یکی از موضوعات مهمی که در محیط داخلی ساختمان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، نور پردازی آن محیط می‌باشد. در حقیقت می‌توان گفت یکی از قسمت‌های مهم نور پردازی را نور مخفی سقف پذیرایی تشکیل می‌دهد بطوریکه اگر نور پردازی محیط داخلی به درستی انجام شود تاثیر زیادی بر زیبایی دکوراسیون داخلی خواهد گذاشت.

بنابراین نور پردازی رابطه‌ی مستقیمی با جذابیت طراحی دکوراسیون منزل دارد بطوریکه اگر نور پردازی محیط به صورت صحیح انجام شود باعث جذابیت محیط شده و اگر به صورت نامطلوب انجام شود نه تنها باعث جذابیت محیط نمی‌شود بلکه موجب کاهش جذابیت و زیبایی محیط نیز خواهد شد. البته  این موضوع بدان معنا نیست که اگر هر چقدر محیط را با استفاده از چراغ‌ها نورانی‌تر کنیم، نور پردازی درستی را انجام داده‌ایم بلکه منظور این است که نور پردازی را باید با رعایت نکات و به صورت اصولی انجام دهید تا نتیجه مطلوب حاصل شود. 

بنابراین لازم است که با بهترین مدل و رنگ‌های نور مخفی سقف پذیرایی آشنا باشید تا بتوانید بهترین نور پردازی را انجام دهید. در این صفحه از استاده مگ با ما همراه باشید.

نور مخفی سقف پذیرایی

یکی از قسمت‌های داخلی مهم هر خانه، قسمت پذیرایی آن است چون معمولا افراد بیشترین زمان را در قسمت پذیرایی خانه می‌گذرانند و مهمانی‌ها نیز در این قسمت برگزار می‌گردد. بنابراین نور پردازی پذیرایی خانه نسبت به سایر بخش‌های خانه از اهمیت بیشتری برخوردار می‌باشد.

نور پردازی پذیرایی انواع مختلفی دارد که یکی از آشکار ترین نور پردازی‌های پذیرایی، نور مخفی سقف پذیرایی است. همچنین مدل و رنگ نور مخفی پذیرایی نیز از اهمیت بالایی برخوردار است که باید بهترین آن‌ها انتخاب شود. بنابراین بهتر است نور پردازی سقف پذیرایی را فردی انجام دهد که در این زمینه تجربه و تخصص کافی داشته باشد تا بتواند بهترین مدل و رنگ نور مخفی سقف پذیرایی را انتخاب کند تا زیبایی دکوراسیون را نیز افزایش دهد.

رابیتس کاری سقف پذیرایی چیست؟ 8 تا از بهترین طرح رابیتس کاری سقف پذیرایی 2022 را با کلیک کردن روی لینک قرار داده شده مشاهده کنید و ایده بگیرید!

بهترین رنگ نور مخفی سقف پذیرایی

رنگ نور مخفی سقف پذیرایی به عوامل مختلفی بستگی دارد که با توجه به آن‌ها، انتخاب می‌شود.

  • علاقه و سلیقه شخصی صاحب ملک
  • متراژ محیط مورد نظر
  • سبک دکوراسیون داخلی

بنابراین با توجه به این عوامل، باید بهترین رنگ نور مخفی سقف پذیرایی انتخاب شود تا باعث افزایش زیبایی دکوراسیون داخلی نیز گردد. معمولا بهترین رنگ نور مخفی سقف پذیرایی به صورت ترکیبی انتخاب می‌شوند.

استفاده از یک رنگ ثابت سفید یا زرد برای محیط مورد نظر، چندان جالب نخواهد بود. برای مثال استفاده از رنگ سفید به صورت تنها باعث خیرگی چشم خواهد شد یا استفاده از رنگ زرد به صورت تنها موجب کوچک تر جلوه دادن محیط خواهد شد.

بهترین رنگ نور مخفی سقف پذیرایی

بنابراین هنگامیکه از ترکیب این دو رنگ یعنی سفید و زرد در نور مخفی سقف پذیرایی استفاده می‌شود تاثیر زیادی بر زیبایی دکوراسیون داخلی گذاشته و می‌توان از آن، به عنوان بهترین رنگ نور مخفی سقف پذیرایی استفاده کرد. 

همانطور که گفته شد انتخاب نور مخفی سقف پذیرایی به سلیقه شخصی نیز بستگی دارد. بنابراین صاحب خانه می‌تواند با در نظر گرفتن دکوراسیون داخلی، متراژ محیط و سایر عوامل، از ترکیب رنگ‌های دیگر مانند آبی، قرمز و… استفاده نماید.

