در این صفحه از خدمات آنلاین استاده می‌خواهیم شیوه‌ی تعویض کیسه جاروبرقی فیلیپس، سامسونگ، بوش و ال جی را به طور کامل شرح دهیم. جارو برقی‌های امروزی از طراحی ظریف‌تری نسبت به گذشته برخوردار هستند. تکنولوژی به کار رفته در جاروبرقی‌های امروزی موجب شده است که نگهداری و رسیدگی منظم به این آن، تا حد بسیار زیادی آسان‌تر از گذشته شود و درنهایت نیاز ما را به تعمیر جاروبرقی کم میکند.

مثلا طراحی کیسه‌های زباله، در نسل جدید جارو برقی‌ها به گونه‌ای است که گرد و غبار، خاک و تمامی ذرات آلرژی‌زا را به خوبی جذب می‌کنند. هنگامی که شما کیسه زباله جارو برقی را تخلیه می‌کنید، در حقیقت تمام آلودگی‌ها و مواد آلرژی‌زا را دور می‌ریزید.

نحوه تعویض کیسه جاروبرقی

جاروبرقی‌ها بنابر انواع گوناگون خود، مجهز به کیسه زباله‌ی دائمی و یا یک بار مصرف هستند. در ادامه نحوه تعویض کیسه جاروبرقی و پاکسازی هر کدام از این پاکت‌ها را توضیح می‌دهیم.

تعویض پاکت یک بار مصرف

  1. اول شیلنگ جاروبرقی را از بدنه جدا کنید.
  2. پس از باز کردن درب دستگاه کیسه‌ی پر شده از زباله را خارج کنید.
  3. برای این کار کافیست، دهانه‌ی کیسه را به صورت کشویی از داخل جاپاکتی بیرون بکشید.
  4. سپس دهانه‌ی پاکت را محکم کنید تا گرد و غبار به بیرون نریزد. کیسه را به آرامی داخل سطل زباله بریزید.
  5. در این نوع کیسه، معمولا پس از آن که دو سوم ظرفیت کیسه پر شد، باید دور ریخته شوند و پاکت جدید جایگزین شود. پیشنهاد می‌کنیم علت زود داغ شدن جاروبرقی همراه رفع مشکل را بخوانید.

برترین مارک جاروبرقی در سال جدید کدام برندها هستند؟

حالا باید پاکت جدید را داخل محفظه قرار دهید: این کار را با دقت انجام دهید؛

  1. دهانه‌ی پاکت را به صورت کشویی داخل جا پاکتی جا گیر کنید. طوری که کاملا ثابت باقی بماند و در جای خود گیر کند.
  2. حالا لبه‌های پاکت را کاملا داخل محفظه‌ی جارو برقی جاسازی کنید.
  3. این کار برای این است که درب جارو برقی آسان ببندد و لبه‌های پاکت از آن بیرون نزند.
  4. درب دستگاه را ببندید.
  5. برای این که اطمینان حاصل کنید که پاکت به درستی جاساز شده است یا نه، کافیست از دهانه‌ی ورودی جاروبرقی، دهانه‌ی دایره‌ای پاکت را ببینید. تعمیر لوله خرطومی جاروبرقی، ال جی، سامسونگ، بوش

اگر دهانه‌ی کیسه کاملا منطبق بر دایره بود، پاکت به درستی جاساز شده است. اگر دهانه‌ی پاکت به صورت نیمه داخل جا پاکتی قرار گیرد، دهانه‌ها بر هم منطبق نمی‌شوند و تعویض کیسه جاروبرقی به درستی صورت نمی‌گیرد.

تمیز کردن کیسه دائمی

برای پاکسازی این نوع از کیسه‌ها، کافیست درب محفظه را باز کنید. کیسه‌ی داخل آن را به آرامی و با دقت بردارید. کیسه را از محفظه بیرون بیاورید. درب کیسه را محکم بگیرید تا گرد و غبار وارد محیط بیرون نشود. حالا تمام محتویات داخل کیسه را در سطل زباله بریزید. پس از آن که کیسه را به خوبی و با دقت شستید، اجازه دهید تا کاملا خشک شود. مجددا کیسه را جایگذاری کرده و درب محفظه را ببندید. در این نوع کیسه‌ها، هنگامی که نصف کیسه پر شد، باید سریعا تخلیه و شسته شوند. پر شدن بیشتر آن باعث آسیب و تعمیر موتور جاروبرقی می‌شود.

تعویض کیسه جارو برقی فیلیپس

قطعات جارو برقی فیلیپس بسیار حساس هستند. به همین دلیل هنگام کار با دستگاه، خارج کردن و تعویض کیسه جاروبرقی فیلیپس، بسیار حوصله کنید و این کار را با دقت تمام پیش ببرید. کیسه‌ی موقت را به آرامی از محفظه جدا کنید. ضامن آن را ببندید تا گرد و غبار وارد محیط نشود. پس از دور ریختن کیسه پر شده، پاکت جدید را جایگزین کنید. اگر از کیسه‌ی دائم استفاده می‌کنید، سعی کنید که گرد و غبار آن درست خارج شود و کاملا آن را بشویید و خشک کنید. 5 علت خاموش شدن جاروبرقی و روشن نشدن آن را مطالعه کنید.

تعویض کیسه جارو برقی بوش

جارو برقی‌های برند بوش از هر دونوع کیسه استفاده می‌کنند. هنگام تعویض کیسه جاروبرقی بوش، کافیست ضامن را بکشید، تا درب به راحتی باز شود. اگر از پاکت یک بار مصرف استفاده می‌کنید، آگاه باشید که در این نوع جارو برقی هم، پاکت یک دهانه دارد. بر اساس شکل دهانه، انواع پاکت و در مدل‌های مختلف در بازار موجود است. برای باز کردن پاکت کافیست، دهانه را از داخل جا پاکتی خارج کنید.

اگر جارو برقی شما از کیسه‌ی دائمی استفاده می‌کند، کیسه را با دقت بیرون آورده و پس از شستشوی کامل دوباره سرجایش قرار دهید. قطعات جارو برقی بوش بسیار حساس هستند. بنابراین زمان باز و بسته کردن درب دستگاه دقت لازم را داشته باشید. اگر با خرابی جاروبرقی روبرو شده‌اید و علت آن را نمی‌دانید برروی این صفحه کلیک کنید: خرابی جاروبرقی و عیب یابی مشکلات رایج

تعویض کیسه جاروبرقی سامسونگ

برای بیرون آوردن کیسه‌های دائمی جارو برقی سامسونگ، درب محفظه را باز کرده و پس از تخلیه زباله درون سطل آشغال، کیسه را بشویید. کیسه کاملا باید خشک شود وگرنه باعث سوختگی موتور و دیگر اجزای الکتریکی دستگاه می‌شود.

برای تعویض کیسه‌های موقت هم، کافیست ضامن را کشیده تا درب دستگاه باز شود. پس از خارج کردن دهانه، کیسه به راحتی از محفظه جدا می‌شود. حالا این پاکت را دور ریخته و پاکت جدید را داخل جاروبرقی سامسونگ جاسازی کنید.

تعویض کیسه جارو برقی ال جی

در مورد این مدل از جارو برقی هم، با توجه به نوع دائم یا موقت کیسه، مانند موارد بالا عمل کنید.

کلام آخر

اگر پاکسازی و تعویض کیسه جاروبرقی فیلیپس، سامسونگ، بوش و … به موقع صورت نگیرید، فیلترها با سرعت بیشتری مسدود می‌شوند. این موضوع سبب پایین آمدن قدرت مکش و اثر تمیز کنندگی می‌شود. علاوه بر این، انتخاب نوع پاکت در زیاد شدن عمر جاروبرقی شما بسیار مهم است. بهترین نوع پاکت برای انواع جاروبرقی، پاکت میکرو است. این پاکت چند لایه بوده و گرد و غبار را از خود عبور نمی‌دهد. علاوه بر آن آنتی باکتریال است و قدرت بالایی در مکش دارد. این نوع پاکت‌ها حتما بعد از هر بار استفاده دور انداخته شوند و از پاکت جدید استفاده شود. علاوه بر این دقت کنید استفاده از کیسه‎‌های نامرغوب، حتی می‌تواند ضمانت دستگاه شما را باطل کند. بنابراین پیش از انتخاب نوع کیسه، حتما به این موضوع دقت کنید.

طبقه بندی شده در

با برچسب در