آموزش رگلاژ استپ درب سکوریت و تعمیر استپ شیشه

لیست افراد شیشه بر در تهران

رگلاژ استپ درب سکوریت

برای حفظ کارکردهای درب سکوریت باید عمل رگلاژ استپ درب سکوریت هر چند وقت صورت گیرد. استپ درب سکوریت جهت تنظیم و کنترل سرعت بازوبسته کردن درب شیشه‌ای به کار می‌رود. از این رو این امر باعث تنظیم دقیق درب و افزایش توانایی حفظ وزن سنگین درب در هنگام بازوبسته کردن آن می‌شود که برای هر گونه آسیب وارد شده به آن میتوانیم از شیشه بری سیار درخواست کمک نماییم.

 در این صفحه از استاده قصد داریم مطالبی را در ارتباط با آموزش رگلاژ استپ درب سکوریت و تعمیر آن بیان کنیم.

آموزش رگلاژ استپ درب سکوریت

آموزش رگلاژ استپ درب سکوریت

کاربرد قطعه استپ درب سکوریت برای جلوگیری از سریع بسته شدن درب شیشه‌ای است و سرعت درب را در هنگام بازوبسته کردن درب ساختمان‌های عمومی کنترل می‌کند. در این صورت در هنگام باز کردن درب با شدت، این قطعه باعث بسته شدن آرام و سرعت کم درب می‌شود که صدمه‌ای نیز به دلیل وزن بالای درب به خود شیشه و افراد وارد نشود.

برای حفظ عملکرد استپ درب باید در دوره‌های زمانی مشخص عمل رگلاژ استپ درب سکوریت و تنظیم آن صورت گیرد. استپ درب سکوریت در ۲ مدل استپ روی کار و استپ توکار شیشه سکوریت وجود دارد. استپ روکار که بر روی درب شیشه‌ای نصب و تنظیم می‌شود، اما برای مواردی که فضای لازمه وجود ندارد، استپ توکار در داخل زمین و با حفر آن نصب می‌شود. هر یک از این ۲ مدل استپ نیز در ابعاد و وزن‌های مختلف با توجه به وزن درب سکوریت باید مورد استفاده قرار گیرد.

با توجه به موارد بیان شده باید بگوییم که در آموزش رگلاژ استپ درب سکوریت چون عملکرد درست درب به طور مستقیم با توجه به درستی و تنظیم استپ‌ها به آن صورت می‌گیرد، این امر باید توسط تکنسین مجرب صورت گیرد. در واقع بروز آسیب در استپ درب باعث تاثیر منفی در کارکرد لولای درب سکوریت شده و ممکن است آسیب‌ها و مشکلات دیگری را نیز به وجود آورد.

 اگر درب سکوریت در ساختمان با مشکلاتی چون بسته نشدن کامل و یا جفت نشدن درب در زاویه مشخص و کامل، وجود سروصدا در هنگام بازوبسته کردن درب سکوریت، عدم تعادل و ثابت نبودن درب در هنگام باز کردن و… روبه‌رو شدید؛ می‌توانید با انجام اقدامات ساده و رگلاژ استپ درب سکوریت، اشکالات رخ داده را برطرف نمایید.

 از این رو تنها لازم است که در قسمت استپ درب، کمی گریس و یا پارافین بریزید. این امر باعث روانسازی بازوبسته شدن درب و رفع سروصدای آن می‌شود.

تعمیر استپ شیشه سکوریت

تعمیر استپ شیشه سکوریت

یکی از نکاتی که باعث افزایش عمر استپ شیشه و جلوگیری از انجام رگلاژ استپ در زمان‌های کوتاه می‌شود، توجه به نحوه تمیزکاری و شستشوی درب شیشه‌ای است. چرا که عدم توجه به این امر و نفوذ آب در استپ درب باعث لزوم انجام تعمیر استپ شیشه سکوریت و مشکلات دیگر خواهد شد.

 در واقع همان ‌طور که قبلاً بیان شد، داخل قطعه استپ، نوعی روغن وجود دارد که باعث روانی حرکت درب و جلوگیری از تاثیرات منفی نوسانات دما در هنگام بازوبسته کردن درب می‌شود. از این رو اگر آب وارد قطعه استپ درب شود، می‌تواند حرکت روان‌ درب را دچار مشکل کند. البته سرما و گرمای بیش از حد در محیط شیشه سکوریت نیز در مواقعی باعث اختلال در این قطعه خواهد شد و باید سریع‌تر عمل تعمیر استپ شیشه سکوریت را انجام دهید.

 در واقع اگر آب به داخل قطعه استپ نفوذ کند و یا میزان رطوبت محیط بالا باشد، استپ درب شیشه‌ای کارایی خود را از دست داده و باید تنظیم و تعمیر استپ شیشه سکوریت برای درب انجام گیرد. چرا که نفوذ آب موجب زنگ‌زدگی واشرهای استپ شده و باید قبل از بیشتر شدن و یا آسیب به سایر قطعات، یک فرد متخصص عمل رگلاژ استپ درب و تعمیر آن را انجام دهد.

تکنسین مجرب برای تعمیر استپ شیشه سکوریت باید براق آلات شیشه و درب را چک و تنظیم کند. در برخی از اوقات این امر تعمیر با یک روغن‌کاری معمولی استپ رفع خواهد شد. اما گاهی اوقات نیز لزوم رگلاژ و انجام تعویض استپ شیشه سکوریت مدنظر قرار می‌گیرد.

در پایان

با توجه به مشکل رخ داده در درب شیشه‌ای باید برای تعمیر و یا تعویض این اقدام نمایید. اگر اشکال رخ داده در استپ شدید نباشد و به این قطعه آسیب جدی وارد نشده باشد، تنها با عمل رگلاژ استپ می‌توان مشکل را رفع کرد. اما اگر قطعه استپ به دلیل مواردی چون نفوذ آب و یا نوسانات دمای محیطی خراب شده باشد، بهتر است که به جای تعمیر استپ شیشه سکوریت به تعویض آن بپردازید. چرا که در صورت تعمیر و عدم تعویض قطعه ممکن است در کوتاه مدت با مشکل مواجه شوید.

مطالب مرتبط برای شما...

  1. مسعود محبی گفت:

    سلام.
    ما آموزش رگلاژی ندیدیم.
    فقط گفتین روغن کاری و شستشو کنید تا خراب نشود. خلاص.
    اگه هر ماه یکبار درب مقداری افت کنه و به زمین گیر کنه و مجدد نیاز به رگلاژ پیدا کنه چی؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *