تعمیر پنکه پارس خزر [پایه دار، ایستاده و قدیمی]

دفتر شمال تهران

تعمیر پنکه پارس خزر

با شروع فصل گرما استفاده از لوازم سرمایشی همچون پنکه افزایش پیدا می‌کند‌. پنکه پارس خزر نیز مانند سایر لوازم برقی ممکن است پس از گذشت مدت زمانی و یا با استفاده نادرست دچار مشکلاتی بشود و به تعمیر پنکه پارس خزر نیاز پیاده کنید. این کار باید توسط تعمیرکار پنکه پارس خزر انجام بگیرد زیرا تعمیر این دستگاه نیاز به دانش و تجربه دارد و در صورت آگاه نبودن از نحوه کارکرد قطعات آن با مشکلات بیشتری مواجه خواهید شد.

در این صفحه تعمیرات پنکه پارس خزر با مدل‌های مختلف بررسی خواهند شد. به عنوان مثال با مراجعه به ادامه مطلب از استاده می‌توانید نحوه تعمیر پنکه ایستاده پارس خزر را مطالعه کنید و از آن آگاهی پیدا کنید.

تعمیرات پنکه پارس خزر

همانطور که می‌دانید تعمیرات پنکه پارس خزر نیاز به دانش و مهارت و علم کافی در این زمینه دارد. تعمیرکار پنکه پارس خزر در استاده با داشتن تجربه کافی در این زمینه تمامی خدمات مربوط به تعمیر پنکه پارس خزر را به شما ارائه می‌دهد. برای تعمیر پنکه پارس خزر بهتر است با مشکلات رایج این دستگاه و نحوه برطرف کردن آن‌ها آشنا شوید. در ادامه مشکلات رایج پنکه پارس خزر بررسی شده‌اند‌.

روشن نشدن پنکه پارس خزر

یکی از رایج‌ترین مشکلات این دستگاه روشن نشدن آن است.

  • برخی موارد روشن نشدن پنکه پارس خزر به دلیل وجود خرابی در سیم برق است و مشکل از خود دستگاه نیست. تعمیرکار پنکه پارس خزر پس از بررسی دستگاه مشکل را تشخیص داده و نسبت به برطرف کردن آن اقدام خواهد کرد.
  • همچنین امکان دارد مشکل از دوشاخه و اتصالات باشد. زمانی که روشن نشدن پنکه پارس خزر بر اثر خرابی دو شاخه باشد باید این قطعه را تعمیر کنید. البته تعمیرکار پنکه پارس خزر پس از عیب یابی دستگاه تشخیص می‌دهد که این قطعه نیاز به تعمیر یا تعویض دارد.
  • اگر تعمیر پنکه پارس خزر با موارد گفته شده محقق نشد باید دستگاه را باز کنید و اتصالات آن را بررسی کنید. توجه کنید که این کار امری تخصصی است و در صورت نداشتن دانش کافی ممکن است به خودتان و یا دستگاه آسیب وارد کنید.
  • همچنین زمانی که صفحه کلید دستگاه دچار خرابی بشود نیز با این مشکل روبه‌رو خواهید شد.
  • اخرین دلیل و بزرگ‌ترین مشکل سوختن موتور پنکه پارس خزر است. در این صورت تنها راه تعمیر پنکه، تعویض این قطعه است. البته باید هزینه تعویض این قطعه و خرید پنکه‌ای جدید را باهم مقایسه کنید زیرا بعضی اوقات این مبالغ با هم برابری خواهند کرد و تعویض موتور دستگاه به صرفه نخواهد بود.

پریدن فیوز هنگام روشن کردن پنکه پارس خزر

این مشکل معمولا به دلیل وجود مشکل در سیم کشی ساختمان است. در بعضی موارد نیز به دلیل خرابی پنکه پارس خزر با این مشکل مواجه خواهید شد. برای تعمیر پنکه پارس خزر در این حالت باید هم از برقکار و هم از تعمیرکار پنکه پارس خزر کمک بگیرید.

لرزش زیاد پنکه پارس خزر

زمانی که دستگاه بیش از حد دچار لرزش می‌شود سروصدای زیادی نیز تولید می‌کند که باعث آزار و اذیت خواهد شد. یکی از رایج‌ترین دلایل بروز این مشکل وجود شکستگی در پره‌ها است و اگر این شکستگی واضح نیز نباشد ممکن است این مشکل رخ دهد. در این صورت تعمیرکار پنکه پارس خزر نسبت به تعویض این قطعات اقدام خواهد کرد.

واسط پروانه‌ها با محور اصلی نیز با گذشت زمان دچار فرسودگی و خرابی خواهد شد که همین مورد نیز یکی از دلایل بروز این مشکل است. در این حالت باید پروانه را از محور اصلی جدا کنید و سپس با کمک تعمیرکار پنکه پارس خزر نسبت به تعمیر پنکه پارس خزر اقدام کنید.

سرعت بسیار پایین چرخش پنکه پارس خزر

اگر ولتاژ برق منطقه پایین باشد این مشکل رخ خواهد داد. البته اگد این مشکل همیشگی باشد ممکن است به دلیل نیم سوز شدن موتور دستگاه این اتفاق رخ داده باشد. در صورت بروز این مشکل حتما از تعمیرکار پنکه پارس خزر درخواست کنید تا موتور را بررسی کند تا از سوختن کامل موتور جلوگیری کرده باشید.

ممکن است بخواهید درباره خدمات تعمیر جارو شارژی [مجیک، بوش، سانی، اند دکر] بدانید. برای مطالعه مطلب، روی لینک قرار داده شده کلیک کنید.

