رنگ مناسب تلویزیون یکی از اصلی‌ترین موارد در لذت بردن از تماشای فیلم و سریال‌های مختلف بوده و به همین سبب تنظیم رنگ تلویزیون از اهمیت بسیاری برخوردار است. یکی از مواردی که ممکن است نیاز به تغییر رنگ داشته باشد، عدم هماهنگی رنگ تلویزیون با مکان است. ما در این مطلب از خدمات استاده به راهنمایی جامع تنظیمات رنگ تلویزیون سامسونگ و ال جی پرداخته و هر آنچه در مورد نحوه تنظیم رنگ تلویزیون باید بدانید را خواهیم گفت. پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید تا از انواع خدمات تعمیر تلویزیون بهره‌مند شوید!

تنظیمات رنگ تلویزیون

یکی از موارد مهمی که ممکن است دیر یا زود نیاز به تنظیم داشته باشد، رنگ تلویزیون است. دو برند مطرح تلویزیون، سامسونگ و ال جی می‌باشند که در ادامه نسبت به نحوه تنظیم رنگ هر دو برند به شرح توضیحاتی خواهیم پرداخت.

شایان ذکر است که تنظیم رنگ تلویزیون بسیار ساده بوده و در کمتر از چند دقیقه می‌توانید تنظیمات دلخواه خود را انجام دهید. البته برخی اوقات ممکن است مشکلاتی در قطعات مربوطه پیش آید و انجام تنظیمات اثربخش نباشد. در این هنگام کمک گرفتن از مجموعه‌ای همانند خدمات استاده بسیار لازم و حیاتی است تا بتوانید در کوتاه‌ترین زمان ممکن نسبت به تغییر رنگ تلویزیون اقدام کنید. لکه‌های سیاه در تلویزیون نشانگر چیست؟

تنظیم رنگ تلویزیون سامسونگ

با توجه‌ به کیفیت بسیار بالای کالاهای مختلف برند سامسونگ، امروزه تلویزیون‌های آن نیز از طرف عموم افراد انتخاب می‌شوند. ما در این بخش به توضیح کامل تنظیمات رنگ و نسبت تصویر در تلویزیون، تنظیمات رنگ تلویزیون سامسونگ به زبان فارسی و هر آنچه که در رابطه با تعمیر تلویزیون سامسونگ باید بدانید، خواهیم پرداخت.

تنظیم رنگ تلویزیون سامسونگ به زبان فارسی

برای تنظیم رنگ تلویزیون سامسونگ به زبان فارسی روش‌های مختلفی وجود دارد؛ اما ما ساده‌ترین را به شما توضیح خواهیم داد تا بتوانید به‌ سرعت رنگ تلویزیون را تنظیم کنید.

 1. ابتدا باید دکمه «منو» را از روی کنترل تلویزیون پیدا کرده و آن را فشار دهید.
 2. از منوی باز شده به دنبال گزینه «تصویر» بگردید و بر روی آن کلیک کنید.
 3. در لیست باز شده گزینه‌های مختلفی اعم از حالت تصویر، نور، درخشندگی، روشنایی، وضوح، رنگ و تینت وجود دارد. برای تنظیمات رنگ باید به قسمت رنگ رفته و با کنترل تلویزیون که روی دکمه‌های آن علامت‌های ▲ و ▼ قرار دارد، رنگ را تنظیم کنید.

این روش برای اکثر مدل‌های تلویزیون‌ این برند کاربردی بوده و می‌توانید انواع تنظیمات دستگاه اعم از تنظیمات رنگ تلویزیون سامسونگ اسمارت را نیز به‌راحتی انجام دهید.

علت سیاه شدن صفحه تلویزیون سامسونگ، سونی، ایکس ویژن، دوو را در این صفحه از استاده بخوانید.

تنظیمات رنگ تلویزیون سامسونگ به زبان انگلیسی

اگر زبان تلویزیون شما به فارسی نیست و باید به انگلیسی این کار را انجام دهید، نگران نباشید. در ادامه مراحل نحوه تنظیمات رنگ تلویزیون را به طور کامل برای منوی انگلیسی نیز خواهیم گفت.

 1. ابتدا دکمه «Menu» را فشار داده و سپس با علامت‌های ▲ و ▼ گزینه «Picture» را پیدا کنید.
 2. با زدن دکمه «Enter» وارد تنظیمات مربوطه شوید.
 3. در این بخش وارد قسمت «Color » شوید و با علامت‌های ▲ و ▼نسبت به تنظیم رنگ تلویزیون سامسونگ خود اقدام کنید.

