آگهی‌های بالا تبلیغاتی می‌باشند و استاده صرفا معرفی مشاغل خدماتی را انجام می‌دهد و هرگونه توافقات انجام کار و مالی مربوط به آن بر عهده طرفین می‌باشد.

 در این صفحه از خدمات آنلاین استاده به بررسی رفع بوی بد فاضلاب توالت و علت بوی بد چاه سرویس بهداشتی، علت بوی بد آشپزخانه و سینک ظرفشویی، چاه حمام و راهکارهایی که برای رفع و درمان قطعی بوی بد چاه فاضلاب باید انجام داد میپردازیم.

اگر در آپارتمان بوی بد فاضلاب احساس شود، دلیل آن این است که گاز فاضلاب یا همان هیدروژن سولفید درحال متساعد شدن و نشت به داخل آپارتمان است که باید به فکر لوله بازکنی باشید! این گاز از هرجا مانند توالت، حمام و یا آشپژخانه که نشأت بگیرد، میتواند در کل آپارتمان منتشر شود و در نقاط مختلف منزل به مشام برسد.

رفع بوی بد فاضلاب توالت

   برای رفع بوی بد فاضلاب توالت، با علل احتمالی آن آشنا میشویم و راهکار آن‌ها را بیان خواهیم کرد:

خشک بودن سیفون یا شترگلو

اگر مدتی از سیفون استفاده نشود و آبی که در لوله U شکل سیفون باشد، تبخیر شود و دیگر آبی در آن وجود نداشته باشد، در این صورت از ورود گاز فاضلاب به منزل جلوگیری نمی‌شود و باعث می‌شود بوی بد فاضلاب سرویس بهداشتی و توالت به مشام برسد. برای رفع این مشکل میتوان لوله را باز کرد و در آن آب ریخت تا مشکل برطرف شود.

دقت داشته باشید که اگر شدت بوی بد فاضلاب آپارتمان در هر بخشی بیش از حد بود، خوتان دست به کار نشوید و سریعا برای رفع بوی بد فاضلاب توسط لوله بازکن حرفه‌ای اقدام کنیم.

جهت اقدام برای لوله کشی فاضلاب توالت فرنگی و توالت ایرانی روی آن کلیک کنید.

اشکال در لوله‌ها یا شکستگی و انسداد در لوله ونت

می‌توان گفت که تقریبا در همه‌ی خانه ها، سرویس بهداشتی مجهز به هواکش است که این هواکش، هوای داخل سرویس بهداشتی را که شامل گاز فاضلاب نیز می‌شود را به بیرون از منزل که معمولا پشت بام است، انتقال می‌دهد. لوله‌ای که در این انتقال هوا نقش دارد، لوله ونت نامیده می‌شود.

این لوله به هواکش متصل است، و گازها را به پشت بام منتقل می‌کند. اگر این لوله اشکال و یا شکستگی و انسداد داشته باشد، دیگر امکان خروج گاز از سرویس بهداشتی وجود ندارد و باعث تجمع گاز در سرویس بهداشتی و ایجاد بوی نامطلوب می‌شود. پس باید این لوله بررسی و درصورت وجود شکستگی، تعویض و یا تعمیر شود و اگر انسدادی وجود داشت، با برطرف کرن آن به رفع بوی فاضلاب سرویس بهداشتی و توالت بپردازیم.

مسدود شدن و یا کثیفی اطراف چاه توالت

درصورتی که چاه توالت مسدود شده باشد، باید فوراً تخلیه چاه و رفع انسداد انجام شود. برای رفع کثیفی می‌توان از تمیزکننده‌ها استفاده کرد. بهترین روش باز كردن چاه توالت با اسید، ساخت لوله بازکن خانگی را بخوانید.

یکی از تمیزکننده‌های موثری که می‌توان به راحتی برای رفع بوی بد فاضلاب توالت در منزل ساخت، ترکیب آب و جوش شیرین و سرکه است. ترکیب جوش شیرین و سرکه باعث تولید گازی میشود که به تخلخل و زدودن رسوب کمک میکند. همچنین این واکنش گرما آزاد می‌کند که به این فرایند کمک می‌کند. برای اینکه این ترکیب موثرتر واقع شود، ابتدا باید در چاه آب گرم ریخته شود. سپس سرکه و جوش شیرین را اضافه کنید و مدتی صبر کنید تا رسوب‌زدایی انجام شود و بعد دوباره با آب گرم شستشوی چاه را انجام دهید.