تعمیر پنکه پایه دار پارس خزر

تعمیر پنکه پایه دار پارس خزر

یکی از مدل‌های پرطرفدار پنکه پارس خزر مدل پایه دار آن است. تعمیر منکه ایستاده پارس خزر یا همان ایستاده در استاده صورت می‌گیرد. در این قسمت نیز سعی داریم تا شما را با برخی مشکلات رایج این نوع پنکه و نحوه عیب یابی و تعمیر آن‌ها آشنا کنیم. پس اگر شما نیز از این مدل پنکه استفاده میکنید و به تعمیر پنکه ایستاده پارس خزر نیاز دارید این مطلب را از دست ندهید.

لازم به ذکر است برخی مشکلات مانند روشن نشدن پنکه و یا کم شدن سرعت پنکه پایه دار پارس خزر با باقی مدل‌ها که پیش‌تر بررسی شد یکسان است و اگر شما با این مشکلات برخورد کردید می‌توانید از مطالب پیشین جهت تعمیر پنکه پارس خزر استفاده کنید.

دو مشکل رایج پنکه پایه دار پارس خزر

نچرخیدن پنکه پایه دار پارس خزر

در صورت مواجهه با این مشکل باید بخش پشتی پره‌های دستگاه را بررسی کنید تا در صورتی که دچار گرفتگی شده باشد و یا کثیف باشد این مشکل را برطرف کنید. برای تعمیر پنکه ایستاده پارس خزر در این حالت می‌توانید محفظه مشبک دستکاه را جدا کرده و نسبت به تمیز کردن پره‌ها اقدام کنید. علاوه بر آن برای تعمیر پنکه پارس خزر می‌توانید از روغن برای چرخش بهتر پره‌ها استفاده کنید.

اگر این مشکل با راه حل‌های ذکر شده برطرف نشد ممکن است نوسان و یا ضعیف بودن جریان برق باعث به وجود آمدن این مشکل شده باشند. در این حالت باید با کمک برقکار مشکل را برطرف کنید.

داغ شدن پنکه پایه دار پارس خزر

در صورت بروز این مشکل ابتدا وضعیت سیم پیچ‌ها را بررسی کنید تا نیم سوز نشده باشند. اگر این قطعه نیم سوز شده باشد پنکه پایه دار پارس خزر هنگام کار داغ می‌کند. البته در برخی موارد مشکل از خازن و بوش دستگاه است. تمامی این موارد باید با کمک تعمیرکار پنکه پارس خزر بررسی و تعمیر شوند.

تعمیر پنکه قدیمی پارس خزر

تعمیر پنکه قدیمی پارس خزر

پنکه قدیمی پارس خزر نیز با مشکلاتی مواجه می‌شود که در ادامه برخی از آن‌ها بررسی شده‌اند.

موتور پنکه قدیمی پارس خزر صدای هوم می‌دهد اما حرکت نمیکند.

زمانی که قطعات دستگاه بیش از اندازه دچار فرسودگی شده باشند این مشکل رخ می‌دهد به همین دلیل تعویض قطعات فرسوده در این حالت توصیه می‌شود. در صورت وجود مشکل در خازن و یا نیم سوز شدن و یا سوختن موتور دستگاه نیز این اتفاق خواهد افتاد. در این صورت باید با کمک تعمیرکار پنکه پارس خزر به بررسی و عیب یابی دستگاه بپردازید. پس از تشخیص منشا اصلی مشکل نسبت به تعمیر پنکه پارس خزر اقدام کنید.

با انتخاب هر کلید پنکه قدیمی پارس خزر فیوز می‌پرد.

زمانی که خازن دچار اتصال کوتاه بشود امکان دارد با این مشکل مواجه شوید. عبور این جریان سببقطع برق خواهد شد. همچنین زمانی که موتور دستگاه به طور کامل سوخته باشد نیز با این مشکل برخورد خواهید کرد. در این حالت رنگ سیم پیچ‌های سوخته تغییر می‌کنند که خبر از سوختن موتور را می‌دهد. در این حالت نیز برای تشخیص دلیل اصلی بروز این مشکل باید تعمیرکار پنکه پارس خزر نسبت به عیب یابی دستگاه اقدام کند.

تعمیرات برد پنکه پارس خزر

در پنکه‌های مدل جدید و بروز پارس خزر از بردهای الکترونیکی استفاده شده است. یعنی کلیدهای مکانیکی برداشته شده است  و بردهای الکترونیکی را در مدار دستگاه اضافه کرده‌اند. این کار به دلایل مختلفی انجام شده است که یکی از آن‌ها به این دلیل است که بتوانند به وسیله میکروسوییچ  به برد فرمان بدهند.

مورد بعدی این است که بتوانند آپشن‌های جدیدی را بر روی دستگاه اجرا کنند مانند قرار دادن تایمر دییجتالی و اینکه بتوانند به وسیله کنترل و ریموت دستگاه به برد فرمان بدهند تا دستگاه فعالیتش را انجام دهد. معمولا در این قطعه از یک آی سی میکرو که خود کمپانی برنامه ریزی کرده است استفاده می‌شود، همچنین چراغ‌هایی نیز موجود هستند که نشان دهنده نوع عملکرد دستگاه است. چراغ‌های دیگری نیز تعبیه شده‌اند که نشان دهنده حرکت دستگاه به چپ و راست  است و…. مشکل این قطعه این است که خیلی زود دچار مشکل و خرابی می‌شود و شما نیاز به تعمیر پنکه پارس خزر خواهید داشت.

در صورت بروز مشکل برای برد پنکه پارس خزر به دلیل اهمیت این قطعه بهتر است تا با کمک تعمیرکار پنکه پارس خزر نسبت به تعمیر دستگاه اقدام کنید.

مطالب مرتبط برای شما...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.