته کنترلی، نوع استاندارد می‌باشد. زمانی که فرد این نوع دسته کنترلی را به ورودی وصل می‌کند، دستگاه به صورت خودکار روشن و خاموش شده و قادر به نشان دادن دادن سایر وضعیت‌های کنترلی نمی‌باشد.

دسته کنترلی در جاروبرقی مرکزی ساختمان

نتیجه گیری

با پیشرفت فناوری، دستگاه جدیدی به نام جاروبرقی مرکزی ساختمان ساخته شده است که بهره‌مندی آن مزایای بسیاری دارد. به طوری که جایگزین جاروبرقی‌های معمولی نیز شده است. امروزه نصب این دستگاه در هنگام ساخت ساختمان انجام می‌شود که این موضوع باعث افزایش قیمت ملک نیز خواهد شد. البته گفتنی است پس از ساخت ساختمان نیز می‌توانید آن را در جای مناسب ساختمان نصب کرده و از آن استفاده نمایید.

طبقه بندی شده در

با برچسب در