دلایل خرابی ماشین لباسشویی پاکشوما و عیب یابی لباسشویی پاکشوما

خرابی ماشین لباسشویی پاکشوما

ما در این صفحه از استاده سعی داریم تا دلایل خرابی ماشین لباسشویی پاکشوما و همچنین نحوه عیب یابی ماشین لباسشویی پاکشوما را توضیح دهیم تا نیاز شما به تعمیر ماشین لباسشویی را کاهش دهیم. برای عیب یابی ماشین لباسشویی پاکشوما نیاز به آگاهی در این زمینه دارید. برای به دست آوردن این آگاهی با ما همراه باشید تا خودتان آن را عیب یابی کنید و یا در صورت نیاز از تعمیرکار ماشین لباسشویی پاکشوما کمک بگیرید.

دلایل خرابی ماشین لباسشویی پاکشوما

خرابی ماشین لباسشویی پاکشوما از دلایل زیادی برخوردار است که تعدادی از آن‌ها عبارتند از :

 1. روشن نشدن ماشین لباسشویی پاکشوما
 2. تمیز نشدن لباس‌ها توسط ماشین لباسشویی پاکشوما
 3. خارج نشدن آب در لباسشویی پاکشوما
 4. مسدود شدن فیلتر پمپ ماشین لباسشویی پاکشوما
 5. مسدود شدن شلنگ تخلیه لباسشویی پاکشوما
 6. لرزش لباسشویی پاکشوما
 7. نشتی آب از زیر لباسشویی پاکشوما
 8. آبگیری نکردن یا نیامدن آب داخل ماشین لباسشویی پاکشوما
 9. قطع نشدن آبگیری ماشین لباسشویی پاکشوما
 10. تند نچرخیدن لباسشویی و خوب خشک نشدن لباس‌ها در لباسشویی پاکشوما

عیب یابی ماشین لباسشویی پاکشوما

در این قسمت سعی داریم تا عیب یابی هر یک از دلایل خرابی ذکر شده ماشین لباسشویی پاکشوما را آموزش دهیم.

1-روشن نشدن ماشین لباسشویی پاکشوما

برای عیب یابی ماشین لباسشویی پاکشوما در این مورد باید توجه کنید که ممکن است ماشین لباسشویی به برق متصل نباشد و یا مشکل از فیوز باشد و یا درب ماشین لباسشویی پاکشوما به درستی بسته نشده باشد پس میکروسوییچ درب را بررسی کنید. یکی از دلایل دیگر که می‌توان به آن اشاره کرد خرابی برد الکترونیکی یا موتور دستگاه است که برای عیب یابی و تعمیر و یا تعویض آن‌ها باید از تکنسین خواست تا برد الکتریکی و موتور ماشین لباسشویی پاکشوما را بررسی کند.

2-تمیز نشستن لباس‌ها توسط ماشین لباسشویی پاکشوما

یکی از عوامل ساده برای تمیز نشدن لباس‌ها و خرابی ماشین لباسشویی پاکشوما تنظیمات اشتباه چرخه شست‌وشو است که با تنظیم کردن صحیح این مشکل حل می‌شود. برای عیب یابی ماشین لباسشویی پاکشوما می‌تواند دلیل دیگر درست انتخاب نکردن دما و یا انتخاب شوینده نامناسب باشد که دمای 40 درجه موثرترین دما برای ماشین لباسشویی پاکشوما است و درصورت کثیفی زیاد لباس‌ها شما می‌توانید دمای 60 درجه را برای شست‌وشو انتخاب کنید.

دلیل دیگر لبریز بودن ماشین لباسشویی از لباس است یعنی شما بیش از اندازه معمول لباسشویی را از لباس پر کرده‌اید که در این صورت لباس‌ها نمی‌توانند به خوبی بچرخند و آب به همه جای آن‌ها برسد پس عمل شست‌وشو درست انجام نمی‌شود.

نکته قابل توجه حین پرکردن لباس‌ها در لباسشویی این است که بعد از پرکردن توجه کنید که یک دست بالای لباس‌ها قرار بگیرد. تنظیمات ماشین لباسشویی مثل یک متخصص انجام دهید!

