در این مطلب از استاده قصد داریم به طور کامل به آموزش تعمیر سیم جمع کن جاروبرقی‌های مختلف مانند بوش، پارس‌خزر و سامسونگ و همچنین تعمیر فنر سیم جمع کن جاروبرقی بپردازیم. با ما همراه باشید. دقت داشته باشید در صورت رفع نشدن خرابی سیم جمع کن می‌توانید جهت ثبت درخواست تعمیر جاروبرقی در استاده با شماره‌های موجود در صفحه تماس بگیرید.

تعمیر سیم جمع کن جاروبرقی

پیش از ورود به توضیحات تعمیر سیم جمع کن جاروبرقی لازم است بدانیم که اگر به خرابی این قسمت توجه نکنید ممکن است در نهایت جریان برق جاروبرقی به طور کامل قطع شود. در نتیجه هزینه‌های بیشتری برای تعمیرات آن باید پرداخت کنید. به همین دلیل در ابتدا سعی کنید تعمیر سیم جمع کن را به یک تعمیرکار بسپارید. جهت اقدام برای تعویض بدنه جاروبرقی یا قاب جاروبرقی سطلی و معمولی کلیک کنید.

آموزش تعمیر سیم جمع جاروبرقی

نحوه تعمیر سیم جمع کن جاروبرقی به شرح زیر است:

  • ابتدا سعی کنید مسیر حرکت سیم و اجزای داخلی جاروبرقی را به طور کامل تمیز کنید. به‌مرورزمان گردوغبار در مسیر حرکت سیم می‌نشیند. انباشته شدن گردوغبار در نهایت موجب می‌شود تا سیم نتواند به‌صورت خودکار در جای خود قرار بگیرد.
  • در بسیاری از مواقع با ازبین‌رفتن گردوغبار، مشکل به وجود آمده درست می‌شود. اگر که مشکل از طریق تمیزکردن حل نشد باید به سراغ قطعات مختلف داخلی برویم.
  • ابتدا به سراغ سیم‌های موجود در سیم جمع کن بروید. اگر که قطع شدن یا خرابی را در این سیم‌ها مشاهده کردید حتما باید آن‌ها را با سیم‌های جدید تعویض کنید. سیم جمع کن را از جاروبرقی خارج کنید و جهت تعمیر سیم‌های جدید را جایگزین آن‌ها نمایید.
  • درصورتی‌که سیم مشکلی نداشت ممکن است دلیل خرابی، فیوزهای شیشه‌ای باشد. فیوزهای شیشه‌ای وظیفه انتقال برق را در موتور جاروبرقی برعهده دارند. با تعویض فیوز ممکن است مشکل حل شود.
  • اتصال جاروبرقی به جریان برق توسط قطعات مهمی به نام پلاتین‌های مسی انجام می‌شود.اگر که این پلاتین ها دچار شکستگی شوند نیاز به تعویض دارند. درصورتی‌که منافذ کوچکی را در پلاتین‌های مسی مشاهده کردید نیز از تینر و سمباده استفاده کنید تا به طور کامل این منافذ را از بین ببرید. اگر که پلاتین‌های جاروبرقی مشکلی ندارند بر روی آن‌ها روغن بزنید تا از حالت خشکی دربیایند.
  • اگر که به نحوه کار سیم جمع کن دقت کرده باشید مشاهده می‌کنید که بیش از اندازهٔ معینی نمی‌توانید آن را بکشید. انگار که مانعی در آن وجود دارد که نمی‌گذارد سیم پاره شود. به این قطعه در جاروبرقی ترمز سیم جمع کن می‌گویند. در صورت اشکال در این ناحیه می‌توانید سه شیار در ترمز ایجاد کنید. برخی مواقع نیز ممکن است نیاز به تعویض داشته باشد در این شرایط حتما با تعمیرکار جاروبرقی جهت تعمیر سیم جمع کن تماس بگیرید.

جهت انجام تعمیر لوله خرطومی جاروبرقی ال جی، سامسونگ، بوش می‌توانید روی آن کلیک کنید.

فنر سیم جمع کن جاروبرقی

فنر سیم جمع کن جاروبرقی

با درست‌کردن دلایلی که ذکر کردیم می‌توانید مشکل سیم جمع کن جاروبرقی را برطرف کنید. درصورتی‌که علت خرابی از دلایلی که مطرح کردیم نباشد مطمئن باشید که مشکل از فنر سیم جمع کن جاروبرقی است. در اکثریت مواقع علت خرابی به این قسمت برمی‌گردد. 5 علت خاموش شدن جاروبرقی و روشن نشدن آن را در این صفحه از استفاده مگ بخوانید.

در صورت وجود این مشکل، سیم را به‌دور فنر بپیچید. پیچیدن سیم را در جهت عقربه‌های ساعت انجام دهید. هنگامی انجام این کار، سیم در جایگاه مناسب خود قرار می‌گیرد. درصورتی‌که با این روش نتوانستید جاروبرقی را درست کنید توصیه می‌کنیم آن را به یک تعمیرکار ماهر بسپارید.

نحوه تعمیرات سیم جمع جاروبرقی پارس‌خزر

همان‌طور که می‌دانید جاروبرقی‌ها توسط برندهای مختلفی تولید می‌شوند. یکی از برندهایی که اقدام به تولید جاروبرقی می‌کند شرکت پارس‌خزر است. جاروبرقی‌های این شرکت به دلیل داشتن وزن کم و آسان بودن استفاده از آن همواره مورد استقبال مردم قرار می‌گیرد.