طبق تجربه ما، تنظیمات زیر در اغلب تلویزیون‌ها نتیجه‌ای عالی داشته و برای تنظیمات رنگ تلویزیون سامسونگ بسیار کاربردی است:

 • Contrast- 45
 • Brightness – 0
 • Sharpness – 0
 • Color – 25
 • Tint – 0

شایان ذکر است که این تنظیمات برای تمامی تلویزیون‌ها کاربردی نبوده و تنها برای اکثر آنها مناسب است. بنابراین اگر در صورت امتحان مراحل فوق، نتیجه دلخواه را نگرفتید، هر یک از موارد را باری دیگر تنظیم کنید تا به بهترین رنگ‌ها دستیابی داشته باشید.

علت سفید شدن صفحه تلویزیون سامسونگ، سونی و LED را در این صفحه از استاده مگ بخوانید.

تنظیمات نسبت تصویر در تلویزیون سامسونگ اسمارت

شاید بخواهید نسبت تصویر را نیز در تلویزیون خود تغییر دهید که این کار نیز بسیار ساده بوده و در کمتر از چند دقیقه قابل انجام است. مراحل زیر را در پیش بگیرید تا اندازه تصویر دلخواه خود را در تلویزیون سامسونگ اسمارت داشته باشید:

 1. از طریق دکمه «Home button» وارد تنظیمات شوید.
 2. گزینه «Menu» را انتخاب کنید.
 3. وارد بخش «Settings» شده و سپس گزینه «All settings» را انتخاب کنید.
 4. گزینه «Picture» را انتخاب کنید.
 5. در صفحه باز شده، گزینه «Picture Size Setting» را برگزینید.
 6. اکنون در این بخش چندین اندازه وجود دارد که کافی است نسبت تصویر مدنظر خود را انتخاب کنید.
تنظیم رنگ تلویزیون سامسونگ

تنظیم رنگ تلویزیون ال جی

پس از برند سامسونگ، برند ال جی توانسته از پرچمداران بازار تلویزیون باشد. برای تنظیمات رنگ این تلویزیون بر اساس مراحل زیر پیش بروید تا بتوانید نسبت به تعمیر تلویزیون ال جی خود اقدام کنید:

 1. بر روی کنترل تلویزیون دکمه «Smart» را انتخاب کنید.
 2. در تنظیمات (Setting) باز شده گزینه «Picture» را از منو انتخاب کنید.
 3. گزینه «Picture Mode Settings» را انتخاب کرده و بر روی آن بزنید.
 4. در این قسمت گزینه‌های گوناگونی اعم از Vibrant، Standard، Eco و غیره وجود دارد. هر یک را انتخاب کنید تا در نهایت بهترین رنگ را برای خود پیدا کنید.
 5. در بخش انتهایی این قسمت، تنظیمات مربوط به Contrast، Brightness، Sharpness، Color و غیره وجود دارد که می‌توانید هر یک را تغییر دهید تا رنگ تصویر مطابق میل شما باشد.

همان‌طور که دیدید، نحوه تنظیم رنگ تلویزیون بسیار ساده بوده و اصلاً کار دشواری نیست. در صورتی‌ که تمامی مراحل گفته شده را انجام دادید اما به هر دلیلی تنظیمات رنگ تلویزیون درست نشد، می‌توانید با خدمات استاده تماس بگیرید تا متخصصان ما در اسرع وقت نسبت به تنظیم رنگ تلویزیون شما در محل اقدام کنند.

تنظیم رنگ تلویزیون ال جی

نتیجه‌ گیری

یکی از کارهای بسیار ساده و متداول در تنظیمات تلویزیون، تغییر رنگ تصویر برای بهبود کیفیت آن است. ما در این مقاله به طور کامل روش‌های تنظیم رنگ تلویزیون سامسونگ و ال جی را توضیح دادیم. به طور کلی، این کار بسیار ساده بوده و تمامی افراد می‌توانند آن را انجام دهند.

برخی اوقات مشکلات موجود در رنگ تلویزیون از بابت تنظیمات نبوده و از سمت قطعات آن است. در این هنگام اگر با انجام تنظیمات، رنگ تلویزیون تغییری نمی‌کند کافی است با خدمات استاده تماس بگیرید تا متخصصان حرفه‌ای و کاربلد این مجموعه برای خدمات‌رسانی به شما عزیزان در محل اعزام شوند. شایان ذکر است تمامی خدمات مربوط به به تنظیم رنگ تلویزیون از سمت خدمات استاده با بهترین قیمت انجام می‌شود.

طبقه بندی شده در