دلیل آخر خراب بودن المنت است که در این صورت به ماشین لباسشویی آب گرم نمی‌رسد پس برای عیب یابی این مشکل ماشین لباسشویی پاکشوما می‌توانید با کمک تکنسین تعمیرکار لباسشویی در استاده این مشکل را حل کنید.

3-خارج نشدن آب در ماشین لباسشویی پاکشوما

خرابی ماشین لباسشویی پاکشوما دلایل زیادی دارد که یکی از آن‌ها و یا مهم ترین آن‌ها تخلیه نشدن آب در ماشین لباسشویی پاکشوما است و از دلایل جمع شدن آب ماشین لباسشویی در مخزن خراب شدن شیر برقی است که در این صورت بعد از انتخاب کردن برنامه در شروع شست‌وشو ماشین لباسشویی پاکشوما آبگیری متوقف می‌شود. شیر برقی برنامه خود را از تایمر می‌گیرد و وظیفه اش تامین کردن آب ورودی مخزن است که با توجه به این توضیحات در صورت تخلیه نشدن آب می‌شود پی برد که مشکل از تایمر و یا شیر برقی باشد.

بررسی نشتی آب از زیر ماشین لباسشویی و راهکارهای آن را پیشنهاد می‌کنیم مطالعه کنید.

4-مسدود شدن فیلتر پمپ ماشین لباسشویی پاکشوما

وظیفه پمپ تخلیه ، خارج کردن آب لباسشویی است و همچنین وظیفه فیلتر پمپ در ماشین لباسشویی جمع کردن رسوبات و اجسام گوناگون به پمپ تخلیه است تا از آسیب به پمپ تخلیه ماشین لباسشویی پاکشوما جلوگیری کند. نحوه عیب یابی این مشکل ماشین لباسشویی پاکشوما اینگونه است که اگر فیلتر پمپ توسط چیزی مسدود شده باشد باید آن جسم را از مسیر فیلتر برداشت تا آب جریان پیدا کند و به وسیله پمپ تخلیه ، خارج شود و از خرابی ماشین لباسشویی پاکشوما جلوگیری به عمل آید.

5-مسدود شدن شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی پاکشوما

شلنگ تخلیه همانطور که از نامش پیدا است مسئول خارج کردن آب به فاضلاب است و در سیفون زیر سینک ظرفشویی و یا در پشت ماشین لباسشویی پاکشوما نصب شده است پس با تمیز کردن شلنگ تخلیه می‌توانید مشکل خارج نشدن آب را حل کنید. 

6-لرزش ماشین لباسشویی پاکشوما

ممکن است لرزش ماشین لباسشویی پاکشوما دلایل ساده ای مانند نامناسب بودن محل قرارگیری لباسشویی و یا نامتعادل بودن لباس‌ها داخل ماشین لباسشویی است.

دلیل دیگر خرابی کمک فنراست که لرزش همراه با سروصدا است.

از دلایل دیگر می‌توان از جدا شدن وزنه های بالانس ماشین لباسشویی ، معیوب شدن قطعات تعبیه شده در مخزن لباسشویی ، خرابی قطعه فولی و خرابی تاخو نام برد.

7-نشتی آب از زیر ماشین لباسشویی پاکشوما

در اثر معیوب بودن و خرابی شلنگ و پمپ تخلیه آب نشت می‌کند. شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی پاکشوما در پشت لباسشویی قرار گرفته است با بررسی این شلنگ امکان دارد متوجه وجود پارگی در آن شوید که باید آن را تعویض کنید.

دریچه ورودی آب ماشین لباسشویی پاکشوما مثل شیر درعقب لباسشویی قرار دارد و برای بررسی آن برق لباسشویی را قطع کنید و اگر شلنگ متصل به آن  پاره شده است آن را تعویض کنید تا نشتی آب ماشین لباسشویی پاکشوما را عیب یابی کرده باشید.

