لیست تعمیرکاران خودرو در تهران

یکی از اصلی‌ترین اجزاء به کار رفته در هر ماشین که وظیفه برق رسانی و تامین نیروی لازم را به موتور برای حرکت دارد، باتری است. تا به حال دقت کرده‌اید به محض روشن نشدن ماشین خود یا اطرافیانتان، می‌گویند باتری‌اش خوابیده و باید عوض شود؟ بله این یک اصطلاح بین تعمیرکاران و اغلب مردم عادی بوده که وقتی باتری عمر خود را سپری کرده و کار نمی‌کند به کار برده می‌رود.

اما گاهی از تمام شدن عمر باتری خودرو خود غافل شده و به محض از کار افتادن در خیابان و جاده‌های بیرون از شهر تازه متوجه اشتباه خود خواهیم شد که البته دیگر دیر است. اما با وجود تعمیرکاران سیار و تعمیر باتری در محل تا حدودی این کابوس برای بسیاری از ما قابل تحمل شده است. در این مطلب همراه با ما باشید تا کمی بیشتر با شرایط تعویض باتری در محل آشنا شویم.

انجام تعویض باتری خودرو در محل

از جمله فواید این خدمات صرفه‌جویی در وقت است. تصور کنید باتری خودرو شما در جاده از کار افتاده، به فرض پذیرفتن ریسک تنها گذاشتن خودرو و رفتن به تعمیرگاه و آوردن تعمیرکار تا به کار افتادن آن چه میزان از زمان را از دست خواهید داد؟! درحالیکه خدمات تعویض باتری در محل علاوه بر وقت در هزینه‌های جانبی شما صرفه جویی خواهد کرد. اما شاید بپرسید چطور درخواست خود را برای تعویض باتری ارسال کنم؟ ما به شما خواهیم گفت.

برای اطمینان خاطر خود نیز که شده همیشه شماره یک تعمیرکار با امداد خودرو شبانه روزی به ویژه از نوع سیار آن را در گوشی خود ذخیره داشته باشید. تنها با یک تماس تلفنی با فرد یا پشتیبانی‌ها می‌توان آن‌ها را از مشکل خود باخبر کرد. اما اصلی‌ترین پیشنهاد ما این است که حتما در کنار چک کردن روزانه روغن موتور و… باتری خودرو و میزان عمرش را نیز تحت نظر داشته و قبل از مسافرت‌های طولانی آن را چک کنید.

ممکن است باتری خودرو شما تنها به شارژ نیاز داشته باشد که با هزینه و زمان کم‌تری این مشکل حل می‌شود؛ اما در صورت نیاز به تعویض باتری خودرو در محل شرایط فرق کرده و هزینه بیشتری نیز باید متقبل شد.

هزینه تعمیر و تعویض باتری در محل

قیمت تعویض باتری دقیقا چه قدر است؟ نمی‌توان با اطمینان کامل گفت که تعویض باتری چقدر برای هر فرد تمام می شود؛ چراکه این نکته به تعمیرکار و نمایندگی که از آن کمک گرفته‌اید مرتبط است. هر چند قیمت باتری‌ها اغلب در یک محدوده  بوده اما نرخ‌های نهایی که شامل هزینه ایاب و ذهاب تعمیرکار، دستمزد وی و کارمزدی که به نمایندگی اعطا می‌شود در هزینه نهایی تعویض باتری در محل تاثیر می‌گذارند. نرخ میانگین تعویض باتری از ۳۰۰ هزار تومان تا ۵۰۰ هزار تومان است و اگر مشکل از باتری نباشد تعمیرکار هزینه ایاب و ذهابش را از شما دریافت می‌کند.

قیمت باطری ماشین را در این صفحه از استاده مطالعه کنید.

در رابطه با بهترین برندهای باتری خودرو خارجی می‌توان به انواع کره‌ای اشاره کرد که قیمت بالاتری هم دارند. لیست زیر اسامی این باتری‌‌ها را نشان می‌دهد.

