در این محتوا از استاده درباره‌ی چند مورد از شایع‌ترین ارور یخچال دوو، دلایل و نحوه‌ی برطرف کردن آن‌ها توضیحاتی کاربردی به شما ارائه خواهیم داد.

مدل‌های جدید یحچال دوو قابلیت‌های بی‌شماری دارند که از جمله مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به قابلیت نمایش کد خطا یخچال دوو هنگام بروز مشکل اشاره نمود. با نمایش کدهای ارور روی صفحه نمایش کوچک یخچال دوو، موضوع عیب‌یابی و تعمیر یخچال بسیار راحت‌تر شده است.

یخچال برند دوو نیز از این ویژگی کاربردی و پیشرفته برخوردار بوده و زمانی که اختلالی در عملکرد آن رخ دهد، با نشان دادن کد ارور، در تشخیص مشکل خود کمک شایانی می‌کند. در این صورت شما می‌توانید با استفاده از دفترچه راهنمای یخچال دوو یا جست‌وجو کردن کد خطا آن در اینترنت تا جایی که امکان دارد، خود مشکل به وجود آمده برای یخچال‌های دوو را برطرف نموده یا با مطرح نمودن کد خطا به تعمیرکار یخچال دوو، خدمات مناسبی را در زمینه رفع ارور یخچال دوو دریافت کنید.

ارور یخچال فریزر دوو مدل 660

همان‌طور که اشاره شد ارور یخچال دوو با کد خطاهایی نمایش داده می‌شود که این کد خطاها در یخچال دوو مدل 660 ، دلایل رخ دادن آن‌ها و راه‌های رفع آن‌ها به صورت زیر هستند:

کد خطای C1

ارور یخچال دوو با کد خطای C1 مربوط به زمانی است که کمپرسور یخچال چندین ساعت متوالی کار کرده (­­چرا ­موتور ­یخچال ­یکسره ­کار ­می­‌‌‌کند؟) و دمای سنسورهای یخچال دوو به میزان قابل توجهی کاهش یافته است. این خطا یخچال دوو معمولا پس از رفتن کمپرسور به حالت استراحت برطرف شده و سنسورها به دمای عادی باز می‌گردند.

کد خطای D2

ارور یخچال دوو با کد D2 به دلیل دیفراست اجباری بوده و برای رفع آن باید پس از باز کردن قفل یخچال، هم‌زمان دکمه تنظیم فریزر را نگه داشته و چند بار دکمه تنظیم یخچال را بفشارید.

 ارور یخچال فریزر دوو مدل 660

کد خطای EF

ارور یخچال دوو با کد خطای EF به حالتی اطلاق می‌شود که سنسور FLOW قطع شده و یا در اتصالات آن، خطا رخ داده و اتصال کوتاه شده باشد. برای حل کردن این مشکل باید در صورت نیاز این سنسور تعویض و اتصالات آن بررسی شود.

کد خطای FT

ارور یخچال دوو با کد خطای FT نیز وقتی که در سنسور SW یخچال مشکلی وجود داشته باشد، ظاهر می‌شود. هم‌چنین دیگر ایرادات این سنسور ممکن است با ارور ET نیز نمایان گردد.

کد خطای EA

ارور یخچال با کد خطای EA زمانی نمایان می‌شود که یخچال دوو سه مرتبه متوالی یخ بیاندازد. در این صورت سنسور SW که در قسمت قبلی به آن اشاره شد، یخ‌ساز را متوقف کرده و این کد را نمایش می‌دهد.

علت کار نکردن یخساز ساید سامسونگ، ال جی و دوو را در این صفحه از استاده بخوانید. برای مشاهده صفحه، روی لینک کلیک کنید.

کد خطای … (سه نقطه)

ارور یخچال دوو با کد خطای … (سه نقطه) ، برای وقتی است که موتور یخ‌ساز خراب شده باشد. در این صورت تعمیرکار متخصص باید پس از انجام تست‌های لازم، در صورت لزوم موتور یخ‌ساز را تعمیر یا تعویض نماید.

کد خطای F3

ارور یخچال دوو با کد خطای F3 نیز نیز خبر از وجود مشکل در سیستم یخ‌زدایی یخچال فریزر دارد.

کد خطای F5

کد خطای F5 نیز معمولا با ایراد داشتن کمپرسور یخچال فریزر، نمایان می‌گردد.

کد خطای d3

اگر ارور یخچال دوو با کد خطای d3 نشان داده شود، حاکی از این است که سیستم یخ‌زدایی اجباری یخچال فریزر دوو روشن و مشغول به کار شده است.

ارور E7 یخچال دوو

ارور یخچال دوو با کد خطای E7 مربوط به زمانی است که مهم‌ترین وظیفه یخچال یعنی ایجاد سرمایش مختل شده باشد. در این صورت هر چه فعالیت کمپرسور یخچال افزایش یابد، باز هم نمی‌تواند دما را به میزان مطلوب برساند. رایج‌ترین دلیلی که منجر به خطا یخچال دوو با کد خطای E7 می‌شود، کم شدن سطح گاز مخصوص یخچال است. توجه نمایید که بررسی این مورد و تعمیر آن تنها باید توسط تعمیرکاران خبره یخچال انجام گردد.

