لیست تعمیرکاران جک درب پارکینگ | کرکره برقی | درب اتوماتیک | آرامبند

این روزها کمتر پارکینگی را می‌بینیم که درب آن توسط جک باز و بسته نشود. جک‌ها با یک ریموت کنترل می‌شوند و می‌توان بدون پیاده شدن از ماشین، درب را باز و بسته نمود. با این وجود که جک‌ها در وقت و انرژی صرفه‌جویی می‌کنند اما گاهی اوقات می‌توانند با خراب شدن، باعث اخلال در رفت و آمد و اذیت ساکنین شوند و شما را محبور به انجام تعمیر برد جک پارکینگ و به طور کلی تعمیر جک پارکینگ کند.

ما در ادامه این صفحه از خدمات آنلاین استاده تمام نکات مربوط به تعمیر برد جک پارکینگ را بررسی خواهیم کرد و به معرفی تعمیرکار جهت تعمیر برد جک پارکینگ و لیست قیمت تعمیر برد جک پارکینگ خواهیم پرداخت.

قیمت تعمیرات برد جک درب پارکینگ

خدمتقیمت به تومان
تعمیر برد جک پارکینگاز 300.000 تا 700.000
تعویض برد جک پارکینگ با نصب و برنامه دهیاز 1.200.000

با توجه به اینکه تعمیرات برد جک درب پارکینگ یک کار کاملا تخصصی بوده و قطعات آن از حساسیت بالایی برخوردار است، قیمت تعمیرات برد جک پارکینگ توسط متخصص این کار و با توجه به نوع خرابی و اقدامات لازم برای تعمیر آن تعیین می‌شود.

انواع خرابی برد جک درب پارکینگ

جک در صورت خرابی درست باز و بسته نمی‌شود و ممکن است باز نشود، بسته نشود، بین راه گیر کند، ناگهانی بسته شود، به خودرو آسیب برساند یا ایرادات دیگری در آن مشاهده شود. در این صورت می‌توان با پیدا کردن اهرم مخصوص، جک را از درب جدا نمود و به طور موقت درب را با دست باز و بسته کرد. در اکثر موارد، خرابی جک به دلیل ایراد در برد آن است و با عیب یابی برد می‌توان آن را تعمیر نمود. برای تعمیر درست و اصولی جک درب پارکینگ و برد آن، باید نوع خرابی و علت آن را پیدا کنیم و سپس نسبت به تعمیر آن اقدام کنیم.

جهت عیب یابی جک درب پارکینگ و بررسی مشکلات آن می‌توانید کلیک کنید.

خرابی‌های برد جک درب پارکینگ می‌تواند علل مختلفی داشته باشد و با نشانه‌های مختلفی خود را نشان دهد. صدا دادن جک، گیر کردن آن و بی دلیل باز شدن، می‌تواند از نشانه‌های خرابی برد جک درب پارکینگ باشد. خرابی‌های شایع در برد جک درب پارکینگ عبارتند از:

 • برعکس شدن ریموت جک درب پارکینگ
 • باز شدن خود به خود جک درب پارکینگ
 • به هم خوردن زمان‌بندی درب‌ها
 • گیر کردن جک درب پارکینگ
 • کامل باز و چفت نشدن جک درب پارکینگ
 • بسته نشدن درب به صورت خودکار (7 دلیل برای بسته نشدن درب پارکینگ)
 • باز و بسته نشدن جک درب پارکینگ

هر کدام از این خرابی‌ها علت‌های مختلفی داشته و برای تعمیر آن‌ها باید اقدامات خاصی انجام داد. در هر مورد باید جک و برد آن به درستی بررسی شده و بعد از پیدا کردن محل خرابی و علت آن، نسبت به تعمیر برد جک پارکینگ اقدام شود.