علی‌رغم آسان بودن کار با جاروبرقی‌های پارس‌خزر، دستگاه این محصول دارای قطعات پیچیده‌ای است. به همین دلیل در ابتدا جهت تعمیر سیم جمع کن جاروبرقی پارس خزر مشاهده کردید که سیم جمع کن جاروبرقی خراب است به سراغ یک تعمیرکاری بروید که مهارت کافی در درست‌کردن جاروبرقی‌های این برند را داشته باشد. بهترین راه کمک‌گرفتن از تعمیرکاران نمایندگی‌های پارس‌خزر است.

معمولاً سیم جمع کن‌های جاروبرقی پارس‌خزر به دلیل هرز شدن از کار می‌افتند. یکی دیگر از دلایل خرابی آن‌ها، دررفتن فنر دکمه سیم جمع کن است. ممکن است خرابی آن ناشی از اشکال در فیوزهای شیشه‌ای جاروبرقی باشد. موارد مربوط به تعمیر این قسمت‌ها را توضیح دادیم. در مجموع بهتر است پیش‌ازاین که خودتان برای تعمیرات دست‌به‌کار شوید به یک متخصص ماهر اعتماد کنید.

آموزش تعمیر سیم جمع جاروبرقی بوش

یکی از برندهای بسیار معتبر در تولید جاروبرقی، تولیدات شرکت بوش است. این برند همواره محصولاتی مستحکم تولید می‌کند. اصولاً جاروبرقی‌های شرکت بوش در صورت استفادهٔ درست، طول عمر بالایی دارند. اگر که سیم جمع کن جاروبرقی بوش دچار اشکال شد نیز می‌توانید همانند دیگر جاروبرقی‌ها آن را درست کنید.

جهت اقدام برای تعمیر جاروبرقی بوش در منزل کلیک کنید. تعمیرکاران معرفی شده در استاده آماده خدمت‌رسانی به شما می‌باشند.

جاروبرقی‌های بوش همانند دیگر محصولات برندهای مختلف دارای سه بخش در سیم جمع کن است. بخش ثابت، بخش متحرک و سیم ترمز سیم جمع کن از جمله قسمت‌های مختلف آن هستند. پس از بازکردن جاروبرقی ابتدا مرحله‌به‌مرحله تمامی این موارد را به‌دقت بررسی کنید.

سیم جمع کن جاروبرقی بوش بسیار مستحکم ساخته شده است؛ بنابراین یکی از اشکالات عمده‌ای که ممکن است به وجود بیاید مربوط به شکستن اهرم یا فنر آن باشد. اگر که تشخیص دادید مشکل شکستگی اهرم به وجود آمده، تعمیر سیم جمع کن جاروبرقی بوش را به یک متخصص بسپارید.

آموزش تعمیرات سیم جمع جاروبرقی سامسونگ

کمتر کسی پیدا می‌شود تا از کیفیت محصولات سامسونگ ناراضی باشد. این برند کره‌ای در زمینه لوازم‌خانگی نیز توانسته موفقیت‌های زیادی را به دست بیاورد. یکی از محصولات باکیفیت سامسونگ، جاروبرقی‌های آن می‌باشد. قطعات جاروبرقی سامسونگ به‌طورکلی همانند جاروبرقی‌های برندهای دیگر است.

بنابراین در صورتی سیم جمع جاروبرقی سامسونگ خراب شد، تمامی مواردی که بالاتر در بخش تعمیرات سیم جمع کن جاروبرقی گفته شد را انجام دهید. تفاوت‌هایی جزئی در ساختار جاروبرقی‌های مختلف وجود دارد. به همین دلیل در صورت سپردن محصول خود به یک تعمیرکار که در تعمیرات جاروبرقی سامسونگ تبحر دارد بهتر می‌توان نتیجه گرفت.

نتیجه‌گیری

وقتی که جاروبرقی ما با مشکلی مواجه می‌شود تازه متوجه حضور مهم آن می‌شویم. در صورت عدم وجود آن، منزل‌هایمان به‌سرعت کثیف می‌شود. همین قضیه بر روحیه ما تأثیر بسیار منفی می‌گذارد. اگر که مجبور شویم از جاروهای دستی نیز استفاده کنیم سختی بسیار زیادی دارد تا بتوانیم تمامی منزل خود را جارو بزنیم.

علاوه بر سختی‌های آن، جاروهای دستی موجب به‌وجودآمدن مشکلات جسمانی مانند کمردرد می‌شوند. مجموع این شرایط سبب می‌شود تا حضور مهم جاروبرقی را بیشتر از همیشه حس کنیم. انواع مختلف جاروبرقی‌ها دارای قسمت‌های مختلفی هستند. یکی از مهم‌ترین قسمت‌ها که پتانسیل زیادی برای خراب‌شدن نیز دارد، سیم جمع کن جاروبرقی است.

یکی از قطعات مهم هر جاروبرقی، سیم جمع کن آن است. به همین دلیل در صورت عدم توجه به خرابی آن ممکن است که جاروبرقی روشن نشود. از همین رو بهتر است ابتدا برای تعمیر سیم جمع کن جاروبرقی به سراغ تعمیرکاران ماهر بروید. درصورتی‌که به هر دلیلی نتوانستید موفق به انجام این کار شوید، تمامی قطعات مختلف را بر اساس آموزشی که نوشتیم چک کنید. با رعایت تمامی موارد، می‌توانید همانند قبل از جاروبرقی خود استفاده کنید.

طبقه بندی شده در