لیست تعمیرکاران جک درب پارکینگ | کرکره برقی | درب اتوماتیک | آرامبند

درب پارکینگ در اکثر منازل به‌وسیله‌ی جک درب پارکینگ که ریموت در فاصله‌ی نزدیک آن را کنترل می‌کند، باز و بسته می‌شود و امنیت، آسایش کاربر را به همراه می‌آورد. به همین منظور در این صفحه از استاده مگ به سرویس جک درب پارکینگ خواهیم پرداخت و جدول هزینه سرویس درب پارکینگ را مشاهده خواهید کرد.

سرویس جک درب پارکینگ

هزینه سرویس جک درب پارکینگ

خدمتقیمت به تومان
هزینه سرویس جک پارکینگاز 300.000 تا 600.000
هزینه سرویس درب پارکینگاز 150.000 تا 400.000

جهت اقدام برای تعمیر می‌توانید با شماره تعمیرکار درب اتوماتیک روی آن کلیک کنید و اقدامات لازم را انجام دهید.

اجزای جک درب پارکینگ شامل: جک بازویی، ریموت کنترل، مرکز فرمان، چشمی درب و چراغ چشمک زن می‌باشد و جک درب پارکینگ انواع مختلفی دارد: زنجیردار، تسمه دار، پیچی، چرخ دنده‌ای، میله‌ای و… که برحسب نوع جک هزینه سرویس جک درب پارکینگ متفاوت خواهد بود.

به‌طور کلی هزینه‌ی سرویس جک‌های قوی‌تر و درب‌های پارکینگ و تعمیر موتور، سنگین‌تر و گران‌تر است. درعوض، تعمیر و یا تعویض زنجیرها، تسمه‌ها، کابل و غلطک‌های معیوب با هزینه‌ی بسیار پایین‌تری انجام می‌پذیرد.

توجه داشته باشید هر چه سریع‌تر نسبت به صداهای غیرعادی و یا عملکرد ضعیف جک منزل خود اقدام کنید، هزینه‌های تعمیر کاهش چشمگیری خواهد داشت.

درصورت نگهداری درست و اصولی از درب‌های اتوماتیک و سرویس منظم جک درب‌ پارکینگ، طول عمر قطعات آن بیشتر و از هزینه‌های پرداختی به‌میزان قابل توجهی صرفه‌جویی می‌شود. توصیه می‌شود به‌طور میانگین هر 3-6 ماه یکبار جهت سرویس جک درب پارکینگ اقدام کنید تا از خرابی زودهنگام قطعات آن جلوگیری نمایید.

اگر متوجه شدید درب‌های اتوماتیک هنگام باز و بسته شدن متوقف یا سرعتشان کم می‌شود و یا صداهای نامعمول شنیدید، نیاز است به دنبال سرویس جک درب پارکینگ باشید و درصورتی که نقص بوجود آمده همچنان برطرف نشد، حتما با تعمیرکار ماهر و متخصص تماس حاصل فرمایید. البته لازم به ذکر است یک سری تعمیرات را نیز می‌توانید خودتان انجام دهید ولی برخی تعمیرات به مهارت و تجربه‌ی تکنسین متخصص نیاز دارد. با ما همراه باشید تا در ادامه به انواع مشکلات احتمالی و ارائه‌ی راه‌حل مناسب آن‌ها بپردازیم.

جهت اقدام برای تعمیر برد جک پارکینگ و اطلاع از قیمت تعمیرات برد درب پارکینگ کلیک کنید.

نحوه سرویس جک درب پارکینگ

نگهداری و سرویس جک پارکینگ باتوجه به هزینه‌های زیاد تعمیر قطعات از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. به دنبال نصب نادرست، ضربه به جک، استفاده‌ی ناصحیح از درب‌های اتوماتیک، عدم سرویس منظم و… ممکن است مشکلات زیر بوجود بیایند:

  • وجود مانع یا سختی در باز و بسته شدن درب‌ها
  • تولید صداهای غیرمعمول
  • کار نکردن ریموت کنترلی
  • نقص در برد
  • باز و بسته نشدن درب‌های اتوماتیک
  • داغ کردن موتور و جک‌های بازویی

هنگام سرویس جک درب پارکینگ، جهت جلوگیری از جرقه زدن و خرابی دستگاه تمام سیم‌کشی‌ها و اتصالات آن مورد بررسی قرار می‌گیرد. درب‌های اتوماتیک باید کاملا روان، بدون هیچ صدای غیرمعمول و بدون وجود هیچ فشاری بر جک‌ها باز و بسته شوند. درصورت وجود کوچک‌ترین ایراد، عیب یابی دقیق توسط متخصصین مجموعه انجام می‌شود و پس از رفع آن طول عمر دستگاه شما افزایش می‌یابد. علت 5 تا از مشکلات و عیب جک درب پارکینگ را اینجا می‌توانید مطالعه کنید.

