فیلتر یخچال باید هر چند وقت یک‌بار تعویض شود. برای آگاهی بیشتر با نحوه تعویض فیلتر یخچال ساید مانند نحوه تعویض فیلتر یخچال ساید سامسونگ و ال جی می‌توانید به ادامه این مطلب از “خدمات آنلاین استاده” مراجعه کنید. علاوه بر این، برخی از مشکلات مربوط به چراغ فیلتر یخچال ساید سامسونگ نیز بررسی شده‌اند. در ادامه، علاوه بر یخچال ساید سامسونگ به بررسی نحوه تعویض فیلتر یخچال ساید ال جی و دوو می‌پردازیم. پس اگر شما نیز از این یخچال‌ها استفاده می‌کنید تا ادامه مطلب همراه ما باشید تا با خدمات تعمیر یخچال آشنا شوید.

نحوه تعویض فیلتر یخچال ساید سامسونگ

برای بهبود بخشیدن به کارایی یخچال بهتر است تا با نحوه تعویض فیلتر بیرونی یخچال ساید سامسونگ آشنا باشید. یکی از وظایف این قطعه، تصفیه آب است تا آب سالم وارد دستگاه شود. برای آگاهی از طریقه تعویض فیلتر یخچال ساید سامسونگ مراحل زیر را دنبال کنید. این روش برای فیلتر بیرونی دستگاه مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 1. ابتدا شیر ورودی آب را ببندید.
 2. فیلتر قدیمی را از دستگاه جدا کنید.
 3. همه پوشش‌های فیلتر را جدا کنید.
 4. قسمتی که دکمه فالو بر روی آن نوشته شده است را به شلنگ یخچال وصل کنید. همچنین سمت دیگر را به شیر ورودی آب متصل کنید.
 5. سطلی را زیر فیلتر قرار دهید و شیر آب را باز کنید.
 6. با وارد کردن ضربه به کناره فیلتر، ذرات اولیه را خارج کنید.
 7. هنگامی که آب دیگر رنگ تیره نداشت، شیر ورودی را ببندید و قطعه جدید را به دستگاه متصل کنید.
 8. حال یخچال را روشن کنید.
 9. در این مرحله با روشن بودن چراغ فیلتر روبه‌رو خواهید شد که در این حالت باید به ریست کردن فیلتر ساید خود بپردازید
 10. برای ریست کردن باید از مدل فیلتر دستگاه خود آگاه باشید که به همین دلیل بهتر است این کار را در مرحله آخر به تعمیرکار یخچال بسپارید.

نکته: اگر هنوز فیلتر یخچال ساید سامسونگ عوض نشده است نباید آن را ریست کنید

نحوه تعویض فیلتر داخلی یخچال ساید سامسونگ مدل فرنچ۴

نحوه تعویض فیلتر یخچال ساید سامسونگ در ادامه بررسی شده است که شما می‌توانید برای آشنایی با طرز تعویض فیلتر ساید مراحل زیر را به ترتیب اجرا کنید.

 1. درب یخچال را باز کنید.
 2. فیلتر قدیمی را در خهت چپ باز کنید.
 3. فیلتر قدیمی را خارج کرده و سپس فیلتر جدید را از قاب خود خارج کنید.
 4. برای نصب، قطعه جدید را در جهت راست بچرخانید.
 5. چراغ هشدار دهنده فیلتر را خاموش کنید. برای این کار دکمه آلارم را ۳ ثانیه نگه دارید. البته برای این کار باید از مدل فیلتر دستگاه خود آگاهی داشته باشد زیرا خاموش کردن این چراغ در مدل‌های مختلف، به صورت متنوع انجام می‌شود.

علت قرمز شدن چراغ فیلتر یخچال سامسونگ

پس از آگاهی از چگونگی نحوه تعویض فیلتر یخچال ساید سامسونگ ممکن است با قرمز شدن چراغ فیلتر دستگاه روبه‌رو شوید. چراغ فیلتر یخچال سامسونگ، سنسور زمانی است. چراغ فیلتر یخچال ساید سامسونگ هر ۶ ماه یک بار اعلام می‌کند که نیاز به تعویض فیلتر است. پس توجه داشته باشید که با روشن شدن چراغ فیلتر یخچال سامسونگ باید نسبت به تعویض فیلتر دستگاه اقدام کنید.

علامت فیلتر در یخچال سامسونگ هشداری است که به طور خودکار نمایش داده شده و باید جدی گرفته شود. در صورت اهمیت ندادن به این هشدار و تعویض نکردم این قطعه، فشار آب دستگاه برای یخساز و آبسردکن کامش می‌یابد و در نهایت با سوختن شیر برقی مواجه خواهید شد. همچنین همین موضوع باعث می‌شود تا باکتری و قارچ در فیلتر رشد کند. علت کار نکردن یخساز ساید سامسونگ، ال جی و دوو چیست؟

زمان تعویض فیلتر یخچال ساید سامسونگ

همانطور که پیش‌تر نیر اشاره شد، برای اینکه کیفیت آب آشامیدنی بالا باشد باید هر چند وقت یک‌بار قطعه فیلتر دستگاه را تعویض کنید. معمولا با هر بار روشن شدن چراغ فیلتر دستگاه این هشدار به شما داده می‌شود که زمان تعویض فیلتر دستگاه فرا رسیده است.

به طور معمول هر ۶ ماه یک‌بار این هشدار نمایش داده می‌شود. اما توجه داشته باشید که حتی اگر این چراغ در زمان مقرر روشن نشد لازم است خودتان به تعویض فیلتر بپردازید تا از مشکلات احتمالی جلوگیری کرده باشید.

زمان تعویض فیلتر یخچال ساید سامسونگ

نحوه تعویض فیلتر یخچال ساید ال جی

نحوه تعویض فیلتر آب یخچال ساید ال جی بسیار ساده است. برای آشنایی با طرز تعویض فیلتر ساید مراحل زیر را دنبال کنید. لازم به ذکر است نحوه تعویض فیلتر یخچال ساید این برند با برند سامسونگ شباهت‌هایی دارد.

 1. شیر ورودی آب به یخچال که در پشت دستگاه قرار گرفته است را در حالت بسته قرار دهید.
 2. دستگاه را کمی جلو بیاورید و پس از دنبال کردن مسیر شلنگ تصفیه، مسیر آب شیر ورودی کوچک را ببندید.
 3. آب باقی مانده را از دستگاه بیرون بریزید که باید پس از قرار دادن ظرف در زیر شیر، کلید برداشت آب را بزنید.
 4. درب دستگاه را باز کرده و در بالا و سمت چپ آن محفظه این قطعه را مشاهده کنید. البته محل قرارگیری آن امکان دارد در مدل‌های مختلف یخچال ال جی متفاوت باشد.
 5. کلید push روی محفظه را انتخاب کرده و درب را به پایین بکشید.
 6. قطعه قدیمی را خارج کنید و قطعه جدید را آماده و نصب کنید.
 7. فیلتر را به سمت بالا ببرید و درب محفظه را ببندید.
 8. شیر ورودی را باز کنید.
 9. دکمه ریست را سه ثانیه لمس کنید تا چراغ فیلتر خاموش شود.

زمان تعویض فیلتر یخچال ال جی

به طور کلی پس از آشنایی با نحوه تعویض فیلتر یخچال ساید باید با زمان تعویض آن نیز آشنا شوید. این زمان برای یخچال ساید ال جی معمولا بین ۶ تا ۹ ماه است. البته می‌توانید با مطالعه دفترچه راهنمای یخچال خود از مدت زمان دقیق تعویض فیلتر دستگاه مطلع شوید. همچنین نکته قابل توجه این است که در مکان‌هایی که رسوب و آلودگی آب بیشتر است باید این کار زود به زود انجام شود.

زمان تعویض فیلتر یخچال ال جی

طریقه تعویض فیلتر یخچال ساید دوو

برای اینکه با نحوه تعویض فیلتر یخچال ساید ال جی آشنا شوید باید بدانید که این کار برای فیلتر درونی و بیرونی دستگاه انجام می‌شود. به منظور تعویض مدل درونی، ابتدا انتهای آن را گرفته و خلاف جهت عقربه ساعت بچرخانید تا باز شود. به همین صورت فیلتر جدید را در جهت عقربه‌های ساعت بچرخانید تا متصل شود. برای تعویض فیلتر بیرونی نیز مراحل زیر را انجام دهید.

 1. در قدم اول، شیر ورودی آب را ببندید.
 2. سپس در صورت داشتن فیلتر بیرونی، واشر قرمز را نگهدارید و دو سر لوله را بیرون آورید.
 3. فیتینگ‌ها را داخل قرار بدهید و آن را محکم کنید.
 4. لوله بیرون آمده از شیر آب را در سمت راست این قطعه جایگذاری کنید.
 5. شیر آب را باز کنید و ظرفی در زیر آن قرار دهید تا آب آلوده خارج شود. سپس آن را ببندید و این کار را برای سمت چپ نیز مجدد انجام دهید.
 6. شیر را باز کنید.

زمان تعویض فیلتر یخچال ساید دوو

هنگام گذشت مدت زمان 5 ماه از فعالیت این قطعه، چراغ مربوط به آن در یخچال ساید دوو به رنگ بنفش روشن خواهد شد. همچنین پس از گذشت 6 ماه، قرمز رنگ خواهد شد که این بدان معناست که زمان تعویض فیلتر فرا رسیده است. پس از تعویض این قطعه چراغ مربوطه، آبی رنگ خواهد شد. پس متوجه خواهیم شد که زمان تعویض این قطعه در یخچال ساید دوو معمولا هر 6 ماه یک بار است و البته به میزان استفاده از یخچال و همچنین تمیزی آب منطقه نیز بستگی دارد.

طبقه بندی شده در