درب فلزی ساده حیاط و درب آهنی حیاط در انواع مختلف

درب فلزی ساده حیاط

درب فلزی ساده حیاط نقش زیادی در جذابیت نمای خارجی ساختمان‌ها و خانه‌ها و همچنین امنیت آنها دارد. بنابراین اکثرا تلاش می‌کنند تا با انتخاب یک درب مناسب، پاسخ تمام نیازهای خود را بدهند.

درب حیاط انواع و اقسام مختلفی داشته که یکی از مهم‌ترین و البتع رایج‌ترین آنها درب فلزی ساده حیاط است. این درب‌ها علی‌رغم قدمت طولانی اما همچنان به علت ویژگی‌هایی که دارند، جزء گزینه‌های پرطرفدار محسوب می‌شوند که ما در این صفحه قصد داریم به صورت جزئی‌تر آن را بررسی کنیم.

لیست نقاشان ساختمانی و نصاب کاغذ دیواری در تهران

 • درب فلزی حیاط

  درب فلزی حیاط

  درب فلزی حیاط خود در مدل‌ها و اقسام مختلفی عرضه می‌شود که مشتریان می‌توانند بسته به نیاز یا سلیقه خود یکی از آنها را انتخاب کنند. در زیر به برخی از این مدل‌ها اشاره می‌کنیم:

  درب فلزی تک لنگه و دو لنگه

  برخی از نمونه‌های درب فلزی حیاط به صورت تک لنگه هستند. این درب‌ها بیشتر مخصوص عبور و مرور افراد بوده تا آنکه خودروها بتوانند از آن عبور کنند. از آنجا که درب پارکینگ و درب ورودی اصلی اکثر ساختمان‌ها جدا بوده، بنابراین بسیاری از افراد تمایل دارند برای درب فلزی ساده حیاط از درب تک لنگه استفاده کنند.

  طبیعی است که این مدل از درب‌ها به علت حجم کمتری که دارند، قیمت آنها نیز پایین‌تر است. هر چند که مدل‌های مختلفی از درب تک لنگه نیز وجود داشته که قیمت بالایی دارند.

  این درب برخلاف مدل قبلی بیشتر مخصوص عبور و مرور خودروها است. هر چند برای عبور و مرور افراد نیز مناسب است. قیمت درب فلزی ساده حیاط به صورت دو لنگه معمولا بیشتر از مدل قبلی خواهد بود.

  استفاده از این مدل درب فلزی حیاط برای ساختمان‌هایی که درب پارکینگ و عبور و مرور آنها یکی بوده، مناسب است. از این مدل درب می‌توان در بسیاری از مکان‌های اداری، تجاری و مسکونی استفاده کرد.

  حتما بخوانید: تعمیر درب آلومینیومی و دلایل خرابی آن

  درب فلزی حیاط با طراحی بسته و باز:

  از مدل‌های دیگر درب فلزی ساده حیاط می‌توان به طراحی باز یا بسته آنها اشاره کرد. برخی از انواع درب فلزی حیاط به گونه‌ای هستند که در طراحی آنها میله‌های مختلف به کار رفته یا آنکه قسمتی از درب به صورت توری است. بنابراین افراد و رهگذران از بیرون می‌توانند محیط داخل حیاط را مشاهده کنند. به این مدل از درب‌ها درب فلزی حیاط با طراحی باز می‌گویند.

  در مقابل برخی دیگر از درب‌های فلزی به گونه‌ای بوده که هیچ گونه روزنه دیدی برای مشاهده داخل حیاط ندارند. این درب‌ها به صورت بسته طراحی شده‌اند. معمولا طراحی مدل باز بهتر و جذاب‌تر است. این در حالی است که امنیت و حفظ حریم خصوصی در مدل بسته بیشتر است. پس انتخاب با شماست!

  حتما بخوانید: تعمیر قفل درب حیاط توسط تعمیرکار

  درب فلزی دارای نفررو

  یکی دیگر از مدل‌های معروف درب فلزی ساده حیاط، درب‌هایی هستند که در عین بزرگی، یک درب کوچک دیگر نیز در دل خود دارند. اصطلاحا به این درب‌ها، درب نفررو گفته می‌شود.

  این مدل درب‌ها زمانی استفاده می‌شود که درب ساختمان هم برای عبور و مرور افراد و هم برای عبور خودروها باشد. در چنین حالتی جهت سهولت در رفت و آمد افراد از یک درب نفررو در دل درب بزرگ‌تر استفاده می‌کنند. معمولا این درب نفررو در دل درب فلزی دو لنگه قرار دارد.

  قفل این درب‌ها به صورت جداگانه میباشد و برای عبور و مرور به مشکل برخواهید خورد و می توانید از کلیدسازی معتبر بخواهید که برای درب‌ها قفل مناسب نصب کنند.

  درب فلزی ریلی

  یکی دیگر از نکات مهم برای خرید درب فلزی ساده حیاط، چگونگی باز و بسته کردن آنها است. برخی از این مدل درب‌ها به صورت ریلی باز و بسته می‌شوند. مانند درب آکاردئونی

  گاهی اوقات باز و بسته کردن درب‌های بزرگ فلزی حیاط کار سختی خواهد بود. ریلی بودن درب باعث می‌شود تا همه افراد از جمله سالخوردگان یا کودکان آن را راحت باز و بسته کنند. ضمن آنکه امنیت این درب برای عبور و مرور کودکان بهتر است.

  درب آهنی حیاط

  درب آهنی حیاط

  یکی از پرسش‌های رایج در خصوص درب فلزی ساده حیاط، چگونگی انتخاب آن است. باید گفت که انتخاب درب آهنی حیاط به معیارها و فاکتورهای متعددی بسته دارد که برخی از آنها از قرار زیر است.

  مدل و رنگ درب: ما به مدل‌های مختلف درب آهنی حیاط اشاره کردیم ضمن آنکه معمولا رنگ آمیزی درب آهنی حیاط نیز در رنگ‌های مختلف بود به عنوان مثال، برخی از درب‌ها دارای رنگ یکنواخت و برخی دیگر به صورت ترکیبی رنگ‌آمیزی شده‌اند.

  سایر و ابعاد درب آهنی حیاط: تک لنگه یا دو لنگه بودن درب آهنی حیاط اهمیت زیادی خواهد داشت. حتی درب‌های تک لنگه یا دو لنگه نیز خود در ابعاد گوناگون هستند پس به سایز ورودی حیاط و پارکینگ دقت کافی باید داشت که این کار برعهده نصاب و آهنگری میباشد.

  میزان آهن: برخی تمایل دارند تا در خرید درب آهنی حیاط، گزینه‌هایی را خریداری کنند که ضخامت بسیار زیادی داشته و میزان آهن مصرفی در آنها بسیار بالا باشد. با این کار احتمالا امنیت ساختمان را نیز بالا خواهند برد. ضخامت و میزان آهن به کار رفته در درب فلزی ساده حیاط متنوع است.

  در پایان
  در این صفحه به مهم‌ترین نکات و مباحث در خصوص انتخاب درب فلزی ساده حیاط اشاره کردیم. لازم است که قبل از خرید با در نظر گرفتن نکات فوق، تمام جوانب را برای انتخاب یکی از آنها در نظر بگیرید. مدل، ضخامت، رنگ از جمله مهم‌ترین نکاتی هستند که در انتخاب درب فلزی حیاط باید به آنها توجه کنید.

  1. بهاری گفت:

   قیمت

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.