دلکور

پوما

جگوار

هانکوک

بس فیت

شارک

 در میان برندهای مختلف از بهترین مارک‌های باتری در ایران می‌توان به صبا باتری و سپاهان اشاره کرد و هر کدام از قیمت‌ها و ضمانت‌های متفاوتی برخوردار بوده که به ترتیب زیر هستند: 

قیمت تعویض باتری سپاهان:

این شرکت برای جلوگیری از عواملی مانند گم کردن برگه گارانتی، آن را اینترنتی صادر می‌کند و شما با دانلود برنامه همیار سپاهان می‌توانید سریال باتری را وارد کرده و به آن دسترسی داشته باشید.

هم‌چنین از دیگر خدمات این شرکت فعالسازی گارانتی با اس ام اس است و شما می‌توانید

 پلاک*شماره سریال*۲۱۱ را به ۲۰۰۰۳۷۳۹ ارسال کنید.

زمان گارانتی سپاهان باتری برای ماشین‌های سبک و سنگین تفاوت دارد و به شرح زیر است.

ماشین سنگین 110 تا 200 آمپر بر ساعت: 8 ماهه

ماشین سبک تا 100 آمپر بر ساعت: 18 ماهه

نوع باتریقیمت به تومان
45 آمپر سوزوکی556.861
45 آمپر اوربیتال 1 سیلور541.165
45 آمپر اوربیتال 1 قرمز541.165
45 آمپر اتمیک520.600
50 آمپر سوزوکی552.375
55 آمپر اتمیک536.782
55 آمپر اوربیتال 1 سیلور569.000
55 آمپر اوربیتال 1 قرمز569.000
55 آمپر سوزوکی595.000

این نوع باتری‌ها با ضمانت 15 ماهه تعویض به مشتری تعلق خواهد گرفت.

انواع مدل‌های سپاهان باتری

اوربیتال و اورانوس

سویو

برجیس و بارکا

قیمت تعویض باتری صبا:

زمان گارانتی صبا باتری برای ماشین‌های سبک و سنگین تفاوت دارد و به شرح زیر است.

ماشین سنگین ۹۰ تا ۲۰۰ آمپر بر ساعت: 6 ماهه

ماشین سبک تا ۷۴ آمپر بر ساعت: 12 ماهه

قیمت باتری‌های تولید صبا باتری:

نوع باتریقیمت به تومان
50 آمپر L2364.593
55 آمپر418.387
60 آمپر453.450
60 آمپر بلند453.450
66 آمپر495.525
70 آمپر پایه بلند497.350
74 آمپر523.902
90 آمپر630.108
100 آمپر خودروهای سنگین696.486
120 آمپر خودروهای سنگین838.978
150 آمپر خودروهای سنگین1.028.380
170 آمپر خودروهای سنگین1.161.137
200 آمپر خودروهای سنگین1.360.273

انواع تولیدات صبا باتری

آرمو

واریان

مدل‌های ورسک

در رابطه با ضمانت‌نامه و تعویض باتری‌ها در زمان گارانتی بسته به شرکتی که از آن باتری تهیه می‌کنید، مواردی نیز وجود دارند که شامل گارانتی نیستند که در زیر به آن‌ها اشاره می‌کنیم.

  • باتری دچار شکستگی و تغییر حال شود.
  • ظاهر باتری توسط افراد دیگری دستکاری شود.
  • باتری سولفاته شود.
  • در صورتی که آب مقطر یا مواد غیر استاندارد دیگری به باتری اضافه شود.
  • باتری توسط کارشناسان نصب نشود و باتری به دلیل نصب اشتباه دچار آسیب شده باشد.
  • برق یا دینام خودرو درست کار نکند و یا باتری متناسب سیستم برق ماشین نباشد.

سخن آخر

خودرو پای دوم ماست؛ چراکه هر کجا بخواهیم ما را خواهد برد. بنابراین توجه به قطعات آن و تعمیر به موقع آن ضروری است. توجه و اهمیت به شرایط خودرو بسیار مهم است به ویژه اگر جزء آن دسته از افراد باشیم که مدام در حال رفت و آمد یا گشت و گذار هستیم. حال تصور کنید در یکی از همین جاده‌های دور افتاده نیاز به یک باتری نو داشته باشد. در این شرایط است که به تعویض باتری در محل نیاز دارید که لازمه آن داشتن شماره این تعمیرکاران سیار است. این تعمیرکاران می‌توانند باتری جدید را برای شما جایگزین کنند تا بتوانید ادامه مسیر را با خیالی آسوده طی کنید.

طبقه بندی شده در