از آنجایی که خدمات اجاره لوله داربست از مهم‌ترین دغدغه‌های کاربران به شمار می‌رود، با ما همراه باشید تا در این صفحه از خدمات آنلاین استاده، انواع کاربرد خدمات نصب لوله داربست و همچنین نحوه محاسبه قیمت کرایه داربست فلزی و عوامل موثر بر هزینه خدمات اجاره لوله داربست فلزی در تهران را شرح دهیم.

لوله داربست از جمله سازه‌های موقت مورد نیاز ساختمان‌ها و پروژه‌های در حال ساخت می‌باشد. که در انواع و اقسام مدل‌ها و جنس‌ها در بازار عرضه می‌‍شود. توصیه می‌شود به منظور انجام بهینه عملیات ساختمان‌سازی و حفظ جان و ایمنی کارگران و همینطور بدنه سازه اصلی، از نصب داربست فلزی در مراحل گوناگون ساخت سازه استفاده نمایید.

نحوه محاسبه بهای اجاره لوله داربست فلزی ساختمان

نحوه محاسبه هزینه اجاره لوله داربست فلزی بر اساس ابعاد سازه مورد نظر طبق جدول زیر و بر حسب متراژ ساختمان محاسبه می‌گردد.

خدمتنحوه محاسبه قیمت
اجاره داربست نماطول در ارتفاع در قالب
اجاره داربست زیربتنطول در ارتفاع در قالب(ارتفاع بین 1 تا 6 متر)
اجاره داربست کفراژطول در عرض ثابت در ارتفاع
اجاره داربست حفاظطول در ارتفاع در قالب(ارتفاع بین 1 تا 6 متر)
اجاره طاق نصرتطول در ارتفاع ثابت
اجاره داربست دیوار داربستیطول در ارتفاع
اجاره داربست مسقفطول در عرض در ارتفاع

عوامل موثر بر قیمت اجاره داربست فلزی

گفتنی است از آنجایی که به کارگیری لوله داربست فلزی از الزامات هر پروسه ساختمان‌سازی و ساخت سازه می‌باشد، اغلب افراد اجاره لوله داربست را جایگزین خرید لوله‌های گران‌قیمت داربست می‌کنند. در نتیجه، هم از نظر اقتصادی مقرون به صرفه خواهد بود. و هم هزینه‌های گزاف زیادی بابت نگهداری از لوله داربست پس از اتمام کار تحمیل نمی‌شود.

معمولا خدمات اجاره لوله داربست فلزی به‌طور ماهانه بسته می‌شود. هزینه اجاره لوله داربست در طی ماه نیز بر حسب مساحت و ارتفاع سازه و به صورت حجمی حساب می‌شود.

به طور کلی، میزان هزینه لازم جهت اجاره لوله داربست فلزی به عوامل مختلفی بستگی دارد. برخی از مهم‌ترین آنها به شرح موارد زیر است:

  • میزان داربست مورد نیاز
  • ارتفاع سازه مورد نظر و مساحت ساختمان
  • حجم و ارتفاع داربست مصرفی
  • میزان مصالح ساختمانی به کار رفته
  • محل نصب داربست
  • حجم کار انجام شده بر حسب نوع فعالیت(زیربتن، نماسازی و…)
  • مدت زمان اجاره لوله داربست

اگر قصد شستشوی نمای ساختمان را دارید، باید گفته شود که این کار بدون داربست نیز ممکن است. (قیمت نماشویی و شستشوی ساختمان با طناب با واترجت بدون داربست)

عوامل موثر بر قیمت اجاره داربست فلزی

موارد استفاده از داربست فلزی

داربست فلزی قالبی برای ساختمان

این نوع از داربست فلزی یکی از پرمصرف‌ترین انواع لوله داربست فلزی برای اجاره لوله داربست برای ساختمان‌سازی به شمار می‌رود. برای انجام شدن فرآیندهایی چون سنگ‌کاری و نصب سنگ نمای ساختمان، سیمان‌کاری و همینطور پیچ و رول کردن کاربرد دارد.

برای انجام انواع سیمان کاری دیوار و نما به همراه قیمت سیمانکاری کلیک کنید.

داربست فلزی کفراژ زیربتن

این نوع داربست یکی از انواع لوله داربست فلزی است که به صورت کفراژ برای بتن‌سازی سقف ساختمان‌هایی با ارتفاع بیشتر از 4 متر استفاده می‌شود.

لازم به ذکر است هر چه ضخامت و میزان بتن مصرفی بیشتر باشد، به کفراژ زیربتن عریض‌تر و با ابعاد بیشتری نیز برای بتن‌سازی نیاز است.

داربست فلزی کفراژ به عنوان حفاظ ساختمان

این نوع داربست در واقع یک کفراژ مکعبی شکل محافظ می‌باشد که در قسمت پشتی سازه‌هایی که ارتفاع زیادی دارند و از تعداد طبقات بیشتری تشکیل شده‌اند، نصب می‌شود. اجاره این لوله داربست بدنه ساختمان اصلی را از خطرات احتمالی و خطرناک حفظ می‌کند.

قیمت قیرگونی پشت بام و روش اجرای قیرگونی+ هزینه دستمزد را اینجا مطالعه کنید.

داربست فلزی محافظ

این نوع داربست محافظ برای تمام ساختمان‌های در حال ساخت که در مجاورت خیابان یا معابر عابر پیاده قرار گرفته‌اند و تا طبقه دوم نیز مراحل ساخت خود را به اتمام رسانده‌اند، نصب می‌شود و ساختمان را از بروز خطرات احتمالی حفظ می‌کند.

سایر موارد ویژه

سایر موارد استفاده از لوله داربست فلزی شامل مواردی چون نصب سایه‌بان، آلاچیق، تابلوهای تبلیغاتی، راهروها و ورودی و خروجی عبور و مرور، ایستگاه‌های صلواتی، طاق نصرت، قفسه، پارتیشن و… می‌شود که خارج از محدوده کاربرد ساختمان‌سازی به کار می‌روند و از موارد پرکاربرد استفاده از لوله داربست فلزی به حساب می‌آیند.

طبقه بندی شده در