علت برعکس شدن ریموت درب پارکینگ

برعکس شدن ریموت یکی از مشکلاتی است که می‌تواند علت آن برد جک پارکینگ باشد. در این حالت با فشردن دکمه‌های باز و بسته شدن درب، عمل معکوس انجام می‌شود. این مشکل در برد جک پارکینگ یا در برد ریموت جک به وجود می‌آید و برای تعمیر آن باید نسبت به بررسی بردهای جک و ریموت اقدام کرد.

این خرابی باید حتما توسط متخصص بررسی شود و در صورت نیاز نسبت به تعمیر برد جک درب پارکینگ یا برد ریموت اقدام شود چون در صورت تعمیر نشدن ممکن است باعث از کار افتادن کامل برد شود و هزینه سنگینی برای تعمیر و یا تعویض برد تحمیل کند. جهت اقدام برای تعمیر ریموت درب پارکینگ کلیک کنید.

 باز شدن خود به خود درب پارکینگ

یکی از خرابی‌های شایع جک درب پارکینگ، خود به خود باز شدن درب است. به این شکل که بدون فشردن دکمه باز شدن در ریموت، درب به‌طور اتوماتیک باز می‌شود. برای یافتن علت این خرابی باید برد ریموت و برد جک درب پارکینگ را بررسی نمود. معمولا اتصالی داشتن بردها عامل بروز این خرابی می‌شود. ممکن است برد ریموت به اشتباه سیگنال باز شدن را به ریموت ارسال کند و یا برد ریموت به اشتباه این سیگنال را دریافت کند و درب را باز کند. این خرابی در صورت تعمیر نشدن می‌تواند منجر به خرابی کامل برد شود و هزینه زیادی را تحمیل کند.

آموزش نصب چشمی درب پارکینگ و ارتفاع چشمی درب را اینجا بخواید

مشکلات برد جک پارکینگ

برد جک مثل مغز برای انسان عمل می‌کند و تمام فرامین را از ریموت گرفته و به سایر قطعات ارسال می‌کند. برد به عنوان مرکز فرماندهی جک درب پارکینگ عمل می‌کند و در صورت خرابی آن، جک به درستی کار نمی‌کند. از خرابی‌های شایع برد می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • نیم‌سوز شدن قطعات برد
 • سوختن برد
 • اتصالی برد
 • شکستن برد

هر کدام از این خرابی‌ها علت خاص خود را داشته و برای تعمیر هر کدام باید مراحل مختلف و مخصوصی طی شود. خرابی‌های کوچک در صورتی که جدی گرفته نشوند و نسبت به تعمیر آن‌ها اقدام نشود، می‌توانند منجر به خرابی‌های بزرگ شوند و برد را به طور کامل دچار اشکال کنند. بهتر است با مشاهده کوچکترین علائم خرابی در برد، نسبت به تعمیر آن اقدام کنیم تا با خرابی کامل آن، مجبور به پرداخت هزینه‌های بالا نشویم.

آموزش گریس کاری جک درب پارکینگ را اینجا بخوانید و هر چند وقت یکبار این کار را به درستی انجام دهید.

در پایان

 جک درب پارکینگ نیز مانند سایر لوازم برقی گاهی اوقات دچار خرابی‌هایی می‌شود. خرابی‌های جک درب معمولا در برد آن صورت می‌گیرد. این خرابی‌ها در صورتی که به موقع و به درستی تعمیر نشوند می‌توانند موجب بروز خرابی‌های بزرگتری شوند و هزینه زیادی را تحمیل کنند. برد جک پارکینگ قطعه حساسی است و راه جلوگیری از خرابی‌های آن، سرویس منظم و به موقع جک و رسیدگی به آن است.  به طور کلی با توجه به حساسیت قطعات جک، کوچکترین علائم خرابی در آن نیز نباید نادیده گرفته شود و باید حتما نسبت به تعمیر خرابی‌های جزئی نیز اقدام نمود تا منجر به خرابی‌های بزرگتر نشود.

طبقه بندی شده در