ارور E7 یخچال دوو

ارور E12 یخچال دوو

یکی از قسمت‌های مهم یخچال‌ها دریچه دمپر است که هوای سرد فریزر را به درون یخچال منتقل می‌کند. اگر این دمپر خراب شده و دیگر نتواند عمل انتقال هوای سرد را به درستی انجام دهد، ارور یخچال دوو با کد E12 بر روی صفحه نمایش کوچک یخچال نشان داده می‌شود. برای رفع این خطا یخچال دوو باید، دمپر و سایر قطعات مربوط به آن مورد بررسی یا تعمیر قرار گیرند.

ارور یخچال دوو Fr-660

از جمله ارورهایی که ممکن است روی صفحه یخچال فریزر دوو مدل Fr-660 ظاهر شوند، می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

کد خطای F1

ارور یخچال دوو با کد خطای F1 مربوط به بروز ایراد در سنسورهای فریزر یخچال بوده و معمولا در این مواقع برق این سنسورها قطع یا اتصال کوتاه شده است. برای برطرف نمودن این ارور باید سنسورها و سیم‌کشی مربوط به آن‌ها توسط تعمیرکار حرفه‌ای مورد بررسی قرار گرفته و در صورت نیاز تعویض گردند.

کد خطای r1

ارور یخچال دوو با کد خطای r1 نیز زمانی نمایان می‌گردد که سنسور مربوط به خود یخچال دوو اشکال داشته و برق آن قطع یا اتصال کوتاه شده باشد. در این صورت نیز باید سنسور مربوطه و سیم‌کشی آن را بررسی یا تعویض نمود.

کد خطای rt

ارور یخچال دوو با کد خطای rt وقتی بروز پیدا می‌کند که برق سنسور RT دچار مشکل شده باشد، در این مورد با بررسی احتمال اتصال کوتاه شدن سیم‌کشی این سنسور یا خراب شدن خود سنسور RT به حل این مشکل می‌پردازند.

کد خطای d1

ارور یخچال دوو با کد خطای d1 مربوط به یکی دیگر از سنسورهای یخچال است که به نام سنسور D شناخته می‌شود. این سنسور نیز مانند موارد قبلی که گفته شد، ممکن است دچار خرابی در برق‌رسانی یا اتصال کوتاه در سیم‌های متصل به آن شود. که برای رفع این خطا باید سنسور D تعویض شده یا سیم‌کشی آن بررسی گردد.

کد خطای dr

ارور یخچال دوو با کد خطای dr، این خطا هنگام خرابی میکروسوئیچ درب یخچال دوو نمایان می‌شود. هنگامی این که این خطا یخچال دوو را مشاهده نمودید یک بار درب یخچال را به آرامی و دقت باز و بسته نمایید. در صورتی که این خطا برطرف نشد، باید با مرکز معتبر تعمیر یخچال دوو تماس بگیرید.

کد خطای df

ارور یخچال دوو با کد خطای df، این ارور از ایراد داشتن میکروسوئیچ درب فریزر دوو حاصل می‌شود. برای رفع این خطا یخچال دوو نیز این بار درب فریزر را یک بار باز و بسته نمایید.

کد خطای dh

ارور یخچال دوو با کد خطای dh مربوط به میکروسوئیچ درب قسمت Home Bar یخچال فریزر دوو است که در مواجهه با آن باید مانند موارد قبلی عمل کرد.

کد خطای F3

ارور یخچال دوو با کد خطای F3 ناشی از جریان یافتن در خلاف جهت در دیفراست یخچال است. این خطا ممکن است زمانی رخ دهد که درب یخچال کاملا بسته نشده باشد.

در این موارد برای رفع خطای F3 سنسور دیفراست یخچال دوو توسط کارشناس متخصص تعمیر یخچال مورد بررسی و تعمیر قرار گیرد. اگر مشکل از سنسور دیفراست نباشد، قطعات دیگری نظیر ترمودیسک، برد الکترونیکی، ترموفیوز و المنت بررسی شوند.

علاوه بر مواردی که در این مقاله گفته شد، خطا یخچال دوو ممکن است با کدهای مختلف دیگری نیز نمایش داده شوند که دلایل آن‌ها معمولا بسیار تخصصی بوده و به راحتی نمی‌توان آن‌ها را رفع نمود. در این موارد بهتر است که بررسی و رفع ارور یخچال دوو را بر عهده تعمیرکار باتجربه و متخصص در این زمینه بگذارید. زیرا ممکن است با دست‌کاری ناشیانه، تنظیمات نادرستی به یخچال دوو اعمال کرده و عمکرد آن را به کلی مختل کنید.

طبقه بندی شده در