اگر می‌خواهید به زیبایی ساختمان خود بیفزایید، باید به طراحی نمای ساختمان دقت ویژه‌ای داشته باشید. به طور کلی یکی از اقدامات مهم در شروع ساخت ساختمان همین مورد است. برای مشخص کردن طرح نمای ساختمان باید نکاتی را رعایت کنید که در ادامه از این مطلب “استاده” به بررسی آنها خواهیم پرداخت. از مهم‌ترین موارد در هنگام طراحی، توجه به میزان هزینه‌ی آن است. هزینه طراحی نمای ساختمان در سال 1402 در این صفحه موجود است که شما در صورت نیاز می‌توانید از آن استفاده کنید.

هزینه طراحی نمای ساختمان

خدمتقیمت به تومان
نمای کلاسیک25.000 تا 150.000 به ازای هر مترمربع
نمای مدرن15.000 تا 120.000 به ازای هر مترمربع
نمای ویلایی25.000 تا 150.000 به ازای هر مترمربع

جهت اقدام برای ساخت آلاچیق با کمترین هزینه و طراحی آلاچیق ارزان در استاده کلیک کنید.

انواع طراحی نمای ساختمان

پیش از هرچیز شما باید با انواع طرح نمای ساختمان آشنا شوید. کلاسیک، مدرن، پست مدرن و پارامتریک از انواع مدل‌های طراحی هستند که در حین طراحی و اجرای پروژه باید به مدل مورد نظر توجه ویژه شود.

مصالح به کار رفته در طراحی نمای ساختمان

پس از انتخاب نوع طرح مورد نظر باید روش اجرا و همچنین مصالح مورد استفاده خود را مشخص کنید. به طور کلی طراحی با سه روش انجام می‌گیرد که شامل موارد زیر می‌باشد:

چسب

شما می‌توانید برای متصل سازی نما از چسب مخصوص استفاده کنید. اگر مهارت کافی در این زمینه را ندارید، بهتر است از یک متخصص کمک بخواهید تا از نفوذ آب به درون مصالح جلوگیری کرده باشید.

نمای خشک

همچنین شما می‌توانید با کمک افراد متخصص و با استفاده از پیچ و مهره به متصل سازی نما به واسطه‌ی نمای خشک بپردازید.

30 ایده سال 2022 گرین وال یا دیوار سبز مصنوعی را در این صفحه از استاده مشاهده کنید.

استفاده از سیمان

استفاده از سیمان روشی مستحکم اما نیازمند زمانی طولانی می‌باشد. شما می‌توانید با استفاده از ملات ماسه سیمان می‌توانید به متصل سازی مصالح بپردازید. این روش نیز باید توسط متخصص مربوطه صورت بگیرد تا از زیبایی و تمیزی نما کاسته نشود.

اصول طراحی نمای ساختمان

اصول طراحی نمای ساختمان

استفاده از یک سبک تعیین شده

توجه داشته باشید که برای تعیین طرح نمای ساختمان و انجام اقدامات مربوط به آن، علاوه بر سلیقه شخصی، باید به اصول نیز پایبند باشید. یعنی باید در حین انجام کار پیرو یک سبک و ریتم مشخص باشید تا هماهنگی اجزا با یکدیگر مختل نشود.

استفاده از مصالح با کیفیت و مرغوب

همانطور که می‌دانید، استفاده از متریال با کیفیت از بروز مشکلات احتمالی نظیر کاسته شدن از ارزش ساختمان و وارد شدن خسارت و آسیب جلوگیری خواهد کرد. همچنین با انجام این مورد به افزایش عمر ساختمان کمک زیادی خواهید کرد.

جهت مشاهده ایده بالکن کوچک با دکوراسیون بالکن خلاقانه در سال 2022 روی آن کلیک کنید.

توجه به متناسب بودن رنگ‌ها و تطابق داشتن معماری با بافت شهری

مهم‌ترین امر در طرح نمای ساختمان، توجه به این مورد است. در صورت استفاده از چندین متریال در کار باید به متناسب بودن رنگ‌های آنها توجه کنید تا از زیبایی ظاهری ساختمان کاسته نشود. همچنین باید با توجه به وضعیت آب‌ و هوایی و موقعیت جغرافیایی، متریال کارآمد را انتخاب کتید.

پرهیز از استفاده از المان نامرتبط

زیبایی در سادگی است! بنابراین، از المان‌های نامرتبط برای این کار استفاده نکنید. همچنین در طراحی نمای ساختمان می‌توانید به نورپردازی هم برای افزایش زیبایی فکر کنید‌.

عوامل موثر بر هزینه طراحی نمای سلختمان

هزینه‌ی طراحی نمای ساختمان با توجه به موارد زیر تعیین می‌شود:

نوع مصالح استفاده شده

قطعا مصالح و متریال با کیفیت و مرغوب کمی از مصالح معمولی و بی کیفیت گران‌تر هستند؛ اما برای کاسته نشدن از عمر و ارزش ساختمان بهتر است از آنها استفاده شود.

متراژ بنا

هرچقدر ساختمان متراژ بیشتری داشته باشد، هزینه‌ی طراحی نمای ساختمان بیشتر خواهد شد.

سبک انتخابی

باید پیش از هر چیز، سبک مورد نظر خود را برای طراحی نمای ساختمان انتخاب کنید تا با توجه به آن طرح، نقش نما اجرا شود. نوع سبک انتخابی در تعیین هزینه‌ی طراحی بسیار موثر خواهد بود.

دستمزد معماران و کارگران

  باید به دستمزد و اجرت معماران برای طراحی و همچنین هزینه‌ی دریافتی کارگران برای اجرای طرح نمای ساختمان توجه کنید.

طبقه بندی شده در

با برچسب در