با شروع فصل گرما و تابستان، کولرهای آبی از پرکاربردترین وسایل جهت خنک سازی انواعی از محیط‌ها به شمار می‌روند. در حال حاضر، برندها و مارک‌های متنوعی از سیستم‌های سرمایشی مدرن در بازار وجود دارد که هر یک عملکرد و کارایی مخصوص به خود را دارند. اما با توجه به آب و هوای گرم و خشک کشورمان ایران، استفاده از کولرهای آبی که در پشت بام قرار می‌گیرند، از محبوبیت ویژه‌ای برخوردار است. سوالی که ممکن است پیش بیاید این است: “کولر آبی چه مارکی خوبه؟”

 در این مطلب از خدمات آنلاین “استاده” قصد داریم بهترین برند کولر آبی و همچنین بهترین مارک کولر آبی کم مصرف، سلولزی و پرتابل را به اطلاع شما عزیزان برسانیم. با ما همراه باشید.

بهترین مارک کولر آبی کدام است؟

مکانیسم عمل کولرهای گازی به این صورت است که با تبخیر آب از سطح، منجر به افزایش رطوبت، کاهش گرما و خنک سازی محیط از طریق انتقال هوای سرد از کانال کولر می‌گردند.

امروزه برندهای مختلف و معروفی از کولر آبی ایرانی از جمله جنرال، آبسال، آزمایش، البرز، برفاب، سپهر الکتریک و… در بازار وجود دارند و با خدماتی که ارائه می‌دهند نیز از محبوبیت زیادی در نزد مشتریان بهره‌مندند. اما توجه کنید که خرید کولر آبی و انتخاب بهترین مارک آن مستلزم بهره‌مندی از چندین قابلیت مهم می‌باشد که برخی از آنها عبارتند از: ظرفیت هوادهی مناسب، مصرف کمتر انرژی، جنس بدنه، ابعاد، قدرت مطلوب و بهره‌مندی از گارانتی

هر یک از انواع کولرهای آبی گنجایش و ظرفیت هوادهی معینی دارند. بنابراین، سازگاری ظرفیت کولر و ابعاد آن با متراژ محیط، نقش مهمی در فعالیت مطلوب و دلخواه کولر آبی دارد.

هر چه میزان مصرف انرژی دستگاه کمتر باشد، فشار کمتری را در حین کارکرد خود تحمل می‌کند و با مصرف انرژی کمتر هم هزینه‌های مصرفی را کاهش می‌دهد و هم کمتر دچار خرابی و مشکل می‌گردد.

از آنجایی که احتمال خرابی انواعی از کولرهای آبی به دلیل مصرف مداوم آنها و سروصدای زیاد در حین مصرف وجود دارد، انتخاب بهترین مارک کولر آبی همراه با بهره‌مندی از خدمات پس از فروش و گارانتی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. برخی از مهم‌ترین ویژگی‌های هر یک از برندهای ایرانی به شرح زیر است:

آبسال

 جنس بدنه کولر به گونه‌ای است که مقاومت زیادی در برابر تابش مستقیم نور خورشید دارد. همچنین، مدت زمان گارانتی این محصول نیز طولانی است.

سپهر الکتریک

 در این دستگاه، پد سلولزی جایگزین پوشال شده است. در نتیجه، راندمان خنک سازی محیط را بیشتر می‌کند. پوشش بدنه آن نیز از مقاومت زیادی برخوردار است و در طول کارکرد خود سروصدای کمی تولید می‌نماید.

جنرال

 این برند از فناوری بالایی برخوردار است و جلوی ورود ریزگردها و آلودگی‌های موجود در هوا را می‌گیرد. بنابراین، برای افرادی که دچار حساسیت و یا بیماری‌های زمینه‌ای تنفسی هستند، انتخاب بسیار مطلوبی است.

آزمایش

 مدل‌های پوشالی و سلولزی از این برند در بازار موجود است که از عملکرد مطلوبی برخوردار هستند. یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های کولرهای آبی این برند، قدرت ایمنی زایی بالای آن است.