از دلایل دیگر خرابی ماشین لباسشویی پاکشوما و معیوب شدن آن فرسودگی یا پارگی لاستیک دور درب ماشین لباسشویی است پس با تعویض کردن آن این مشکل را حل کنید. برای عیب یابی برد الکترونیکی ماشین لباسشویی پاکشوما از تعمیرکار کمک بگیرید چون این قسمت حساس است و ممکن است خطر برق گرفتگی داشته باشد.

8-آبگیری نکردن یا نیامدن آب داخل ماشین لباسشویی پاکشوما

آبگیری نکردن ماشین لباسشویی ممکن است دلایل مختلفی داشته باشد که عبارتند از :1-باز بودن درب ماشین لباسشویی ، 2-خرابی میکروسوییچ ،هیدروستات ، برد الکترونیکی ، پمپ لباسشویی ،3-قطعی سیم‌های رابط بین کلید تایمر لباسشویی ، میکروسوییچ ، هیدروستات و شیر ،4-خرابی شیر ورودی آب

9-قطع نشدن آبگیری ماشین لباسشویی پاکشوما

ممکن است شما با عمل آبگیری بیش از اندازه ماشین لباسشویی روبه‌رو شوید که آب کاملا در دیگ پر شده و از بیرون هم قابل دیدن است علت این مشکل ممکن است از شیر ورودی آب باشد. برای متوجه شدن دلیل این اتفاق برق لباسشویی را قطع کنید، اگر هنوز آب  داخل لباسشویی پاکشوما می‌آید مشکل از شیر ورودی آب است اما اگر آب قطع شد دلایل دیگری در این اتفاق موثر بوده اند که باعث پیش آمدن این مشکل شده اند ممکن است کم بودن فشار آب شلنگ و یا خرابی تایمر و یا سوییچ فشار باشد.

10-تند نچرخیدن لباسشویی و خوب خشک نشدن لباس‌ها در ماشین لباسشویی پاکشوما

اگر هنگام عیب یابی ماشین لباسشویی پاکشوما متوجه حرکت تند آن شدید و همین موضوع باعث درست خشک نشدن لباس‌ها شد باید بدانید که ممکن است دلیلش مشکل در تسمه و یا المنت و یا حتی در موتور ماشین لباسشویی پاکشوما باشد و می‌توان به وجود بیشتر از اندازه نرمال لباسشویی از لباس برای دلیل دیگر خرابی ماشین لباسشویی پاکشوما یاد کرد که برای عیب یابی و حل این مشکل ماشین لباسشویی پاکشوما از تکنسین کمک بخواهید چون بیشتر مواقع این مشکلات فنی است و نیاز به مهارت دارد.

مطالب مرتبط برای شما...

 1. علی گفت:

  سلام وقت بخیر لباسشویی درحال کاربودکه آخرای کار صدای لرزش بلندی داشت حتی بعدازخاموشی صدا داشت و آبش تخلیه نشده بود ودرش باز نمیشد

 2. M گفت:

  سلام لباس شوی مرحله شستن لباس را انجام داد روی 45 دقیقه تنظیم بود از دقیقه 18 از حرکت افتاد آبکشی و خشک نکرد و روی صفحه کلمه e 21 ظاهر شد البته با حروف انگلیسی بزرگ

 3. امینی گفت:

  سلام بدون استفاد آب داخل لگن جمع میشود

 4. سارا گفت:

  سلام ماشین لباسشویی که روشن میکنی یکی دو چرخ میزنه و می ایسته انگار زورش کم شده،یه ضربه بهش میزنی کار میکنه دوباره می ایسته
  ممنون میشم بگید مشکلش چیه

  • مدیر محتوا استاده گفت:

   درود بر شما کاربر گرامی استاده
   ایراد از موتور لباسشویی می‌باشد. جهت تعمیرات لباسشویی خود می‌توانید با شماره های موجود در همین صفحه از استاده تماس بگیرید.

 5. جلال گفت:

  وقتی لباسشوی روشن می‌شود تا چند ثانیه صدایی زور کردن تسمه میاد همین که آب داخل لباسشوی میشود صدایش قطع وخوب کار می‌کند دلیلش چیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *