جدا از مشکلات جدی که امکان دارد برای هر گوشی به وجود بیاید، همه‌ گوشی‌ها از جمله گوشی‌های سامسونگ در شرایط خاصی به طور ناگهانی از کار می‌افتند. با ما در این مطلب از خدمات آنلاین استاده همراه باشید؛ چرا که قصد داریم به دو پرسش اساسی، چرا گوشی سامسونگ هنگ می‌کند؟ و اگر گوشی سامسونگ هنگ کرد چه کنیم؟ پاسخ دهیم. در نهایت مشکل هنگ کردن گوشی سامسونگ شما با خدمات تعمیر موبایل برطرف می‌گردد.

دلیل هنگ گوشی سامسونگ

امروزه گوشی‌های هوشمند به عضوی جدا ناپذیر از زندگی انسان‌ها تبدیل شده‌اند. انتخاب از میان مدل‌های بسیار گوناگون گوشی‌ها و قابلیت‌های گوناگون آنها همواره دغدغه‌ای برای همه افراد بوده است. اگر این انتخاب به نحو احسن انجام شود و ویژگی‌های گوشی خریداری شده با ویژگی‌های مورد نظر شما مطابقت داشته باشد، در استفاده از گوشی کمتر دچار مشکل خواهید شد و مشکل هنگ کردن گوشی سامسونگ نیز اتفاق نخواهد افتاد.

شاید از نظر کاربران دلایل متعددی سبب هنگ کردن گوشی سامسونگ شود. اما در صورتی که عمیقا به بررسی این دلایل بپردازید، متوجه خواهید شد که همه‌ آنها در چند دلیل اصلی خلاصه می‌شوند. در ادامه برخی از مهم‌ترین آنها شرح داده شده‌اند.

پر بودن فضای حافظه رم (RAM)

پر بودن فضای حافظه رم گوشی

حافظه رم (RAM)، حافظه کوتاه مدتی برای ذخیره اطلاعاتی است که از آنها استفاده می‌شود. اطلاعات پس‌زمینه گوشی، سیستم‌عامل آن و برنامه‌هایی که در حال اجرا هستند، فضای این حافظه را اشغال می‌کنند. در صورتی که حافظه رم کافی نباشد و برنامه‌های سنگین به خصوص برخی از بازی‌ها روی گوشی شما نصب و اجرا شوند، هنگ کردن گوشی سامسونگ شما رخ می‌دهد. بهترین زمان تعویض باتری موبایل کی است؟

به روز رسانی نکردن سیستم‌ عامل گوشی

کمپانی سامسونگ هر چند وقت یک‌ بار، عامل جدیدی را برای گوشی‌ها و تبلت‌های خود ارائه می‌دهد. برای جلوگیری از هنگ کردن گوشی سامسونگ، بهتر است سیستم‌ عامل تلفن همراه خود را به طور مرتب ارتقا دهید. سایر نرم‌افزارهای پرکاربرد گوشی نیز بر اساس سیستم‌ عامل‌های جدید، نسخه به روز رسانی‌ شده خود را منتشر می‌کنند. از کجا بفهمیم باتری گوشی خراب است؟

در صورتی که سیستم اندروید گوشی به‌ روز نشده باشد، علاوه‌ بر هنگ کردن گوشی سامسونگ، از برخی برنامه‌ها و نرم‌افزارهای جدید نیز نمی‌توانید استفاده کنید.

پر بودن حافظه داخلی گوشی

امروزه به دلیل فراوانی و تنوع شبکه‌های اجتماعی، در صورتی که ذخیره خود به خودی فیلم، عکس و سایر فایل‌ها را غیرفعال نکرده باشید، حجم زیادی از حافظه داخلی گوشی شما اشغال خواهد شد. هم‌چنین برنامه‌های نصب‌ شده غیرضروری با حجم بالا نیز موجب هنگ کردن گوشی سامسونگ می‌شود.

جهت نجات گوشی موبایل خیس شده روی آن کلیک کنید.

برنامه رفع هنگ گوشی سامسونگ

برنامه‌های مختلفی در اینترنت وجود دارند که به بهینه‌سازی حافظه داخلی رم گوشی شما کمک می‌کنند. با نصب این برنامه‌ها سرعت گوشی شما بیشتر شده و کمتر از قبل هنگ می‌کند. دو مورد از معروف‌ترین برنامه‌های رفع هنگ گوشی سامسونگ و سایر گوشی‌های دارای سیستم‌ عامل اندروید را در ادامه معرفی می‌کنیم:

برنامه Phone Cleaner

این برنامه از جمله نرم‌افزارهای پرطرفدار به شمار می‌رود. این برنامه ویژگی‌های فراوانی مثل خنک کردن پردازنده گوشی، تسریع عملکرد گوشی، آزادسازی فضای اشغال شده گوشی و ذخیره‌سازی باتری را به خود اختصاص می‌دهد.

