تعمیر ماشین ظرفشویی دوو نصب ظرفشویی DAEWOO

تعمیر ماشین ظرفشویی دوو

هنگامی که نشانه‌های مبنی بر خرابی ماشین ظرفشویی دوو مشاهده شد، اولین کار خاموش نمودن دستگاه و عدم استفاده از آن بوده و سپس لازم است که در اولین فرصت برای تعمیر ماشین ظرفشویی دوو اقدام نمود. این کار سبب می‌شود تا خرابی احتمالی رخ‌داده در یک قسمت از ماشین ظرفشویی دوو به سایر قسمت‌ها سرایت نکند. در این صفحه از خدمات استاده در مورد خدمات تعمیر ماشین ظرفشویی دوو و نحوه نصب آن صحبت خواهیم نمود.

تعمیر ماشین ظرفشویی دوو

تست مسیر پمپ و شلنگ تخلیه

یکی از مواردی که در هنگام تعمیر ماشین ظرفشویی دوو مورد بررسی قرار می‌گیرد، تست مسیر پمپ و شلنگ تخلیه است. در بیشتر موارد خمیدگی یا پارگی شلنگ تخلیه و کیپ شدن مسیر پمپ باعث بروز مشکلات در ماشین ظرفشویی دوو می‌شود. خرابی پمپ تخلیه لباسشویی دوو می‌تواند موارد مختلفی مانند نشتی آب یا سروصدای غیرعادی در زمانی که ماشین ظرفشویی دوو روشن است را به همراه داشته باشد.

عملکرد صحیح موتور

از دیگر مواردی که در تعمیر ماشین ظرفشویی دوو بررسی می‌شود، عملکرد صحیح موتور و قسمت‌های گوناگون آن است. معمولا بلبرینگ‌های موتور ماشین ظرفشویی دوو به دلایل مختلفی پس از مدت زمانی نیاز به تعمیر یا تعویض پیدا می‌کنند. هم‌چنین در تعمیر ماشین ظرفشویی دوو خرابی‌های فیزیکی مانند خراب شدن قفل، گیر کردن درب، خراب شدن دکمه‌های ماشین ظرفشویی دوو و… نیز قابل برطرف شدن هستند.

خدمات دیگری که در تعمیر ماشین ظرفشویی دوو ارائه می‌شود، عبارت هستند از:

  • رفع نشتی آب از لوله‌ها یا خود ماشین ظرفشویی دوو
  • رفع خرابی آب‌ریزی ماشین ظرفشویی
  • تعمیر یا تعویض برد الکترونیکی یا سایر قطعات و تجهیزات
  • رفع مشکل لغزیدن و صدای زیاد ماشین ظرفشویی دوو
  • رفع مشکل تمیز نشستن ظروف
  • عدم تخلیه آب از ماشین ظرفشویی و… .

حهت اقدام برای تعمیر برد ماشین ظرفشویی در استاده و اطلاع از قیمت‌ها کلیک کنید.

نصب ماشین ظرفشویی دوو

نصب ماشین ظرفشویی دوو
  1. قبل از شروع نصب ماشین ظرفشویی دوو، باید محلی که ماشین ظرفشویی در آن قرار می‌گیرد آماده شود. این محل باید به‌گونه‌ای باشد که هم به لوله آب ورودی و هم به لوله فاضلاب جهت تخلیه نزدیک بوده و فاصله مناسب با دیوار و کابینت‌ها از همه جهت وجود داشته باشد.
  2. در مرحله بعدی سلامت پریز برقی که قرار است دوشاخه‌ی ماشین ظرفشویی دوو را به آن متصل کنید، بررسی شود. پریز برق نباید از ماشین ظرفشویی دوو خیلی دور بوده یا نیاز به استفاده از سه‌راهی داشته باشد. سپس باید پایه‌های ماشین ظرفشویی دوو را تا رسیدن به ارتفاع مناسب آن به طور یکسان باز کنید.
  3. در مرحله بعدی باید شلنگ تخلیه را به لوله فاضلابی که زیر سینک ظرفشویی است، به گونه‌ای متصل نمایید که شلنگ دچار تا خوردگی نشده و اتصالات آن کاملا محکم باشد. نصب دقیق و صحیح شلنگ تخلیه باعث می‌شود که بوی بد یا گرفتگی در مسیر تخلیه رخ ندهد. سپس باید شلنگ آب ورودی ماشین ظرفشویی دوو را ببندید. به این منظور پس از مطمئن شدن از تمیزی شلنگ، آن را به شیر آب ورودی زیر سینک وصل کنید و در صورت نیاز برای جلوگیری از نشتی آب، از نوار تفلون و سایر ابزار مخصوص استفاده کنید.

