متاسفانه این روزها با افزایش آمار سرقت و دزدی از منازل، افزایش امنیت منزل و آپارتمان اهمیت ویژه‌ای یافته است. عوامل متعددی برای افزایش امنیت و جلوگیری از ورود سارقان به منازل وجود دارد که یکی از آن‌ها، نصب دوربین مدار بسته برای منزل است. کاربرد دوربین مدار بسته تنها به مغازه‌ها و ادارات محدود نیست و می‌توان از انواع مخصوصی از آن‌ها در منازل نیز استفاده نمود.

دوربین مدار بسته را علاوه بر محوطه خارج از منزل مانند درب ورودی، پارکینگ یا راهروها در داخل منزل نیز می‌توان به کار برد. در این راستا در زمان‌هایی که در منزل حضور نداشته یا به سفر می‌روید، امنیت خانه شما افزایش می‌یابد. دوربین‌های مدار بسته انواع گوناگونی داشته که با توجه به محل کاربرد و قیمت آن‌ها قابل انتخاب و نصب در محل مناسب خواهند بود. در این مقاله از “خدمات آنلاین استاده” درباره بهترین دوربین مدار بسته برای منزل و ویژگی‌های مورد نیاز آن با شما صحبت خواهیم کرد.

بهترین محل برای دوربین مدار بسته در منزل

دوربین مدار بسته را می‌توان در داخل یا خارج از منزل نصب نمود. بهترین محل برای دوربین مدار بسته در خارج از فضای خانه، درب ورودی آپارتمان، درب پشتی ساختمان، پارکینگ و پشت بام است. در این میان جاگذاری صحیح دوربین مدار بسته برای ورودی ساختمان به دلیل این که محل اصلی تردد بوده، اهمیت بیشتری دارد.

آموزش نصب دوربین مدار بسته از صفر تا صد به علاوه فیلم نحوه راه اندازی را بخوانید.

پس از ورودی اصلی ساختمان، نصب دوربین مدار بسته در درب پشتی برای کنترل رفت‌وآمدها لازم است. هم‌چنین به دلیل باز و بسته شدن مکرر درب پارکینگ در طول روز، نظارت بر تردد در آن جا نیز ضروری است. اما اگر ساختمان شما دارای پارکینگ نبوده و از محوطه‌ای در مقابل ساختمان برای پارک اتومبیل‌های خود استفاده می‌کنید، پیشنهاد ما این است که یکی از دوربین‌های مدار بسته در خارج از ساختمان و محوطه ورودی نصب گردد.

محل نصب دوربین مدار بسته برای منزل از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. لذا برای داشتن بهترین کارآیی و کیفیت تصویر باید محل توسط افراد حرفه‌ای بررسی شده و بهترین موقعیت نصب دوربین مدار بسته انتخاب شود.

عوامل موثر بر محل نصب دوربین مدار بسته

برای تعیین تعداد و محل نصب دوربین مدار بسته برای منزل باید نکاتی را در نظر داشت؛ از جمله این نکات می‌توان ابعاد منزل، میدان دید دوربین، نحوه دکوراسیون وسایل خانه، نقاط کور و تمرکز و اشراف کامل بر نقاط حساس مانند درب ورودی خانه را نام برد.

در حالت کلی دوربین مدار بسته باید در محلی نصب شود که کم‌ترین نقاط کور و بیشترین میدان دید را داشته باشد. هم‌چنین از نظر موقعیت و ارتفاع به گونه‌ای باشد که احتمال دستکاری آن توسط سایر افراد به حداقل برسد.

محل نصب دوربین مدار بسته برای منزل

بهترین دوربین مدار بسته برای منزل و ویژگی‌های آن

از مهم‌ترین خصوصیاتی که یک دوربین مدار بسته خوب باید داشته باشد می‌توان به پهنای باند مناسب، کیفیت بالای تصویر، قابلیت دید در شب، قیمت مناسب و خاصیت ضد آب بودن آن اشاره نمود. دوربین مدار بسته برای منزل، پیچیدگی‌هایی که سایر دوربین‌های نصب شده در مغازه‌ها، ادارات و فروشگاه‌ها دارند را نداشته و انتخاب یک دوربین مدار بسته برای منزل با قابلیت‌های مناسب و قیمت به صرفه، بهتر است.

