ساخت آلاچیق در محوطه باز و استفاده از هوای آزاد یکی از اموری است امروزه طرفداران زیادی دارد. به همین جهت خیلی از افراد به دنبال روشی هستند تا ساخت آن با کمترین هزینه را شروع کنند. ساخت آلاچیق کم هزینه باید با رعایت اصولی انجام گیرد. به عنوان مثال شما باید مشخص کنید که نیاز به ساخت سقف آلاچیق دارید یا خیر. یا اینکه با انواع آلاچیق کم هزینه آشنا باشید تا با توجه به سلیقه‌تان نسبت به طراحی آلاچیق اقدام کنید.

ساخت آلاچیق با هزینه کم

بررسی ساخت برخی از آلاچیق‌های کم هزینه:

پیش از هر چیز باید نحوه ساخت و استفاده از متریال مخصوص جهت ساخت آلاچیق کم هزینه را بدانید و از آن آگاه شوید.

ساخت آلاچیق با کمترین هزینه

مدل ساده

شما می‌توانید برای ساخت آلاچیق با کمترین هزینه نسبت به ساخت و طراحی این مدل اقدام کنید. در این صورت طراحی بر اساس محوطه‌ای که سازه قرار است در آن قرار بگیرد صورت خواهد گرفت‌.

همچنین نباید نگران باشید که این مدل با وجود سادگی قدیمی باشد. مدل ساده علاوه بر سادگی مدرن نیز است و قیمت کمی نیز دارد.

مدل فلزی

این مدل جزو مقاوم‌ترین نوع آلاچیق‌ها به شمار می‌رود. همچنین اگر قصد دارید تا نسبت به ساخت آلاچیق با این جنس اقدام کنید نگران مدل‌ آن نباشید. زیرا شما با طراحی مناسب می‌توانید آن را در مدل‌های مختلف که باب سلیقه‌تان باشد طراحی و اجرا کنید‌.

مدل چوبی

ساخت آلاچیق با این جنس در فضای باز صورت می‌گیرد. چوب‌های مختلفی را می‌توان در ساخت با کمترین هزینه استفاده کرد که در ادامه یکی از آن‌ها بررسی خواهد شد.

قیمت نرده شیشه ای بالکن، تراس و راه پله [ حفاظ شیشه ای ] را در این صفحه از استاده بخوانید.

استفاده از چوب بامبو

اگر اطرافتان چوب درخت بامبو موجود است پس سریعا دست به کار شوید. با کمک این چوب پایه‌ها و بدنه آلاچیق را بسازید و سپس سقف را با حصیر و پوشال بپوشانید.

مدل چوبی بدون استفاده از نرده(آلاچیق ارزان کنار استخر)

در این مدل فضای اطراف بدون مرز است. اگر به دنبال ساخت الاچیق با کمترین هزینه هستید این مدل به شما پیشنهاد می‌شود. زیرا در این مدل تنها به پایه نیاز است و فقط سقف دارند. جهت اقدام و اطلاع از قیمت اجرا پله شیشه ای گرد و دوبلکس [ شیشه سکوریت راه پله ] کلیک کنید.

به کار نبردن سقف

شما می‌توانید برای ساخت آلاچیق از این مدل استفاده کنید و نسبت به طراحی آن اقدام کنید. این مدل بیشتر برای شهرهایی است که آب‌وهوای آفتابی دارند. شما می‌توانید به جای سقف از پرده‌های بزرنتی متحرک استفاده کنید‌.

طراحی آلاچیق

طراحی آلاچیق

برای ساخت الاچیق با کمترین هزینه باید طراحی درست و اصولی را پیشه خود کنید. اگر تجربه‌ای در این کار ندارید بهتر است تا از طراحان این زمینه کمک بخواهید. برای ساخت آلاچیق کم هزینه و حتی ساخت سقف آلاچیق طراحی دقیق داشته باشید.

اگر تمایل دارید از هزینه طراحی نمای ساختمان آگاه شوید، روی لینک کلیک کنید.

سبک‌های طراحی آلاچیق

طراحی آلاچیق دارای سبک‌های مختلفی است که برخی از آن‌ها در ادامه نام برده شده‌اند. شما می‌توانید با توجه به علاقه‌تان یکی از این سبک‌ها را برای ساخت آلاچیق با کمترین هزینه انتخاب کنید.

 • قابل حمل
 • مدرن
 • سنتی
 • پرگو
 • و…

انواع آلاچیق بر اساس مصالح به کار رفته

همچنین همانطور که پیش‌تر نیز اشاره شد مصالح به کار رفته برای ساخت آلاچیق متفاوت است. شما می‌توانید بر اسای سلیقه و میزان مبلغی که قرار است هزینه کنید یکی از آن‌ها را انتخاب کنید. همچنین اگر قصد دارید تا نسبت به ساخت آلاچیق با کمترین هزینه اقدام کنید باید به این نکته توجه داشته باشید که خودتان می‌توانید با توجه به بودجه مصالح مورد نیاز را انتخاب کنید.

 • مدل از پیش ساخته شده
 • فلزی
 • چوبی
 • شیشه‌ای
 • پارچه‌ای
 • ترکیبی

مدل‌های مختلف سقف آلاچیق

برای طراحی و ساخت سقف الاچیق نیز باید با مدل‌های مختلف آن که در ادامه نام برده شده است آشنا شوید.

سقف پوشالی

افرادی که در شمال یا جنوب کشور زندگی می‌کنند معمولا از پوشال‌های گیاهی و چوبی برای سقف این سازه استفاده می‌کنند.

سقف چوبی

همچنین اگر می‌خواهید از نور خوشید نیز استفاده کنید می‌توانید نسبت به ساخت سقف آلاچیق با این جنس اقدام کنید. این مدل همچنین بسیار شیک و پرطرفدار و عامه پسند است. با ساخت سقف آلاچیق با این جنس و به کار بردن سبک مدرن در این طراحی می‌توانید با طبیعت احساس نزدیکی داشته باشید.

سقف حصیری

این جنس رطوبت را در خود حفظ می‌کند و باعث می‌شود تا آب و هوای خنک در آلاچیق جریان پیدا کند.

سقف گیاه

این مدل سقف به شما حس تازگی می‌دهد و می‌توانید مدل آن را با سقف تاشو ترکیب کنید.

سقف آلومینیومی

این جنس جزو یکی از مقاوم‌ترین مصالح برای ساخت سقف آلاچیق به شمار می‌رود.

نحوه طراحی آلاچیق

پس از بررسی موارد بالا حال نوبت به طراحی آلاچیق رسیده است. مهم‌ترین امر در ساخت آلاچیق، ساختن آن به بهترین نحو است تا شما بتوانید به طور کامل از فضای سبز و هوای باز استفاده کنید.

نکته حائز اهمیت دیگر این است که باید از تابش مستقیم نور خورشید و ورود باران و برف به درون آن جلوگیری شود. علاوه بر آن برای طراحی آلاچیق می‌توانید از سلیقه شخصی خود کمک بگیرید.

طبقه بندی شده در

با برچسب در