فلنج توالت فرنگی گشاد باشد یا شکستگی داشته باشد

یک ساختار دایره مانند در زیر کاسه توالت قرار دارد که فلنج نام دارد و توالت فرنگی بر روی آن نصب می‌شود. این ساختار به مرور زمان ممکن است دچار شکستگی شود که در این صورت، گازهای فاضلاب به بیرون نشت پیدا می‌کند و باعث ایجاد بوی بد فاضلاب توالت می‌شود. در صورت وجود مشکل، این ساختار باید به دست متخصصین مربوطه تعمیر و یا تعویض شود. سرویس کردن توالت هرچند وقت یکبار، موجب جلوگیری از مشکلات دیگر می‌شود. شما می‌توانید خودتان توالت فرنگی خود را مانند حرفه‌ای‌ها تمیز و سرویس دهی کنید.

وجود حجم زیاد قارچ در فضای توالت

در برخی مواقع، بوی بد فاضلاب توالت و علت بوی بد چاه سرویس بهداشتی به‌خاطر وجود حجم زیادی از قارچ است که درحال تکثیر می‌باشند.دشمن این موجودات در فضای اطراف فاضلاب، خشک کننده‌ها هستند و در این صورت باید این قارچ و کپک‌های درحال رشد را به وسیله‌ی خشک کننده‌ها از بین برد. این محصولات را باید تهیه کنید و از آنها استفاده کنید.

توجه داشته باشید که نشتی لوله فاضلاب نیز یکی دیگر از دلایل بوی بد سرویس بهداشتی است. درصورتی که لوله فاضلاب قدیمی باشد و نشتی داشته باشد، باید تعویض شود که برای این امر می‌توانید از متخصصین لوله بازکنی در استاده درخواست خدمت نمایید.

رفع بوی بد فاضلاب آشپزخانه

    بوی بدی که در آشپزخانه به مشام می‌رسد، می‌تواند ناشی از بوی بد لوله سینک و یا بوی بد فاضلاب آشپزخانه باشد. در این بخش به علت‌ بوی بد فاضلاب آشپزخانه و علت بوی بد لوله سینک ظرفشویی و رفع آن‌ها می‌پردازیم.

 1.  قرار نگرفتن سیفون در زیر سینک ظرفشویی: سیفون به دلیل ساختار U شکلی که دارد، همیشه مقداری آب را در خود نگه می‌دارد و همین ساختار، باعث عدم نشت گازهای فاضلابی به بیرون از لوله و سینک میشود. اگر این ساختار وجود نداشته باشد و یا اشکالی داشته باشد، باعث تساعد بوی نامطلوب می‌شود. درنتیجه راه برطرف کردن آن، بررسی و حل مشکل سیفون ظرفشویی است.
 2. قرار نگرفتن سیفون در زیر کفشور: سیفون کفشور مانند سیفون زیر سینک ظرفشویی و سیفون توالت با توجه به ذخیره آب در خود، از نشت گاز جلوگیری می‌کند. همچنین علاوه بر جلوگیری از نشت گاز فاضلاب به داخل خانه، مانع از برگشت محتویات آلوده فاضلاب به آشپزخانه نیز می‌شود. برای رفع بوی بد فاضلاب آشپزخانه، این قسمت نیز باید بررسی شود تا درصورت وجود مشکل برطرف شود.
 3. باقی ماندن مواد غذایی در لوله و سیفون: یکی از دلایل مهمی که سبب ایجاد بوی بد فاضلاب در آشپزخانه می‌شود، وجود باقی مانده‌هایی از مواد غذایی در لوله و سیفون زیر سینک ظرفشویی است. در این صورت باید لوله و سیفون را باز کرده و سپس مواد باقی مانده را تخلیه کنید. به صورت کلی برای جلوگیری از بروز این مشکل، تا جایی که می‌توانید از ریختن باقی‌مانده غذا حتی بسیار ریز، جلوگیری کنید و هرچند وقت، آن را باز کنید و تخلیه را انجام دهید.
 4. کثیفی جداره لوله‌ها: در لوله‌های فاضلاب آشپزخانه به مرور زمان، به دلیل تجمع مواد غذایی یا چربی‌ها، رسوب شکل می‌گیرد که این کثیفی و رسوب باعث ایجاد بوی بد می‌شود. برای رفع بوی بد سینک ظرفشویی میتوان از راه‌های زیر استفاده کرد:
  1. ریختن مقداری مخلوط آب لیمو و جوش شیرین در لوله (البته این مقدار نباید زیاد باشد و از هرکدام حدود یک سوم لیوان کافی است.)
  2. ریختن مخلوط سرکه و جوش شیرین در لوله : برای این کار در لوله آب گرم بریزید و سپس سرکه و جوش شیرین را درون لوله بریزید. پس از مدتی بهتر است دوباره آب گرم درون لوله ریخته شود تا کثیفی ها بهتر از بین برود.

