جی پی اس خودرو، محاظت، شناسایی و ردیابی ماشین را در سریع‌ترین زمان ممکن میسر می‌سازد. اما به منظور کارکرد صحیح این قطعه، نصب جی پی اس خودرو می‌بایست به شیوه صحیح انجام شود. ما در این صفحه از استاده به معرفی نصاب جهت نصب جی پی اس روی ماشین بپردازیم و قیمت نصب ردیاب خودرو را بررسی نماییم. در نظر داشته باشید تکنسین‌های معرفی شده در استاده، کلیه خدمات نصب GPS خودرو را با بالاترین کیفیت ارائه می‌دهند.

قیمت نصب جی پی اس خودرو

هزینه نصب جی پی اس روی ماشین به عوامل گوناگونی از جمله: نوع GPS و نوع خودروی مورد نظر، شرایط اقتصادی بازار، مکان نصب و نوع منبع تغذیه GPS و… وابسته است. بنابراین تعیین قیمت دقیق و مشخصی برای نصب ردیاب خودرو امکان پذیر نمی‌باشد.

با این حال، در جدول زیر به بررسی تقریبی هزینه نصب جی پی اس روی ماشین می‌پردازیم.

خدمتقیمت به تومان
نصب جی پی اس خودرواز 300.000 تا 800.000

نصب GPS خودرو در محل

در خدمات نصب GPS خودرو در محل، متخصص معرفی شده توسط استاده در سریع‌ترین زمان ممکن پس از ثبت سفارش شما در مکان مورد نظر با تجهیزات مورد نیاز حاضر می‌شود و تمامی خدمات نصب ردیاب خودرو در محل را با بالاترین کیفیت و قیمت مقرون به صرفه ارائه می‌دهد. بنابراین شما عزیزان می‌توانید با خیال آسوده نصب جی پی اس خودرو را به تکنسین ماهر و متخصص ما در استاده بسپارید.

نصب جی پی اس خودرو چگونه انجام می‌شود؟

همانطور که پیش‌تر اشاره شد، برای آنکه عملکرد قابل قبولی از GPS ماشین شاهد باشید، می‌بایست نصب ردیاب خودرو به شکل کاملا صحیح و اصولی انجام شود. به طور خلاصه مراحل نصب جی پی اس خودرو شامل موارد زیر می‌باشد:

جایگذاری سیم کارت در GPS ماشین و فعال‌سازی آن

در ابتدا می‌بایست سیم‌کارت را در GPS ماشین به شکل صحیح جایگذاری نموده تا به درستی فعال شود.

مشخص کردن فیوز و سیستم برق‌رسانی ماشین و اتصال سیم‌های GPS به آن

در مرحله بعد می‌بایست سه سیم قرمز (برق مثبت)، مشکی (برق منفی) و نارنجی (به منظور متصل شدن به ACC) GPS را به درستی به فیوز ماشین و سیستم برق‌رسانی آن متصل گردند. امکان خطا در تشخیص فیوز اصلی با سوئیچ پله در این مرحله قابل ‌پیش‌بینی می‌باشد که تکنسین متخصص به درستی آن را تشخیص خواهد داد.

اقدام به رانندگی با ماشین جهت شروع فرآیند کارکرد GPS

اکنون در مرحله آخر باید رانندگی با خودرو را شروع کنید تا از نصب جی پی اس خودرو به شکل صحیح اطمینان حاصل نمایید. در صورتی که ردیاب ماشین به درستی نصب شده باشد، پیامکی برای شما فرستاده خواهد شد.

نصب GPS خودرو در محل

بهترین مکان نصب ردیاب خودرو

بهترین مکان نصب ردیاب خودرو، قسمتی است که از دید راننده، سرنشینان، افراد خارج از خودرو مخفی می‌باشد تا به راحتی شناسایی و غیرفعال نشود. همچنین دسترسی آن برای سارقان نیز باید دشوار باشد.

