در این صفحه از سایت استاده به بررسی خرابی‌ها و تعمیر لوله خرطومی جاروبرقی می‌پردازیم. همچنین در ادامه تعمیر لوله خرطومی در برندهای جاروبرقی ال‌جی، سامسونگ و بوش شرح می‌دهیم. در صورتی که به خدمات تعمیر جاروبرقی نیاز پیدا کردید می‌توانید از خدمات استاده استفاده کنید.

جاروبرقی دو لوله‌ی به هم چسبیده دارد. یکی از آنها معمولا لوله‌ای صاف و فلزی است که به آن به لوله تلسکوپی می‌گویند. دیگری لوله‌ای پلاستیکی و منعطف است که به آن لوله خرطومی گفته می‌شود. لوله جاروبرقی یکی از ارکان مهم در دستگاه انتقال زباله‌ها از محیط به داخل جاروبرقی است.

معمولا یک سر لوله جاروبرقی به برس جاروبرقی و سر دیگر آن به مخزن یا پاکت جاروبرقی وصل می‌شود. زباله‌ها توسط قدرت مکش موتور جاروبرقی به داخل لوله جاروبرقی کشیده می‌شوند و توسط لوله به داخل مخزن نگهداری، هدایت می‌شوند. 

جهت اقدام برای تعمیر فنر سیم جمع کن جاروبرقی روی آن کلیک کنید.

خرابی‌های لوله خرطومی جاروبرقی

گاهی اوقات لوله خرطومی در اثر برخورد با سطح تیز و یا کشیده شدن بیش از حد، پاره می‌شود. پاره شدن لوله خرطومی باعث می‌شود مکش جاروبرقی به طور کامل بازدهی نداشته باشد و گرد و خاک و زباله‌ها به سختی به مخزن نگهداری هدایت شوند. در صورتی که لوله خرطومی خراب شود، باید نسبت به تعمیر یا تعویض آن اقدام نمود. 

هوا کشیدن لوله خرطومی، باعث تداخل هوای بیرون با قدرت مکش جاروبرقی می‌شود. این امر ممکن است باعث شود فکر کنید موتور جاوربرقی خراب شده و قدرت مکش خود را از دست داده است.

اگر قصد دارید بدانید بهترین مارک جاروبرقی در سال 2021 کدامند این صفحه را مطالعه کنید.

چگونه لوله خرطومی جاروبرقی را تعمیر کنیم؟

برای اینکه متوجه شویم لوله خرطومی از کجا پاره شده است و در صورت لزوم بتوانیم نسبت به تعمیر لوله جاروبرقی اقدام کنیم، باید در زمانی که موتور جاروبرقی روشن است، دست خود را به لوله خرطومی نزدیک کنیم. هر کجا جریان هوا از درون لوله خرطومی احساس شد، محل پارگی و خرابی لوله است.

اگر محل پارگی به محل اتصال به برس یا مخزن نگهداری نزدیک باشد:

می‌توان با جدا کردن لوله از دستگاه و بریدن لوله از پایین محل پارگی، لوله خرطومی را تعمیر کرد و نیاز به تعویض لوله خرطومی جاروبرقی را از بین برد.

اگر پارگی از وسط لوله باشد:

باید حتما لوله را تعویض کرد و لوله جدیدی را جایگزین نمود. 

برخی افراد، برای تعمیر لوله جاروبرقی به محل پارگی پارچه می‌بندند یا به آن چسب می‌زنند. این کار لوله را تعمیر نمی‌کند و تنها سبب آسیب رسیدن به موتور دستگاه می‌شود.

