در این صفحه از استاده مهم‌ترین علت روشن نشدن دید در شب دوربین مداربسته، تنظیمات دید در شب دوربین مداربسته و تعمیر دید در شب دوربین مدار بسته را برای شما توضیح داده و برخی از روش‌های رفع این مشکل را نیز برای شما ذکر خواهیم کرد.

جهت مشاهده تعمیرکار متخصص جهت تعمیر دوربین مداربسته در استاده با شماره بالا تماس بگیرید..

دوربین‌های مداربسته از عوامل اصلی محافظتی و تامین امنیت اماکن مختلف هستند. بسیاری از اماکن و محل‌هایی که دوربین در آن‌ها نصب می‌شود، ممکن است در شب‌ها نیاز به تامین امنیت بیشتری داشته باشند. برخی از دوربین‌های مداربسته قابلیت دید در شب دارند که کمک می‌کند در شب نیز دید کامل و کافی وجود داشته باشد.

برخی اوقات ممکن است دید در شب دوربین‌ها خراب شود و به خوبی کار نکند. در این حالت دوربین در طول روز تصویر را کامل نشان می‌دهد و شب‌ها هم در حالت عادی، تصویر ضبط و پخش شده اما حالت دید در شب فعال نمی‌شود و  تصویر در شب از کیفیت عالی برخوردار نیست. در ادامه به علت روشن نشدن دید در شب دوربین مداربسته حین استفاده یا بعد از تعمیر یا هنگام نصب دوربین مداربسته خواهیم پرداخت.

علت روشن نشدن دید در شب دوربین مداربسته

روشن نشدن دید در شب دوربین مداربسته ممکن است دلایل و عوامل مختلفی داشته باشد که هر یک از این دلایل باید بررسی شده و نسبت به  برطرف کردن آن اقدام  مناسب صورت گیرد. قیمت دوربین مداربسته بیسیم با برد بالا و حافظه‌دار و مزایای آن را اینجا مطالعه کنید.

دلایلی که ممکن است باعث خرابی دید در شب دوربین مداربسته شوند عبارتند از:

انعکاس مستقیم نور در لنز

همانطور که می‌دانید یکی از مهم‌ترین مواردی که هنگام نصب دوربین مداربسته باید به آن توجه شود، محل نصب آن است. همان مقدار که نور کم محیط بر کیفیت تصاویر تأثیر دارد، نور زیاد هم اثر گذار بوده و سبب خرابی لنز دوربین شما خواهد شد. این امر موجب می‌شود که توانایی لنز کاهش یافته و قدرت ضبط تصویر آن به خصوص در شب کم شود یکی از قابل توجه‌ترین موارد در علت روشن نشدن دید در شب دوربین مداربسته می‌باشد.

در اینجا می‌توانید علت سیاه شدن و قطع شدن تصویر دوربین مداربسته را بخوانید و راهکارهای رفع این مشکل را بخوانید.

فعال بودن LED مادون قرمز دستگاه

اگر LED‌ های مادون قرمز در دوربین مداربسته طوری طراحی گردند که بسیار نزدیک به هم بوده و به لنز دوربین نیز نزدیک باشند، تصویر مناسبی در شب ضبط نخواهد شد. بروز این اتفاق باعث خرابی لنز شده و باید پیش از وقوع این امر، با استفاده از تنظیمات دوربین مداربسته، فاصله بین لنز و LED را به طور صحیحی تنظیم کرد. معرفی انواع دوربین مدار بسته مخفی برای منزل

کثیف بودن شیشه لنز

ساده‌ترین موردی که اکثرا آن را نادیده می‌گیرند، تمیز نبودن سطح لنز در دوربین مداربسته است. تمیز نبودن شیشه لنز سبب می‌شود که نور کافی برای ضبط تصاویر وجود نداشته و در نتیجه قابلیت دید در شب دوربین مداربسته از کار بیفتد.

محل نصب نامناسب

اگر دوربین مدار بسته را در محلی نصب کنید که در اطراف آن شیشه وجود داشته باشد، این شیشه در شب همانند آینه عمل کرده و نور مادون قرمز را بازتاب خواهد داد. این اتفاق سبب نداشتن تصویر در شب خواهد شد.

نداشتن فیلتر IR-CUT

این فیلتر وظیفه دارد تا مانعی بین لنز و نور مادون قرمز باشد. اگر این دو مورد تحت هر شرایطی با هم برخورد داشته باشند، تصویر دوربین مداربسته در شب وضوح مناسبی نداشته و به عبارتی، دوربین مداربسته در شب کارایی لازم خود را نخواهد داشت.

انعکاس مادون قرمز

دقت کنید که دوربین مداربسته برای داشتن قابلیت دید در شب، به طور خودکار از نور مادون قرمز استفاده می‌کند و لزومی ندارد که نور مادون قرمز دیگری در کنار آن وجود داشته باشد. اگر نور مادون قرمز بیش از اندازه به دوربین وارد شود، این نور انعکاس یافته که از دیگر علت کار نکردن دید در شب دوربین مداربسته می‌باشد. آموزش نصب دوربین مدار بسته از صفر تا صد و نحوه راه اندازی را اینجا بخوانید.

تنظیمات دید در شب دوربین مداربسته

برای ایجاد تغییر در تنظیمات دید در شب دوربین مداربسته لازم است که آدرس اینترنتی دوربین مداربسته خود را داشته باشید. این آدرس را باید از محلی که دوربین مداربسته را تهیه می‌کنید، بخواهید. برای ورود به تنظیمات باید نام کاربری و رمز عبور خود را که پیش از این تعیین نموده‌اید، وارد نمایید. به قسمت تنظیمات بروید و از منوی پیش رو، ساعت و تاریخ دوربین را به روز کنید.

جهت اقدام برای تعمیر DVR و تعمیر برد دی وی ار می‌توانید همین حالا روی لینک کلیک کرده و با تعمیرکاران دوربین مداربسته در استاده تماس بگیرید.

این امر موجب می‌شود تا دوربین به طور خودکار روز و شب را تشخیص داده و از قابلیت دید در شب استفاده کند. در برخی موارد لازم است تا این قابلیت را به طور دستی فعال کنید که برای انجام این مورد نیز لازم است به قسمت تنظیمات بروید و گزینه موجود برای دید در شب را فعال کنید.

بهتر است که انجام تنظیمات را به فردی که دوربین مداربسته شما را نصب می‌کند بسپارید تا ایرادی در آن به وجود نیاید.

تعمیر دید در شب دوربین مداربسته

در برخی موارد، تعمیر مشکلات مربوط به دید در شب دوربین مداربسته تنها با تغییر در تنظیمات دوربین امکان پذیر است که این امر نیاز به تخصص داشته و پیشنهاد می‌شود که با فرد مطلع و حرفه‌ای درباره تعمیر دید در شب دوربین مداربسته مشورت کنید. می‌توانید از متخصصین تعمیرکار دوربین مداربسته در استاده کمک بگیرید.

باید توجه داشته باشد که خرید یک دوربین مداربسته مناسب که تجهیزات کاملی داشته و طراحی اصولی نیز دارد، تا حد زیادی احتمال خرابی دید در شب دوربین را کاهش می‌دهد. برای رفع مشکلات دیگر نیز لازم است تا نسبت به نصب اصولی دوربین مداربسته اقدام نموده و محل قرار گیری آن را عوض کنید.

طبقه بندی شده در