اما به منظور پاسخ صحیح به این سوال در مرحله اول بهتر است نوع خودرو و نوع ردیاب را مشخص نموده و سپس با تکنسین یا برق‌کار متخصص مشورت نمایید. در ادامه مطلب به معرفی بهترین مکان نصب ردیاب خودرو می‌پردازیم:

نکته: GPS خودرو نباید در محل‌های گرم مثل: سپر جلوی ماشین، آفتاب‌گیر و… جایگذاری شوند. زیرا این مکان‌ها در معرض نور مستقیم خورشید قرار می‌گیرند و خطر خرابی و مختل شدن عملکرد ردیاب خودرو را به دنبال دارد. بهتر است به منظور کارکرد صحیح ردیاب، محل نصب جی پی اس خودرو به دور از امواج تلفن همراه باشد

بهترین مکان نصب ردیاب خودرو

خدمات رنگ کاری خودرو در استاده:

سپر عقب خودرو

این محل به علت دور بودن از تابش نور مستقیم خورشید و همچنین دسترسی آسان به سیم‌ها، برای نصب ردیاب خودرو شرایط مطلوبی دارد. اما توجه داشته باشید نوع خودرو نیز از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و شکل قرارگیری سپر عقب ماشین نباید به گونه‌ای باشد که GPS از بیرون مشخص گردد. خدمات سپرسازی و هزینه تعمیر سپر شکسته در تهران را در این صفحه از استاده بخوانید.

داشبورد ماشین

داشبورد ماشین دسترسی بسیار خوبی به سیم‌های برق دارد و به علت پوشش خود، شناسایی GPS را دشوار می‌نماید. در نظر داشته باشید اگر قصد نصب GPS در داشبورد ماشین را دارید، می‌بایست از باز و بسته کردن مداوم داشبورد پرهیز نمایید.

همچنین اغلب GPSها در داشبورد خودرو نصب می‌شوند، بنابراین به عنوان مکان شناخته ‎شده‌ای برای دزدان به حساب می‌آید که قبل از نصب می‌بایست به این نکته نیز توجه داشته باشید.

شایان ذکر است زیر داشبورد فرمان ماشین نیز به عنوان یکی دیگر از بهترین مکان‌های نصب ردیاب خودرو در نظر گرفته می‌شوند.

کنار پنجره عقب ماشین

این مکان علاوه بر توانایی مخفی کردن GPS، قدرت سیگنال‌دهی بسیار بالایی نیز دارد و از این رو به عنوان یکی از بهترین مکان‌های نصب جی پی اس خودرو شناخته می‌شود.

داخل درب‌های ماشین

به علت دسترسی آسان به برق و پوششی مناسب جهت حفاظت از GPS، داخل درب‌های ماشین برای نصب جی پی اس محلی فوق‌العاده به شمار می‌رود. همچنین سارقین نمی‌توانند به راحتی به این مکان دست پیدا کنند.

قیمت نصب جی پی اس خودرو

صندوق عقب خودرو

دسترسی آسان به برق، محافظت در برابر باران، نور خورشید، دزدان و… از جمله دلایلی است که صندوق عقب خودرو را به مکانی مناسب برای نصب ردیاب خودرو تبدیل کرده است.

داخل چراغ ترمز خودرو

عملیات نصب ردیاب در داخل چراغ ترمز خودرو باید با ظرافت بسیاری صورت پذیرد و سیم کشی آن به مهارت خاصی نیاز دارد.

عقب یا زیر صندلی ماشین

در این شرایط سیم کشی GPS می‌بایست در قسمت کف خودرو صورت پذیرد. همچنین امکان نصب GPS در زیر خودرو نیز فراهم است اما باید توجه داشته باشید که در این صورت قدرت سیگنال‌دهی به شدت افت پیدا خواهد کرد.

کنار بلندگوی ماشین نیز به عنوان یکی دیگر از مکان‌های نصب ردیاب خودرو در نظر گرفته می‌شوند.

طبقه بندی شده در

با برچسب در