حال می‌توانید ماشین ظرفشویی دوو را در محل موردنظر کاملا قرار داده و آن را تراز کنید. پس از طی مراحل فوق به طور کامل و صحیح می‌توانید ماشین ظرفشویی دوو را جهت تست کارکرد دستگاه و عدم نشتی در قسمت‌های مختلف روشن نمایید. علی‌رغم سادگی نحوه نصب ماشین ظرفشویی دوو، پیشنهاد ما این است که نصب و سرویس آن تنها توسط تعمیرکار ماشین ظرفشویی دوو انجام گردد.

مشکلات رایج ماشین ظرفشویی دوو

مشکلات رایج ماشین ظرفشویی دوو

قفل و بسته نشدن درب ماشین ظرفشویی

یکی از مشکلات عمده که در تعمیر ماشین ظرفشویی دوو مشاهده می‌شود، قفل و بسته نشدن درب ماشین ظرفشویی است. در این صورت از فشار آوردن بیش از حد به درب ماشین ظرفشویی خودداری نموده و تعمیر آن را به تعمیرکار باتجربه ماشین ظرفشویی دوو بسپارید زیرا ممکن است که سوییچ قفل درب، خراب شده و نیاز به تعمیر یا تعویض این قطعه باشد.

انتشار بوی بد

یکی دیگر از مشکلات رایج ماشین ظرفشویی دوو انتشار بوی بد از آن است. معمولا دلیل این مشکل ساده بوده و گیر کردن باقی‌مانده مواد غذایی در فیلتر ماشین ظرفشویی دوو یا بروز مشکل در مسیر تخلیه ماشین ظرفشویی است. برای رفع بوی بد ابتدا فیلتر و مسیر تخلیه را به دقت بررسی و تمیز کرده و در صورت لزوم از بوگیر مخصوص ماشین ظرفشویی استفاده نمایید.

نشتی آب از زیر ماشین ظرفشویی

نشتی آب از زیر ماشین ظرفشویی دوو یا از شلنگ‌های آن از دیگر مشکلات رایجی است که در تعمیر ماشین ظرفشویی دوو مورد تقاضا قرار می‌گیرد. علاوه بر این مورد می‌توان به باقی‌ماندن لکه روی ظروف پس از اتمام شستشو نیز اشاره نمود. برای برطرف نمودن این مشکل باید از برنامه شستشوی مناسب ماشین ظرفشویی دوو بهره برد. اگر پس از این کار هنوز هم مشکل پابرجا بود، ممکن است دلیل باقی‌ماندن لکه، بالا بودن میزان املاح آب منطقه زندگی شما باشد.

در مواردی هم امکان دارد دلیل تعمیر ماشین ظرفشویی دوو، کار نکردن آن باشد. تعمیرکار ماشین ظرفشویی برای حل این مورد، فشار آب، برق دستگاه و سفت بودن شیر آب ماشین ظرفشویی دوو را بررسی می‌نماید.

خشک نشدن ظروف

خشک نشدن ظروف در ماشین ظرفشویی دوو، مشکل رایج دیگری بوده که در فرایند تعمیر ماشین ظرفشویی دوو قابل حل است. این مشکل معمولا از خرابی المنت‌های گرمایی یا مخزن آبکشی ناشی می‌گردد. در مواردی نیز ممکن است علاوه بر خشک نشدن ظروف، در ماشین ظرفشویی دوو آب باقی‌مانده و تخلیه نشود. در این مورد باید گرفتگی احتمالی در مسیر تخلیه یا شلنگ خروجی را برطرف نمود.

وارد نشدن به دستگاه

یکی دیگر از مشکلات رایج ماشین ظرفشویی دوو، وارد نشدن به دستگاه است. این مشکل جدی بوده و باید به دست تعمیرکاری باتجربه مورد بررسی قرار گیرد. دلایل مختلفی مانند خرابی شیربرقی، خرابی شناور و سوییچ شناور یا خرابی سنسور آب از جمله دلایل بروز این مشکل هستند.

در پایان:

این روزها وظیفه شستشوی ظروف در بیشتر خانه‌ها به ماشین‌های ظرفشویی محول شده است. استفاده از ماشین ظرفشویی علاوه بر رفاه و آسایشی که به همراه دارد، باعث صرفه‌جویی قابل توجهی در زمان و مصرف آب می‌شود. اما این وسیله برقی مانند هر نوع وسیله دیگری در صورتی به درستی و بادقت مورد استفاده قرار نگیرد یا بر اثر سایر عوامل مانند گذشت زمان، ممکن است دچار مشکل شده و به درستی کار نکند.

می‌توانید انجام تعمیر ماشین ظرفشویی دوو را به دست تعمیرکاران حرفه‌ای در استاده بسپارید و جهت اقدام برای این کار با شماره‌های موجود در همین صفحه از استاده تماس حاصل نمایید و ثبت سفارش کنید.

مطالب مرتبط برای شما...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *