در این صفحه از سایت استاده، تمام نکات مربوط به مشکلات جک درب پارکینگ را برای شما توضیح خواهیم داد. با ما همراه باشید تا علت تمامی مشکلات جک درب پارکینگ را بررسی کنیم.

لیست تعمیرکاران جک درب پارکینگ | کرکره برقی | درب اتوماتیک | آرامبند

این روزها اکثر منازل برای پارکینگ‌های خود از جک‌های برقی استفاده می‌کنند و کمتر پارکینگی را می‌بینیم که درب آن توسط جک باز و بسته نشود. جک‌های برقی با تمام مزیت‌هایی که دارند، گاهی می‌توانند باعث اذیت و اخلال در رفت و آمد شوند. جک‌های برقی در صورت خرابی، به درستی باز و بسته نمی‌شوند. همچنین ممکن است در بین راه گیر کرده و درب نصفه باز بماند. در اکثر جک‌ها جداسازی جک از در به راحتی و توسط یک اهرم امکان پذیر بوده و می‌توان در صورت خرابی، جک درب را به صورت دستی باز و بسته کرد. اما این راه حل موقتی است و نمی‌توان برای همیشه به آن اتکا کرد.

برای تعمیر جک پارکینگ ابتدا باید محل خرابی و علت آن را کشف نمود، سپس نسبت به تعمیرات جک درب پارکینگ اقدام کرد.

علت برعکس شدن ریموت درب پارکینگ

یکی از مشکلات شایع در ریموت‌های درب پارکینگ، برعکس شدن آن است. به این صورت که با زدن دکمه باز شدن، درب بسته می‌شود و با زدن دکمه بسته شدن، درب باز می‌شود. علت این اشکال از برد ریموت یا جک است. زمانی اتفاق می‌افتد که در برد اشکال و یا اتصال غیر معمولی رخ دهد. برای رفع این مشکل باید برد ریموت و برد جک توسط تعمیرکار بررسی شده و در صورت کشف عیب، نسبت به رفع آن اقدام شود. در صورتی که این خرابی نادیده گرفته شود می‌تواند منجر به خرابی کامل برد جک و یا ریموت شود. همچنین هزینه زیادی را تحمیل کند.

 باز شدن خود به خود درب پارکینگ

در صورتی که جک پارکینگ خود به خود درب را باز می‌کند، علت را باید در برد ریموت و یا برد جک جستجو نمود. اتصالی داشتن برد یکی از عواملی است که می‌تواند منجر به وقوع این اتفاق شود. زمانی درب خود به خود باز می‌شود که به صورت اشتباه سیگنال باز کردن از ریموت به جک رسیده و یا جک به طور اشتباه این سیگنال را دریافت کند. راه حل تعمیر این موضوع بررسی برد ریموت و جک بوده و باید علت را در این بردها جستجو کرد. برای تعمیر درب ریلی پارکینگ به چه کسی اعتماد کنیم؟ دلایل خرابی درب ریلی پارکینگ را بدانید!

علت صدا دادن درب پارکینگ

  • اشکال در قرارگیری اتصالات:

صدای جک درب پارکینگ معمولا به دلیل اشکال در قرارگیری اتصالات است. اتصالات جک پارکینگ اگر به درستی کنار هم قرار نگیرند و در محل خود نباشند، می‌توانند منجر به تولید صدای ناهنجار توسط جک شوند. در صورتی که به این مشکلات رسیدگی نشود، قطعه مورد نظر خراب شده و به جک پارکینگ آسیب وارد خواهد شد.

آشنایی با قطعات جک درب پارکینگ و حدود قیمت را اینجا بخوانید.

  • روغن کاری نشدن:

روغن کاری نشدن به موقع جک نیز می‌تواند یکی از علت‌های صدا دادن جک درب پارکینگ باشد. جک‌ها باید به طور منظم و هر چند وقت یکبار روغن کاری شوند تا قطعات و اتصالات حین حرکت به درستی کار کنند و در حرکت آنها مشکلی پیش نیاید. پیشنهاد می‌کنیم آموزش گریس کاری جک درب پارکینگ را بخوانید.

بهتر است به محض متوجه شدن صدای جک پارکینگ نسبت به عیب یابی و تعمیر محل صدا اقدام کنیم. در این صورت از بروز آسیب‌های جدی جلوگیری می‌شود.

خرابی ریموت درب پارکینگ

تمام فرامین باز و بسته شدن درب توسط ریموت به جک پارکینگ می‌رسد. جک با اهرم‌های بازویی خود درب را باز و بسته می‌کند. در صورت ضربه دیدن و یا نفوذ آب، ممکن است ریموت دچار خرابی در برد و یا دکمه‌ها شود. این خرابی‌ها می‌تواند منجر به درست کار نکردن جک پارکینگ شوند. خود به خود باز شدن درب، کار نکردن جک، نصفه باز شدن درب و سایر ایرادات می‌تواند به دلیل خرابی ریموت جک درب پارکینگ رخ دهد. خرابی ریموت در صورتی که به موقع و صحیح تعمیر نشود می‌تواند آسیب‌های جدی به جک وارد کند و هزینه زیادی را حاصل کند. برای خواندن هفت دلیل اصلی بسته نشدن درب پارکینگ کلیک کنید!

مشکلات برد جک پارکینگ

برد جک مرکز فرماندهی آن است و تمام فرامین را از ریموت به برد می‌رساند. سپس این فرمان‌ها توسط برد جابه‌جا شده و به سایر قطعات ارسال می‌شوند. در صورت خرابی برد جک پارکینگ، هیچکدام از قطعات به درستی کار نکرده و جک پارکینگ نمی‌تواند به درستی درب را باز و بسته کند. خرابی‌های شایع در برد جک پارکینگ:

  • اتصالی برد
  • سوختن برد
  • نیم‌سوز شدن قطعات برد
  • و سایر خرابی‌ها

خرابی‌های کوچک و نیم‌سوز شدن های برد اگر جدی گرفته نشوند می‌توانند در ادامه منجر به خرابی‌های بزرگی مثل سوختن کامل برد شوند. پس بهتر است در صورت مشاهده کوچکترین علامت از خرابی برد، نسبت به تعمیر آن اقدام نمایید.

سخن پایانی

صدا دادن و خرابی‌های جک درب پارکینگ، می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد. با توجه به هر کدام از این دلایل و با توجه به نحوه تعمیر متناسب آن، می‌توان نسبت به تعمیر درب پارکینگ اقدام نمود. خرابی‌های درب پارکینگ در صورتی که به درستی تعمیر نشود ممکن است دوباره تکرار شده و هزینه بیشتری را برای ما داشته باشد؛ به همین دلیل بهتر است در صورت خرابی درب پارکینگ، جک را متناسب با خرابی آن تعمیر کرده و از انجام تعمیرات موقتی خودداری کنیم. سرویس مرتب و رسیدگی منظم می‌تواند تا حد خوبی از خرابی‌های جک خودرو جلوگیری کند. توجه کنید که برخی خرابی‌ها به علت استفاده زیاد از جک رخ داده و به همین دلیل پیشنهاد می‌شود که آن را به صورت ماهیانه بررسی کنید. جک پارکینگ نیازمند مراقبت‌های منظم است و نباید علامت‌های خرابی آن کم اهمیت تلقی شوند.

طبقه بندی شده در