بسته نشدن درب یخچال یا خوب نبستن آن از مشکلاتی است که تعمیرکاران حین تعمیر یخچال با آن مواجه خواهند شد در انواع مختلف یخچال و فریزر برای تمام برندها مشاهده شده است. اما آیا نبستن درب یخچال نگران کننده است؟ برای رسیدن به پاسخ این سوال و راه حل مشکل بسته نشدن درب یخچال فریزر، در این مقاله از استاده مگ با ما همراه باشید.

ارائه راهکارهایی مطمئن جهت رفع مشکل بسته نشدن درب یخچال و فریزر همراه با راه‌حل‌هایی برای پیشگیری از آن و خرابی‌های ناشی از نبستن درب یخچال از مواردی است که به آن خواهیم پرداخت.

علت بسته نشدن درب یخچال

بسته نشدن درب یخچال علت‌های مختلفی ممکن است داشته باشد که از شایع‌ترین این علت‌ها موارد زیر را می‌توان نام برد: دقت داشته باشید که موارد گفته شده به جز شماره یک برای علت بسته نشدن درب فریزر نیز صدق خواهد کرد.

  1. درب یخچال سنگین شده است: با توجه به این که درب همه یخچال فریزرها، فضایی برای نگهداری دارد، برخی افراد بیش از حد آن را سنگین می‌کنند و همین موضوع باعث می‌شود درب یخچال فریزر به خوبی بسته نشود. جهت رفع خرابی و تعمیر موتور یخچال روی آن کلیک کنید.
  2. مانعی وجود دارد: گاهی اوقات با دقت کردن به وجود یک مانع پی می‌بریم که از نبستن درب یخچال جلوگیری می‌کند. بنابراین اولین اقدام برای حل مشکل نبستن درب یخچال این است که از عدم وجود مانع در بسته شدن درب یخچال اطمینان حاصل کنید.
  3. تراز نبودن درب دستگاه: از دیگر موارد شایع که مانع از بسته شدن درب یخچال می‌شود، تراز نبودن دستگاه است. که با برقراری تراز یخچال، مشکل بسته نشدن حل می‌شود. برای اطمینان از تراز بودن یخچال می‌توانید از ابزار تراز سنج یا اپلیکیشن‌های تراز سنج موجود و قابل نصب بر روی گوشی استفاده کنید. علت کار نکردن یخساز ساید سامسونگ، ال جی و دوو را مطالعه کنید.
  4. خراب بودن درزگیر درب یخچال: وقتی درزگیر درب یخچال خراب باشد، درب یخچال به خوبی بسته نمی‌شود. برای حل این مشکل باید علت خراب بودن را بررسی کنید. در اکثر مواقع تمیز کردن لاستیک درز یخچال می‌تواند کمک کننده باشد. به منظور انجام این کار کافی است کمی آب و صابون در اختیار داشته باشید و با یک فرچه یا مسواک درزگیر یخچال را تمیز کنید تا آثار موادغذایی که موجب چسبندگی شده‌اند تمیز شوند. روش تعویض لاستیک درب یخچال بدون پیچ یا پرسی را در این صفحه بخوانید.
  5. خراب بودن استوپر: استوپر قطعه‌ای است که به هنگام بستن درب یخچال آن را به داخل می‌کشد تا درب به خوبی بسته شود. اگر استوپر دچار مشکل شده باشد، درب به خوبی بسته نمی‌شود. حل این مشکل را به متخصصان و افراد با تجربه بسپارید.

خرابی‌های ناشی از بسته نشدن درب یخچال

بسته نشدن درب یخچال مشکلاتی برای یخچال و فریزر به وجود می‌آورد و از این رو باید آن را جدی گرفت و هرچه سریع‌تر آن را رفع نمود.

از جمله مشکلاتی که نبستن درب یخچال و فریزر برای دستگاه به وجود می آورد می‌توان به موارد زیر اشاره نمود :

پیشگیری از خرابی درب یخچال

  1. وسایل سنگین ماننده شیشه‌های پر شده از رب یا مربا را درون درب یخچال جاسازی نکنید.
  2. درب یخچال را به شدت نبندید چون قطعا استوپر یخچال خراب خواهد شد.
  3. لاستیک دور درب یخچال را هر چند وقت یکبار چک کنید تا اگر کثیفی روی آن بود، آن را پاک کنید.

امید است با خواندن این مطلب توانسته باشید علت بسته نشدن درب یخچال و فریزر را پیدا کنید. در صورتی که سوال یا ابهامی وجود دارد می‌توانید پس از بررسی موارد گفته شده برای پیدا کردن علت نبستن درب از متخصص تعمیرکار یخچال در استاده کمک بگیرید.

طبقه بندی شده در

با برچسب در