رفع بوی بد فاضلاب آپارتمان

بوی بد فاضلاب آپارتمان علاوه بر اینکه احساس ناخوشایندی را برای ساکنین آپارتمان ایجاد می‌کند، ممکن است خطرناک نیز باشد. ادامه‌دار شدن تساعد این گاز آن ممکن است باعث احساس ضعف و سرگیجه و حتی حالت تهوع شود. پس این موضوع، بسیار مهم است و باید برطرف شود.

 همانطور که گفته شد، بوی بد فاضلاب میتواند منشاهای متفاوتی داشته باشد که باتوجه به آن، باید از راه‌های متفاوتی برای درمان قطعی بوی بد فاضلاب استفاده کرد. قسمت‌هایی از فاضلاب آپارتمان که باعث ایجاد بود بد خواهد شد شامل:

 • فاضلاب آشپزخانه و لوله سینک ظرفشویی
 • فاضلاب چاه حمام
 • فاضلاب توالت و سرویس بهداشتی

اگر علت بوی بد فاضلاب آپارتمان پیدا نشد و یا با اقداماتی که در ادامه خواهیم گفت، مشکل برطرف نشد، قطعا مشکل جدی‌تر است و باید تاسیسات ساختمان و لوله‌های فاضلاب بررسی شوند.

رفع بوی بد لوله‌های فاضلاب

   برای رفع بوی بد چاه فاضلاب چه باید کرد؟ دلیل بوی بد لوله‌های فاضلاب آپارتمان ممکن است رسوب و تجمع چربی و یا انسداد لوله با باقی مانده مواد غذایی باشد. همچنین به دلیل محیط مرطوب لوله‌ها و چاه‌های فاضلاب، شرایط برای رشد و تکثیر انواع باکتری و قارچ فراهم است. این عوامل باعث ایجاد بوی بد فاضلاب می‌شوند که باتوجه به محیطی که از آن نشات می‌گیرد، باید به رفع بوی بد و درمان قطعی بوی بد فاضلاب پرداخت که در بالا به رفع بوی بد فاضلاب توالت، آشپزخانه اشاره شد. حال در ادامه به بررسی علت بوی بد چاه حمام و رفع آن خواهیم پرداخت .

رفع بوی بد چاه حمام

   یکی از بخش‌هایی از آپارتمان که ممکن است باعث ایجاد بوی بد فاضلاب شود، چاه حمام است. در این چاه به دلیل استفاده از مواد شوینده گوناگون در حمام و رسوب آن‌ها، باکتری‌ها و قارچ ‌ها تجمع می‌یابند و درحال تکثیر هستند. وجود و تکثیر آنها سبب ایجاد و علت بوی بد چاه حمام می‌شود و برای رفع بوی بد چاه حمام می‌توان دوباره از مخلوط موثر سرکه و جوش شیرین به علت قدرت پاک کنندگی بالا استفاده کرد.

این ترکیب به خودی خود، تولید گرما می‌کند و به رسوب زدایی کمک می‌کند، اما برای اینکه موثرتر واقع شود، ابتدا آب گرم یا جوش را به داخل چاه بریزید و سپس جوش شیرین و سرکه را اضافه کرده و بعد از گذشت حدود 1 تا 2 ساعت، دوباره آب جوش بریزید.

طبقه بندی شده در

با برچسب در