دوربین‌های تحت شبکه

برای مثال، دوربین‌های تحت شبکه که دارای کیفیت بالای تصویر و قابلیت‌های متعددی هستند، با توجه به قیمت بالای آن‌ها برای نصب در منزل توصیه نمی‌شوند.

دوربین‌های آنالوگ

نصب دوربین‌های آنالوگ انتخاب خوبی جهت نصب دوربین‌ مدار بسته برای منزل بوده که صدا و تصویر در این نوع دوربین‌ها به کمک دو رشته سیم انجام می‌شود.

دوربین‌های بی‌سیم و لامپی

دوربین‌های بی‌سیم و دوربین‌های لامپی نیز برای نصب در منزل انتخاب مناسبی هستند. اما نسبت به دوربین‌های آنالوگ از نظر محدودیت برد و نشستن نویز روی سیگنال آن‌ها عملکرد ضعیف‌تری دارند. قیمت دوربین مدار بسته بی‌سیم با برد بالا و حافظه دار همراه مزایا را بخوانید.

دوربین‌های DOME

در این میان دوربین‌های دام (Dome) و دوربین‌های بولت (Bullet) پرطرفدارترین دوربین‌ مدار بسته برای منزل هستند. دوربین‌های دام گنبدی شکل بوده و مناسب نصب روی سقف هستند. به همین میدان دید وسیعی داشته و امکان دستکاری آن‌ها توسط سایر افراد بسیار کم است. این دوربین‌ها قابلیت ثبت تصاویر در نور بسیار کم و تاریکی را نیز داشته و از طول عمر بیشتری برخوردار هستند.

دوربین‌های BULLET

دوربین‌های بولت به حالت استوانه یا مکعب مستطیل بوده و در خارج خانه بر روی دیوار قابل نصب می‌باشند. برای فضای خارجی مجتمع‌های مسکونی نیز بسیار پرکاربرد هستند. به همین دلیل بدنه‌ی این دوربین‌ها ضد آب بوده و در شرایط گوناگون آب و هوایی بادوام هستند. دوربین‌های بولت نیز قابلیت دید در شب را داشته و تصاویر با کیفیتی در نور کم ثبت می‌نماید. علت کار نکردن دید در شب دوربین مدار بسته چیست؟

بهترین دوربین مدار بسته برای منزل و ویژگی‌های آن

بهترین برندهای دوربین مدار بسته برای منزل

برند هایک ویژن

از میان برندهای گوناگون دوربین‌های مدار بسته، برند هایک‌ ویژن یکی از بهترین برندهایی است که دستگاه با کیفیت بالا و قیمت مقرون به صرفه تولید می‌کند. این برند با کیفیت چینی تنوع محصولاتی بسیار بالایی دارد. اما در حالت کلی دوربین‌های مدار بسته آن را می‌توان در دو دسته توربو و شبکه تقسیم‌بندی نمود.

اطلاعات دوربین مدار بسته هایک ویژن همراه قیمت و نمایندگی هایک ویژن را بخوانید.

برند های لوک

 از دیگر برندهای چینی با کیفیت و قیمت مناسب می‌توان برند های‌ لوک را نام برد. این برند، انواع دوربین‌های مدار بسته برای منزل را روانه بازار نموده است. برندهای داهوا و یونی‌ویو از جمله برندهای تولیدکننده دوربین مدار بسته با تکنولوژی 4K و کیفیت بسیار بالای تصاویر هستند اما قیمت آن‌ها در مقایسه با سایر دوربین‌ مدار بسته برای منزل بسیار بیشتر است. علاوه بر این‌ها دوربین‌های ویوتک، اکسیس و بوش نیز را می‌توان نام برد که از کیفیت و قیمت بالایی برخوردار هستند.

طبقه بندی شده در