برنامه Clean it

این برنامه نیز مانند برنامه قبلی با پاک کردن فایل‌های ناخواسته و مدیریت برنامه‌ها، باعث بهبود کارایی و عدم بروز مشکل گوشی سامسونگ می‌گردد. همچنین از داغ شدن بیش از حد گوشی و تخلیه سریع باتری نیز جلوگیری می‌کند.

اگر گوشی سامسونگ هنگ کرد چه کنیم؟

هنگام هنگ کردن گوشی سامسونگ، ابتدا آرامش خود را حفظ کنید. از لمس‌ کردن قسمت‌های مختلف صفحه گوشی جلوگیری کنید. چند ثانیه اجازه دهید تا قسمت پردازش گوشی، دستورات قبلی صادر شده را پردازش نماید.

اگر گوشی شما باز هم در همان حالت باقی ماند و قادر به انجام هیچ کاری نبود، با روش‌هایی که در بخش بعدی خواهیم گفت، گوشی را خاموش نمایید. آیا هارد گوشی موبایل قابل تعمیر است؟

بعد از روشن شدن دوباره تلفن همراه سامسونگ، برای هنگ نکردن گوشی چه کنیم؟ انجام اقدامات ساده‌ای به بهبود عملکرد و جلوگیری از هنگ کردن گوشی سامسونگ کمک می‌کند. برخی از این اقدامات به صورت زیر هستند:

  • بلافاصله بعد از روشن‌شدن گوشی، فضای حافظه رم تلفن همراه خود را بررسی و تخلیه کنید.
  • عکس‌ها، فیلم‌ها و فایل‌های حجیمی که کمتر به آن‌ها نیاز پیدا می‌کنید را به سیستم رایانه خود یا وسایل حافظه مانند فلش و هارد منتقل کنید.
  • برنامه‌ها و نرم‌افزارهای سنگین غیر ضروری را از گوشی خود پاک نمایید.
  • از تلفن همراه خود برای زمان‌های زیاد و متوالی استفاده نکنید تا پردازنده گوشی داغ نشود.
  • در صورتی که هنگ کردن گوشی سامسونگ باز هم تکرار شد، با تهیه نسخه پشتیبان از اطلاعات ضروری گوشی خود، آن را به حالت تنظیمات کارخانه برگردانید.

در صورتی که ایراد هنگ کردن گوشی سامسونگ شما با روش‌های گفته شده برطرف نشد، درصد بروز ایراد سخت‌افزاری یا نرم‌افزاری جدی‌تری وجود دارد. در این صورت بهتر است گوشی خود را به فرد متخصص و دارای تجربه بسپارید.

چگونه گوشی که هنگ کرده را خاموش کنیم؟

چگونه گوشی سامسونگ که هنگ کرده را خاموش کنیم

با توجه به مدل گوشی سامسونگ روش‌های متفاوتی برای خاموش کردن آن در حالت فوری وجود دارد. در مدل‌های قدیمی‌تر، باتری‌های گوشی قابلیت جداسازی دارند. بنابراین در شرایطی که گوشی شما کاملا هنگ کرده می‌توانید با این روش که زیاد توصیه نمی‌شود، مجددا گوشی خود را روشن نمایید.

روش دیگر برای خاموش کردن گوشی هنگ کرده سامسونگ، نگهداشتن دکمه خاموش‌کردن گوشی به مدت چند ثانیه است. اگر با این کار گوشی شما خاموش نشد، می‌توانید دکمه کم و زیاد کردن صدا را همراه با دکمه خاموش کردن گوشی به مدت چند ثانیه بفشارید. در برخی از مدل‌ها این روش هم منتهی به خاموش شدن گوشی هنگ کرده سامسونگ نمی‌شود. در این حالت می‌توانید علاوه‌ بر دکمه کم و زیاد کردن صدا و دکمه خاموش‌ کردن گوشی، دکمه خانه که در وسط تلفن همراه سامسونگ قرار دارد را نیز چند ثانیه نگه‌ دارید.

طبقه بندی شده در