بهترین مارک کولر آبی سلولزی

بهترین مارک کولر آبی سلولزی

در انواع پوشالی یا سلولزی کولرهای آبی، هوای گرم باعث تبخیر از سطح پوشال یا پد سلولزی شده و هوای خنک شده در فضا انتشار می‌یابد. کولر آبی سلولزی از قدرت خنک کنندگی بالایی برخوردار است و در طول زمان کارکرد خود نیز از رسوب اندکی را به وجود می‌آورد.

کولرهای آبی سلولزی قابلیت جذب میزان بالایی از رطوبت و آلودگی هوا را به خود اختصاص می‌دهند. در نتیجه، هوای با کیفیت‌تر، خنک‌تر و سالم‌تری را انتشار می‌دهند. بنابراین به دلیل قابلیت بالای پدهای سلولزی در کاهش انواع آلودگی‌ها، این مدل از کولر آبی انتخاب مناسبی برای افرادی با زمینه بیماری‌های تنفسی می‌باشد.

بهترین مارک کولر آبی پرتابل

بهترین مارک کولر آبی پرتابل

کولرهای آبی قابل حمل یا پرتابل یکی از انواع پرکاربرد از کولرهای آبی هستند که به آسانی و بدون نیاز به کانال کشی در انواعی از مکان‌های کوچک از جمله فروشگاه‌ها و اتاق‌ها قابلیت نصب دارند. کولرهای آبی پرتابل نسبت به سایر مدل‌ها ظرفیت و گنجایش کمتری را به خود اختصاص می‌دهند و مخزن آنها دستی پر می‌شود.

برای مطالعه و آگاهی از معایب کولر آبی پرتابل روی لینک قرار داده شده کلیک کنید.

بهترین مارک موتور کولر آبی

موتور یکی از مهم‌ترین اجزای هر دستگاهی از جمله کولر آبی به حساب می‌آید که در صورت خرابی آن، عملکرد کل دستگاه با مشکل مواجه می‌گردد. از آنجایی که نقش این قطعه در کارکرد کولر آبی بسیار حساس و ارزشمند است و برندهای متنوعی نیز در تولید آن نقش دارند، لازم است پیش از خرید موتور کولر آبی با انواعی از مهم‌ترین ویژگی‌های بهترین مارک موتور کولر آبی آشنا شوید.

هماهنگی و سازگاری میان قدرت موتور با ابعاد کولر، عدم وجود صدا در موتور و پائین بودن میزان مصرف آن از جمله ویژگی‌هایی است که در تعیین بهترین مارک موتور کولر تاثیر می‌گذارد.

برندهایی چون الکتروژن، موتورژن تبریز، فیدار و الکتروصنعت از جمله معروف‌ترین و بهترین مارک‌های موتور کولر آبی به حساب می‌آیند. گفتنی است قوی‌ترین موتور کولر آبی نیز موتوری با قدرت سه چهارم اسب بخار می‌باشد که از ظرفیت بالایی برخوردار می‌باشد.

بهترین کولر آبی کم مصرف

امروزه انواع مختلفی از فناوری‌های به روز دنیا سبب تولید کولرهای آبی کم مصرف می‌شوند که نیاز کاربران و مشتریان را مهیا سازد.

لازم به ذکر است توجه به قدرت موتور کولر آبی به منظور چگونگی مصرف بهینه انرژی از اهمیت ویژه‌ای در انتخاب کولر آبی کم مصرف برخوردار است. هر چه قطعات مورد استفاده در کولر آبی از کیفیت و عملکرد بهتری برخوردار باشند، مصرف انرژی در دستگاه نیز کمتر خواهد بود و بازدهی عملکرد آن افزایش می‌یابد. کولرهای آبی سلولزی و همچنین انواعی از مدل‌هایی که در پوشش بدنه آنها از ورقه گالوانیزه استفاده شده است، مصرف کمتری دارند.

به طور کلی انواعی از مدل‌های برندهایی چون آبسال، جنرال شرق، پرتابل آبسال، جنرال و سلولزی کمترین مصرف انرژی را به خود اختصاص می‌دهند.

طبقه بندی شده در

با برچسب در