تغییرات آب‌وهوایی و فصلی می‌تواند باعث منبسط یا منقبض شدن سیم‌ها شوند که این مورد نیز باید مورد توجه قرار بگیرید.

عیب یابی دقیق جهت سرویس جک درب پارکینگ توسط افراد غیرمتخصص امکان پذیر نیست، با این حال با ما همراه باشید تا در ادامه به برخی از ایراداتی که ممکن است برای دستگاه شما به وجود بیاید اشاره کنیم:

1. علت داغ کردن موتور می‌تواند نقص در استاتور باشد.

2.  برخورد ماشین به جک و یا وارد شدن هرگونه ضربه به آن می‌تواند باعث از کار افتادن یکی از جک‌های بازویی شود. در این حالت تکنسین ماهر پس از عیب دقیق باید به سرویس موتور و تعمیر جک اقدام کند.

3. وجود صداهای بلند و نامتعارف می‌تواند نشانه‌ای برای نیاز جک شما به روغن کاری و گردوغبار گیری باشد! توجه داشته باشید که بهتر است روغن‌کاری توسط تکنسین ماهر انجام شود، زیرا استفاده از گریس مرغوب و مناسب ضروری می‌باشد و جک باید باز شود تا روغن کاری به‌خوبی انجام و قطعات درجای خود قرار بگیرند. در اکثر مواقع با این کار ایرادات گفته شده برطرف می‌شوند اما اگر مشکل همچنان رفع نشد، ممکن است پیچ بدنه محکم نبوده و یا تقارن قطعاتی همچون کابل‌ها در دو طرف برقرار نباشد. آموزش گریس کاری جک درب پارکینگ را اینجا ببنید.

4. ممکن است به دنبال ورودی حشرات و کرم‌ها به داخل جعبه مرکز کنترل و یا وجود تار عنکبوت، بعضی از قطعات دستگاه بسوزد و در مدار اتصال کوتاه ایجاد شود!

باتوجه به قیمت بالای هزیته‌های تعمیر و سرویس جک درب پارکینگ چند نکته‌ی مهم جهت بالا بردن عمر قطعات را به شما آموزش می‌دهیم:

1. بخش‌هایی از دستگاه مانند گیربکس را مرتبا روغن کاری کنید. این موضوع یکی از ساده‌ترین و در عین حال مهم‌ترین نکته برای کاهش نیاز جک درب پارکینگ به تعمیر می‌باشد. توصیه‌ی ما استفاده از اسپری سیلیکون یا گریس سفید مرغوب است.

2. تمیز کردن ریل‌ها را فراموش نکنید.

3. مطمئن شوید تا درب پارکینگ شما تراز باشد. در غیر این صورت جک فشار بسیار زیادی را متحمل می‌شود.

4. حتما سیم‌ها، کابل‌ها، تسمه‌ها و زنجیرها را مرتبا بررسی کنید تا درصورت فرسودگی توسط تکنسین ماهر تعویض شوند.

5. باید غلطک‌های آسیب دیده و شکسته در سریع‌ترین زمان ممکن تعویض گردند ولی به طور کلی تعویض غلطک‌های فلزی یا پلاستیکی حداقل دوبار در سال توصیه می‌شود.

6. هرچند وقت یکبار می‌توانید از سفت بودن قطعات متحرک درب پارکینگ توسط آچار بکس، مطمئن شوید.

7. از شستشوی جک با آب به شدت پرهیز کرده و به‌جای آن هر از چندگاهی سطح جک را توسط دستمال نمدار غبارروبی کنید.

8. و در آخر توصیه می‌کنیم هنگام خرید جک درب پارکینگ، حتما به کیفیت ساخت و قطعات آن توجه داشته باشید و از شرکت و برند معتبر خریداری کنید. در این حالت احتمال خراب شدن و آسیب دیدن دستگاه بسیار کم‌تر می‌شود.

نکته: تغییرات آب و هوایی و سرمای بیش از حد زمستان می‌تواند بر جک درب‌ پارکینگ تاثیر منفی بگذارد و در باز و بسته شدن درب‌ها اختلال ایجاد کند. جهت جلوگیری از این مشکلات توصیه‌ی ما این است که قطعات متحرک وبه خصوص لولاهای درب را مرتبا روغن کاری کنید و در روزهای یخبندان اطمینان حاصل کنید که لولاها یخ‌زده نباشند. عایق بندی موتور جک پارکینگ با پشم شیشه نیز می‌تواند کمک‌کننده باشد و نفوذ سرما به داخل موتور جلوگیری کند.

طبقه بندی شده در