یکسره ­کار ­کردن ­موتور ­یخچال، از ­مواردی است ­که ­در ­کارکرد ­و ­طول­ عمر ­یخچال تاثیرگذار خواهد بود. ­به همین­ دلیل یخچال­‌هایی ­که به‌صورت اتومات­ کار ­می­‌کنند ­از ­طول ­عمر بیشتری­ نیز ­برخوردار ­خواهند ­بود. زیرا مکانیزم کار این نوع از یخچال ها به این صورت است که مرتباً یخچال خاموش و روشن می‌شود و دمای یخچال در یک حد معین نگه داشته می­‌شود.

­

توجه داشته باشید در صورت نیاز به تعمیر یخچال می‌توانید با شماره موجود در همین صفحه تماس بگیرید و بهترین تعمیرکار یخچال را در استاده انتخاب و درخواست تعمیر نمایید.

­یکسره ­کار­ کردن­ موتور ­یخچال بر اثر عوامل مختلفی رخ می­دهد ­که ­در این ­مقاله از استاده مگ ­به توضیح این موارد خواهیم پرداخت.

دلایل ­یکسره ­کار­ کردن­­ موتور ­یخچال

­زیاد ­بودن ­دمای ­­محیط­ اطراف ­­­­­­­یخچال، یکی ­از ­دلایلی­ است که ­سبب­ می­‌شود ­­موتور ­یخچال ­به ­صورت ­یکسره کار­ کند. به همین منظور برای جلوگیری از یکسره کار کردن موتور یخچال و خطرات احتمالی ناشی از آن، دمای محیط اطراف را تا حد ممکن خنک نگه دارید.

یخچال فریزر چند دقیقه یک بار باید اتومات کند؟

باز و بسته کردن بیش از حد درب  یخچال

یکی­ دیگر­ از­ مواردی که سبب می‌­شود موتور یخچال به صورت یکسره کار کند، باز و بسته کردن زیاد از میزان معمول درب یخچال است. بنابر­این در مواردی که بعضی از کودکان علاقه زیاد به باز و بسته کردن درب یخچال دارند باید برای جلوگیری از این کار، از برنامه قفل کودک یخچال استفاده کنند. علت بسته نشدن درب یخچال چیست؟

تابش مستقیم نور خورشید

جلوی نور قرار دادن یخچال، یکی دیگر از مواردی است که باعث یکسره کار کردن یخچال می­‌شود. برای جلوگیری از آن، می­توان یخچال را به محیطی انتقال داد که از تابش مستقیم نور خورشید دور باشد.

قرار دادن غذای گرم درون یخچال

یکی دیگر از مواردی که باعث یکسره کار کردن موتور یخچال و کاهش طول عمر یخچال می­‌شود، گذاشتن غذاهای داغ در یخچال می‌باشد. به همین دلیل باید پس از خنک شدن غذا، آن­ها در یخچال قرار دهید. علت کار نکردن یخساز ساید سامسونگ، ال جی و دوو

خرابی لاستیک دور درب یخچال

خرابی لاستیک دور درب یخچال نیز این امر را تشدید می‌کند. اگر لاستیک یخچال دارای زدگی، خوردگی، پارگی و … باشد سبب می‌­­شود که هوای درونی یخچال به محیط بیرون انتقال پیدا کند. در نتیجه در این حالت یخچال به صورت مداوم و یکسره کار می کند تا بتواند محیط داخل یخچال را سرد نگه دارد.

نکاتی که گفته شد در یکسره کار کردن موتور یخچال و طول عمر یخچال نقش بسزایی دارند. حال اگر پس از توجه و رعایت به این نکات، باز هم موتور یخچال به صورت یکسره کار کند، باید موارد دیگری را نیز در نظر گرفت. به عنوان مثال ممکن است در یکی از قطعات یخچال، مشکل فنی وجود داشته باشد. با ما همراه باشید تا توضیحات کامل‌­تری در این مورد به شما بدهیم.

دلایل تخصصی یکسره کار کردن موتور یخچال

همان­طور که گفته شد وجود ایراد در قطعات یخچال نیز باعث یکسره کار کردن آن خواهد شد که در این موارد باید با کمک یک تعمیرکار متخصص، آن قطعه را تعمیر کرد که از جمله این قطعات می‌­توان به کمپرسور، ترموستات، گاز یخچال و قطعات دیفراست اشاره کرد.