تعمیر لوله خرطومی جاروبرقی ال جی

خرابی یا پارگی لوله خرطومی جاروبرقی ال جی، با کاهش قدرت مکش و یا هوا کشیدن لوله قابل تشخیص است. برای اطمینان از پارگی و پیدا کردن محل آن، باید زمانی که موتور روشن است، دست را به لوله خرطومی نزدیک کرد. بعد از پیدا کردن محل پارگی، باید بررسی کرد که لوله نیاز به تعویض دارد یا می‌توان آن را تعمیر کرد. برای هر دوی این اقدامات ابتدا باید لوله خرطومی را از محل اتصال به مخزن نگهداری و برس جاروبرقی جدا کرد. در صورتی که محل پارگی نزدیک محل اتصال باشد، می‌توان با بریدن آن، نسبت به تعمیر جاروبرقی ال جی اقدام کرد. همچنین اگر قصد تعویض لوله را داشته باشیم، می‌توانیم لوله‌ی جدید را به محل اتصال مخزن نگهداری و برس وصل کنیم و از آن استفاده کنیم.

تعمیر لوله خرطومی جاروبرقی سامسونگ

لوله خرطومی جاروبرقی سامسونگ ممکن است بر اثر کشیده شدن یا برخورد با جسم تیز، دچار پارگی شود. پارگی لوله خرطومی، تاثیر مستقیم بر قدرت مکش آن دارد و ممکن است شخص احساس کند، موتور جاروبرقی دچار مشکل شده است.

اگر خرابی یا پارگی لوله سریع رفع نشود، منجر به خرابی موتور جاروبرقی می‌شود و باید برای تعمیر موتور جاروبرقی اقدام کنید.

برای تعمیر خرطومی جاروبرقی سامسونگ، باید ابتدا محل پارگی را پیدا کرده و با توجه به محل آن و تعداد پارگی‌ها، برای تعویض یا تعمیر آن اقدام کرد. برای تعمیر لوله خرطومی، باید آن را از پایین‌تر از محل پارگی برید. اگر محل پارگی جایی باشد که با بریدن آن، طول لوله خیلی کوتاه نشود، تعمیر گزینه مناسبی است اما اگر بریدن لوله سبب این شود که بخش زیادی از لوله جدا شود؛ باید نسبت به تعویض لوله خرطومی جاروبرقی اقدام کرد. برای تعمیر یا تعویض لوله خرطومی جاروبرقی سامسونگ می‌توان به راحتی، آن را از محل وصل شدن به برس و مخزن جدا کرد و بعد نسبت به تعمیر جاروبرقی سامسونگ اقدام نمود یا لوله‌ی جدید را جایگزین کرد.

تعمیر لوله خرطومی جاروبرقی بوش

با توجه به قدرت مکش بالای جاروبرقی‌های بوش، خرابی یا پارگی لوله خرطومی این جاروبرقی‌ها، تاثیر محسوسی در قدرت مکش آن‌ها دارد. برای تعمیر لوله این جاروبرقی، ابتدا باید با نزدیک کردن دست به لوله، زمانی که موتور روشن است، محل پارگی را پیدا کنیم. بعد از پیدا کردن محل پارگی باید بررسی کنیم که با توجه به محل آن، می‌توان آن را تعمیر نمود یا نیاز به تعویض لوله خرطومی جاروبرقی و تعمیر جاروبرقی بوش وجود دارد. حین تعویض باید دقت کرد که حتما لوله جدید، به درستی به نقاط اتصال وصل شود تا قدرت مکش جاروبرقی، بازدهی خوبی داشته باشد.

اگر لوله خرطومی جاروبرقی را تعمیر یا تعویض نکنیم چه اتفاقی رخ می‌دهد؟

همانطور که گفتیم، پارگی و خرابی لوله جاروبرقی سبب کاهش مکش جاروبرقی می‌شود. تداخل هوای درون لوله با مکش موتور، باعث وارد شدن فشار زیاد به موتور و پایین آمدن بازدهی موتور جاروبرقی می‌شود. اگر لوله خرطومی به موقع تعویض یا تعمیر نشود، ممکن است باعث آسیب‌های جدی به موتور مثل کاهش دائمی قدرت مکش و حتی سوختن موتور شود. با توجه به ساده و کم هزینه بودن تعویض و تعمیر لوله خرطومی جاروبرقی، توصیه می‌شود در صورت بروز هرگونه خرابی، فورا نسبت به تعمیر آن اقدام شود تا از بروز مشکلات جدی برای موتور جلوگیری شود.

طبقه بندی شده در

با برچسب در