امروزه کارواش صنعتی و خانگی یکی از رایج‌ترین لوازم نظافت به شمار می‌روند. برای تعمیر کارواش باید با قطعات آن آشنایی داشت و بتوان مشکلات را به صورت درست عیب یابی کرد. به همین دلیل در این صفحه از استاده قصد داریم علاوه بر معرفی تعمیرکار جهت انجام تعمیر کارواش خانگی و صنعتی، شما را با نکاتی در رابطه با تعمیر کارواش خانگی و همچنین تعمیر کارواش صنعتی آشنا کنیم. علاوه بر این شما می‌توانید جهت تعمیر کارواش با نمایندگی تماس حاصل کنید.

تعمیر کارواش صنعتی

تعمیر کارواش صنعتی از دیگر اقداماتی است که در استاده انجام می‌شود. شما می‌توانید جهت تعمیر موارد زیر و به طور کلی تعمیر کارواش صنعتی و تعمیر کارواش خانگی با کارشناسان استاده تماس بگیرد تا در اسرع وقت تعمیرکار به محل اعزام شود.

 • تعمیر کارواش کارچر
 • تعمیر شلنگ کارواش
 • نمایندگی تعمیرات کارواش هیوندای
 • تعمیرات کارواش خانگی کارچر
 • تعمیر پمپ کارواش برتولینی
تعمیر کارواش صنعتی

 تعمیرات پمپ کارواش صنعتی

این قطعه مسئول انتقال آب با فشار بیش از حد معمول است. همچنین یکی از مهم‌ترین قطعات کارواش صنعتی محسوب می‌شود. در ادامه علائم وجود خرابی در این قطعه بررسی شده‌اند.

جاروبرقی مرکزی ساختمان چیست؟ برای آشنا شدن با این دستگاه و کاربرد آن، روی لینک قرار داده شده کلیک کنید.

کاویتاسیون

این پدیده به این شکل است که در مایع با فشار پایین، حباب شکل می‌گیرد و پس از ترکیدن آن، انرژی‌اش آزاد می‌شود. در این قطعه با افت ناگهانی فشار، پس از تبخیر آب حباب به وجود می‌آید. زمان منتقل شدن آن‌ها به مناطق پرفشار ممکن است ترکیدنشان با علائمی همچون لرزش، خورد شدن شدید فلزات و آسیب رسیدن به سیستم بروز دهند.

در ادامه جهت جلوگیری از به وجود آمدن این اتفاق و نیاز نداشتن به تعمیر کارواش صنعتی به صورت تخصصی می‌توانید موارد زیر را رعایت کنید.

 • زیاد نکردن دور موتور
 • جلوگیری از زیاد شدن دمای موتور
 • جلوگیری از عوامل ایجاد کننده اختلاف فشار
 • سرویس دوره‌ای

نشتی

این دستگاه پس از مدتی استفاده ممکن است با مشکل نام برده شده روبه‌رو شود. در صورت مشاهده این خرابی به سرعت برای تعمیر کارواش صنعتی اقدام کنید. در غیر این صورت آب وارد قطعات مهم شده و باعث بروز مشکلات جدی‌تر می‌شود.

بای پس طولاتی مدت

هر زمان که کارتان با دستگاه تمام شد باید آن را خاموش کنید. زمانی که پمپ بدون خارج شدن آب از نازل، فعالیت کند؛ آب در آن چرخش داشته و در نهایت گرم می‌شود. همین امر سبب آسیب رسیدن به سرسیلندر می‌شود. در نهایت پمپ که اصلی‎‌ترین قطعه به شمار می‌رود با مشکل روبه‌رو می‌شود. در نهایت برای جلوگیری از بروز این مشکل پس از کار با دستگاه آن را خاموش کنید.

موارد دیگری نیز سبب خرابی پمپ می‌شوند که بهتر است برای عیب یابی دقیق‌تر از تعمیرکاران مربوطه کمک بخواهید تا نسبت به تعمیر کارواش اقدام کنند. جهت انجام تعمیرات پمپ کارواش می‌توانید با شماره‌های موجود در همین صفحه از استاده تماس بگیرید.

تعمیر کارواش خانگی

تعمیر کارواش خانگی

نوع برقی این دستگاه واتر جت نیز نامیده می‌شود. برخی افراد تمایل دارند تا در منزل به شستشوی ماشین خود اقدام کنند به همین دلیل از کارواش خانگی استفاده می‌کنند. مزیت‌های این دستگاه سبب شده تا افراد زیادی تمایل به استفاده آن داشته باشند. به طور مثال مصرف آب کم و همچنین نیاز نداشتن به زمان زیاد برخی از آن موارد هستند. در این دستگاه موتوری قوی تعبیه شده است که آب را با فشار بالا با کمک نازل به بیرون می‌فرستد. همین فشار بسیار بالای آب سبب تمیزی خودروی شما خواهد شد.

همه دستگاه‌ها پس از مدتی استفاده ممکن است با خرابی‌هایی مواجه شوند. ممکن است نوسانات برق یا استفاده نادرست از آن نیاز به تعمیر کارواش خانگی را ایجاد کند.

 تعمیرات پمپ کارواش خانگی

افت فشار و عدم ارائه فشار دلخواه و تنظیم شده یکی از مشکلات رایج این قطعه به شمار می‌رود. در ادامه دلایل بروز این مشکل بررسی شده‌اند.

وجود جرم در پمپ

راهکار: به دلیل اینکه ممکن است این آلودگی سبب گرفتگی نازل، شیر و لنس شود، بهتر است پس از برطرف کردن آن با جرم گیری، نازل را نیز تعویض کنید.

وجود گرفتگی در فیلتر مکش

راهکار: تمیز کردن فیلترها

خرابی نازل

راهکار: در صورت فرسودگی این قطعه باید آن را تعویض کنید.

تامین نکردن آب کافی به وسیله منبع

راهکار:

 1. بررسی فشار آب تامین شده به وسیله منبع
 2. مطمئن شدن از وجود نداشتن مانع بر سر راه آب ورودی

وارد شدن هوای غیرطبیعی به لوله‌های ورودی آب

راهکار:

 1. لوله‌ها را باز کنید
 2. هوا را آزاد کنید
 3. لوله‌ها را ببندید

گرفتگی دهانه شیر خروجی

راهکار: تعویض شیر خروجی

خرابی واشرها

راهکار: تعویض در صورت فرسودگی

هنگام مشاهده عملکرد غیرطبیعی در کارکرد این قطعه باید موارد زیر را بررسی کنید.

 • نفوذ هوا به درون لوله‌ها

راهکار: باید مجددا لوله‌ها محکم بسته شوند.

 • دمای زیاد آب

راهکار: شلنگ را تا حد ممکن در سایه قرار دهید و از آب سرد استفاده کنید.

 • کم بودن سطح مقطع دهانه ورودی آب به پمپ

راهکار: متناسب کردن سایز دهانه با نوع دستگاه

 تعمیر موتور کارواش خانگی

موتور نیز از دیگر قطعات مهم این دستگاه محسوب می‌شود. معمولا مشکلات به وجود آمده برای این دستگاه مربوط به پمپ و موتور خواهند شد. موتور به دلیل داشتن اهمیت بالا در کارکرد دستگاه باید حتما توسط افراد و تعمیرکاران خبره در این کار مورد بازبینی قرار گیرد. به همین دلیل برای تعمیر کارواش خانگی در زمانی که با مشکلات مربوط به این قطعه مواجه شدید، بازبینی توسط تعمیرکار حرفه‌ای پیشنهاد می‌شود.

طبقه بندی شده در

با برچسب در