علت روشن نشدن یخچال چیست؟

ترموستات یخچال

ترموستات بخشی است که در صورت معیوب بودن، باعث یکسره کار کردن یخچال می­‌شود. ترموستات با هیتر دیفراست مکمل یکدیگرند و پس از شناسایی میزان سرد بودن، لوله‌های اواپراتور فعال شده و به هیتر فرمان می­دهد یخ هایی را که روی لوله‌­ها قرار دارند را ذوب کند و اگر این قطعه دچار مشکل شود نمی تواند به درستی دمای داخل یخچال را تشخیص دهد در نتیجه باعث یکسره کار کردن یخچال خواهد شد. جهت اقدام به تعمیر ترموستات یخچال توسط متخصصین استاده در زمینه تعمیر یخچال کلیک کنید.

لازم به ذکر است که گفته شود ترموستات در ساخت یخچال­‌های قدیمی کاربرد داشته است و در حال حاضر در تولید یخچال‌های جدید از این قطعه استفاده نمی‌­شود، در واقع دما به صورت دیجیتال تنظیم می­‌گردد. همین حالا می‌توانید جهت اقدام به تعمیر یخچال جنرال الکتریک در استاده اقدام نمایید.

کمپرسور یخچال

یکی از دلایل دیگری که باعث یکسره کار کردن یخچال می‌­شود، خرابی کمپرسور می باشد. در حقیقت کمپرسور، یکی از قطعات مهم یخچال است که در تولید و طراحی آن ذکاوت زیادی باید به خرج داده شود. کمپرسور، سرمای­ مورد نیاز یخچال را تامین می­کند. هنگامی که کمپرسور معیوب باشد نمی­تواند سرمای مورد نیاز را تولید کند در نتیجه ترموستات (اتومات کننده جریان برق) نمی­‌تواند سرمای لازم را از سنسور خود دریافت کند که این امر باعث قطع نشدن برق کمپرسور و یکسره کار کردن موتور یخچال خواهد شد. نشانه‌های خرابی ترموستات یخچال چیست؟ پیشنهاد می‌کنیم مطالعه کنید.

گاز یخچال

یکی از اصلی‌ترین دلایلی که باعث یکسره کار کردن یخچال می­‌شود، خروج گاز از یخچال است. زمانی که گاز یخچال از آن خارج می‌شود، موجب می­شود که کمپرسور یخچال نتواند دمای مورد نیاز را برای فرآیند خنک سازی محیط داخل یخچال تامین کند، در نتیجه باعث یکسره کار کردن یخچال خواهد شد. نشتی گاز در انواع یخچال‌­ها به شکل های گوناگونی اتفاق می­افتد. چگونه بفهمیم گاز یخچال تمام شده است؟

برای مثال در یخچال‌­های قدیمی، برفک در جایخی این­ گونه یخچال­‌ها به صورت نصفه می‌­باشد که در این صورت باید ابتدا یخچال را از برق بیرون کشیده و پس از آب شدن برفک آن، یخچال را به برق بزنید. در این صورت اگر سرمای درون یخچال کم باشد باید به تعمیر کار یخچال برای شارژ نمودن گاز یخچال اطلاع داده و مشکل را برطرف نمایید. 8 دلیل برای ریختن آب روی موتور یخچال را مطالعه کنید و مانع از آن شوید.

قطعات دیفراست

یکی دیگر از مواردی که باعث یکسره کار کردن موتور یخچال می‌­شود، خرابی اجزای دیفراست است. اجزای دیفراست:

  • ترموفیوز
  • ترمودیسک
  • هیتر(المنت)
  • سنسور
  • اواپراتور
  • و تایمر دیفراست

می‌­باشد. برای مثال معیوب بودن هیتر(المنت) باعث می­شود که روی لوله‌­های اواپراتور برفک جمع شده که موجب طولانی کار کردن یخچال شود. همچنین خرابی سنسور باعث می­شود که یخچال قادر به شناسایی صحیح دمای داخل یخچال نباشد تا به صورت اتوماتیک کار کند.

نتیجه گیری

در یکسره کار کردن موتور یخچال عوامل مختلفی دخیل هستند که به طور کلی این عوامل به دو دسته تقسیم می‌شوند. دسته اول مربوط به استفاده نادرست و شرایط نامناسب یخچال است و دسته دوم مربوط به وجود ایراد در قطعات یخچال می­‌باشد. برای حل مشکل یکسره کار کردن یخچال، ابتدا باید علت این امر را تشخیص دهید تا بتوانید درصدد رفع آن برآئید یا از طریق تماس با نمایندگی‌های مجاز یخچال، به تعمیر یخچال بپردازید.

طبقه بندی شده در

با برچسب در