لیست تعمیرکاران پکیج در تهران

پکیج گلدیران در اثر عوامل مختلف و معیوب شدن قطعات، ارورهایی را نمایش می‌دهد که شناخت آن‌ها به شما کمک می‌کند تا به برطرف کردن آن‌ها و تعمیر پکیج گلدیران بپردازید. در ادامه این صفحه از خدمات استاده به بررسی ارور پکیج گلدیران و راه رفع آن‌ها خواهیم پرداخت:

نوع ارور پکیجعلت ارور پکیج
ارور E1 پکیج گلدیرانعدم تشکیل شعله
ارور E2 پکیج گلدیرانجوش آوردن و دمای بالای سیکل پکیج
خطا E3 و EA پکیج گلدیرانمشکل در خروج دود یکیج گلدیران
خطا E4 پکیج گلدیرانرسیدن فشار به صفر
ارور E6 پکیج گلدیرانایراد سنسور تشخیص دمای آب
ارور E7 پکیج گلدیرانایراد در سنسور تشخیص دمای آب مدار گرمایشی
خطا E9 پکیج گلدیرانایراد در آنتی فریز

با ما همراه باشید تا در ادامه مطلب به بررسی تمامی این خطاها و روش رفع هرکدام بپردازیم. در صورتی که پکیج شما مشکل جدی دارد بهتر است از یک متخصص تعمیر پکیج کمک بگیرید تا نسبت به عملکرد درست پکیج خود مطمئن شوید.

ارور E1 پکیج گلدیران

اگر شعله پکیج تشکیل نشود، این ارور پکیج گلدیران ظاهر می‌شود که علل متعددی دارد. از این علل می‌توان به این موارد اشاره کرد:

 • مشکل در جرقه زدن
 • قطع شدن گاز پکیج
 • کاهش فشار گازی که به پکیج وارد می‌شود
 • برد و ای سی دستگاه

بررسی کنید که دستگاه محافظ برق داشته باشد و اگر نداشت، از محافظ استفاده کنید؛ همچنین بررسی کنید که در اطراف دستگاه لامپ ال ای دی و کم مصرف وجود نداشته باشد. همانطور که گفته شد یکی از عوامل، مربوط به نبود و یا فشار کم گاز است، پس شیر گاز و ورود گاز را بررسی کنید. در صورت معیوب شدن برد، باید با کمک یک متخصص، برای تعمیر برد پکیج خود اقدام کنید.

خطا E2 پکیج گلدیران

این ارور پکیج گلدیران مربوط به بالا رفتن دمای آب (102 تا 105) سیکل پکیج گلدیران است که باعث عمل کردن ترموستات حد می‌شود.

در ادامه به بررسی عواملی می‌پردازیم که می‌توانند باعث بالارفتن دمای آب سیکل پکیج گلدیران شوند:

 • رسوب کردن مواد و یا  وجود گرفتگی در مدار سیکل گرمایشی پکیج یکی از این عوامل است. بهترین روش رسوب گیری پکیج چیست؟
 • اگر پمپ پکیج مشکل داشته باشد می‌تواند این خطا پکیج گلدیران ظاهر شود . اگر پمپ خیلی کند کار کند و یا اصلا کار نکند، به دلیل تجمع آب در اطراف ترموستات، دمای آب سیکل پکیج بالا رفته و این خطا پکیج گلدیران ظاهر می‌شود. هزینه تعمیر پمپ پکیج گلدیران چقدر است؟
 • وجود مشکل در سنسور تشخیص دما نیز یکی از این علت‌هاست. یکی از دلایل ارور E2 می‌تواند مروط به معیوب بودن سنسور دما و تشخیص اشتباه دما توسط این سنسور باشد. اگر این سنسور معیوب باشد، ممکن است دما بالاتر رود و این خطا پکیج گلدیران ظاهر شود.

برای برطرف کردن این مشکل می‌توانید از این راه‌ها استفاده کنید:

 • انتخاب دمای آب پایین‌تر
 • قرار دادن شیر دسته گازی به صورت نیمه باز
 • قرار دادن فشار دستگاه روی 5/1
 • قطع و وصل کردن ناگهانی جریان برق

ارور E3 و EA پکیج گلدیران

اگر با این ارور پکیج گلدیران مواجه شدید، بدانید که مشکل می‌تواند از معیوب بودن سنسور دود باشد، یا فن و برد پکیج مشکل داشته باشند. این مشکل می‌تواند مربوط به سیم‌کشی فن و یا برد پکیج باشد. همچنین عامل دیگر، پایین بودن ولتاژ است که باعث بروز این ارور می‌شود.

برای رفع این مشکل ابتدا مسیر خروج دود را به طور کامل از نظر انسداد و یا سوراخ بودن بررسی کنید. سپس در صورت عدم وجود مشکل در مسیر خروج، افت ولتاژ را بررسی کنید، چرا که می‌تواند باعث از کار افتادن فن شود. اگر مشکل برطرف نشد به صورت ناگهانی برق دستگاه را قطع و وصل کنید و درصورت ادامه دار بودن ظاهر شدن خطا، با کارشناسان استاده تماس بگیرید.

خطا E4 پکیج گلدیران

این ارور پکیج گلدیران مربوط به رسیدن فشار دستگاه به صفر است.

 • شیر آب ورودی را از نظر باز بودن بررسی کنید.
 • شیر پرکن را تا زمان رسیدن فشار به 1 تا 5/1 باز  کنید و سپس ببندید.
 • در صورت نیاز، دستگاه به حالت زمستانی آبگیری شود.

اگر مشکل برطرف نشد با کارشناسان استاده تماس بگیرید.

برای مطالعه روش‌های جلوگیری از یخ زدگی پکیج و دلایل یخ زدگی کلیک کنید.

خطا E6 پکیج گلدیران

این ارور پکیج گلدیران مروط به سنسور تشخیص آب است و می‌تواند مشکل از ارتباط برد و سنسور و یا ای سی پکیج باشد. اگر با قطع ناگهانی جریان برق پکیج مشکل برطرف نشد، حتما از تکنسین ماهر برای رفع آن کمک بگیرید. کارشناسان استاده می‌توانند شما را در این زمینه کمک کنند.

ارور E7 پکیج گلدیران

اگر سنسور تشخیص دمای آب مدار گرمایشی مشکلی داشته باشد، با این ارور مواجه می‌شوید. در این صورت ممکن است مشکل مربوط به ارتباط برد و سنسور باشد و باید بررسی شود، همچنین ممکن است مروط به ای سی دستگاه باشد. جریان برق را به طور ناگهانی قطع و وصل کنید و اگر مشکل برطرف نشد، از تکنسین ماهر کمک بگیرید.

خطا E9 پکیج گلدیران

اگر این ارور پکیج گلدیران را مشاهده کردید، بدانید که سیکل گرمایشی دستگاه دو درجه را نشان داده است و مربوط به عملکرد آنتی فریز می‌باشد. اگر پکیج شما خارج از خانه قرار دارد، در فصول سرد سال آنتی فریز را خاموش نکنید تا این ارور نمایان نشود. اگر با روشن و خاموش کردن دستگاه مشکل برطرف نشد، ار تکنسین ماهر برای تعمیر آن کمک بگیرید.

طبقه بندی شده در

با برچسب در