همچنین یکی دیگر از موضوعاتی که در انتخاب رنگ نور مخفی سقف پذیرایی باید به آن، توجه شود این است که میزان دریافتی نور طبیعی ساختمان در ساعات گوناگون شبانه روز متفاوت می‌باشد، بنابراین میزان نور مخفی سقف پذیرایی باید به گونه‌ای  تنظیم گردد که باعث شیک و زیباتر جلوه دادن محیط شود.

نورپردازی نما و قیمت نورپردازی نمای ساختمان مسکونی و ویلا را در این صفحه مشاهده کنید.

بهترین مدل نور مخفی سقف پذیرایی

بهترین مدل نور مخفی سقف پذیرایی

استفاده از چراغ‌ها در سقف کاذب که معمولا مخفی هستند سبب نور پردازی محیط می‌شود. این چراغ‌ها به گونه‌ای داخل سقف نصب می‌شوند که شکل ظاهری آن‌ها قابل رویت نبوده و تنها انعکاس آن‌ها مشاهده می‌شود و از آن‌ها برای انواع سقف‌ها استفاده می‌شود ولی معمولا برای سقف‌های کوتاه بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرند چون نصب چراغ‌های آویزان در سقف‌های کوتاه ممکن است مشکلاتی در عبور و مرور ایجاد کرده و همچنین از زیبایی محیط نیز کم شود.

امروزه با پیشرفت تکنولوژی، لامپ‌های نور مخفی سقف در انواع مختلفی تولید می‌شوند که دارای شکل و رنگ‌های متفاوت می‌باشند که در این میان می‌توان به پنل LED، لامپ هالوژن LED، ریسه شلنگی LED و… اشاره کرد.

برای ایجاد شدن نور به صورت یکپارچه می‌توان از ریسه شلنگی LED استفاده کرد که با توجه به متراژ فضای مورد نظر باید خریداری و نصب شوند. همچنین این چراغ‌های سقفی دارای عایق هستند. بنابراین هیچ گونه خطری نداشته و به راحتی می‌توانید آن‌ها را نصب کنید.

پیشنهاد می‌شود زمانیکه متراژ محیط مورد نظر زیاد است اگر از ریسه شلنگی LED  استفاده کرده‌اید ممکن است روشنایی محیط به اندازه کافی نباشد، لذا بهتر است در کنار آن، لامپ هالوژن LED سقفی نیز نصب کنید تا روشنایی محیط مورد نظر به میزان استادندارد برسد.

نکاتی برای انتخاب بهترین مدل و رنگ نور مخفی سقف پذیرایی

  • اگر دکوراسیون داخلی را به گونه‌ای طراحی کرده‌اید که رنگ‌های روشن در آن زیاد است، بهتر است برای انتخاب نور مخفی سقف پذیرایی از رنگ‌های گرم استفاده کنید و  از نور سفید رنگ، کم‌تر استفاده نمایید.
  • اگر در طراحی دکوراسیون داخلی از رنگ‌های تیره استفاده بیشتری شده است، بهتر است برای انتخاب نور مخفی سقف پذیرایی، تعادل را حفظ کرده و از رنگ‌های روشن مانند سفید استفاده نمایید تا بتوانید جلوه‌ای خاص و شیک را به محیط ببخشید.

نتیجه گیری

بهترین مدل و رنگ نور مخفی سقف پذیرایی به عوامل مختلفی بستگی دارد که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به علاقه و سلیقه افراد، متراژ محیط مورد نظر، سبک دکوراسیون داخلی و… اشاره کرد. چراغ‌های مخفی سقف پذیرایی در مدل‌های مختلفی ساخته می‌شوند که شکل و رنگ‌های گوناگونی دارند که از بهترین آن‌ها می‌توان به ریسه شلنگی LED، لامپ هالوژن LED، پنل LED و… اشاره نمود.

همچنین هنگام خریداری چراغ‌های مخفی سقف پذیرایی باید نکاتی را در نظر بگیرید؛ یعنی اگر در  دکوراسیون داخلی رنگ روشن، زیاد به کار رفته، باید در نصب چراغ‌های مخفی سقف پذیرایی بیشتر از رنگ‌های نور گرم استفاده نمایید و برعکس، یعنی اگر در دکوراسیون داخلی از رنگ‌های تیره بیشتر استفاده شده باید نور مخفی سقف پذیرایی روشن باشد تا تعادل برقرار شود.

بدین صورت محیط شیک و لوکس نشان داده ‌می‌شود. البته توصیه می‌شود برای آن که چراغ‌های مخفی سقف پذیرایی با رعایت اصول و به شیوه صحیح طراحی و نصب شوند باید توسط افراد متخصص و با تجربه انجام گیرد تا نتیجه مطلوب حاصل شود.     

با برچسب در