از مهم‌ترین نکات هنگام استفاده از یخچال در آشپزخانه، تراز بودن آن است. در این ‌مطلب از خدمات آنلاین استاده سعی داریم به اهمیت تراز کردن یخچال و‌ نحوه‌ درست تراز کردن یخچال بپردازیم. همچنین این نکته را که اگر یخچال خانه‌ شما تراز نباشد، چه‌ مشکلاتی به وجود می‌آورد، صحبت کنیم. لازم به ذکر است در صورت نیاز برای انجام تعمیرات یخچال می‌توانید با شماره‌های موجود در همین صفحه از استاده تماس بگیرید.

استفاده از لوازم الکتریکی و کالاهای برقی و‌ مصرفی در زندگی امروزی ضروری است. گفتنی است استفاده از ابزار برقی نیاز به رعایت یک سری نکات دارد. رعایت نکاتی چون تراز کردن یخچال باعث می‌شود وسایل برقی کارایی بهتری داشته باشند، دیرتر خراب شوند و عمر مفید آنها نیز افزایش پیدا کند. یکی از این وسایل خانگی برقی، یخچال است که جزو مهم‌ترین وسایل آشپزخانه است. نگهداری از یخچال اصول و قوانین ساده‌ای دارد. با رعایت آنها می‌توانید به سادگی، عمر استفاده از یخچال را افزایش داده و از خراب شدن آن جلوگیری کنید.

برای بهره‌مندی از خدمات زیر در “استاده” کلیک کنید:

اگر یخچال تراز نباشد چه می‌شود؟

همان‌طور که ممکن است تا الان هم تجربه داشته باشید، اصلی‌ترین نکته بعد از نصب یخچال فریزر، بررسی این نکته است که آیا یخچال تراز است یا خیر؟ چرا که تراز کردن یخچال علی‌رغم آن که ممکن است ساده بنظر برسد، از اهمیت بالایی برخوردار است.

از جمله مشکلاتی که تراز نبودن یخچال به وجود می‌آورد، فشار زیادی است که به کمپرسور وارد می‌شود. ‌در پی این فشار، یخچال هنگام کار کردن سر و صدای زیادی دارد. به دنبال سرو صدای یخچال و فشاری که به کمپرسور می‌آید، به موتور یخچال هم فشار زیادی وارد می‌شود. در نهایت یخچال هم تکان خورده و مدام به عقب و جلو‌ می‌رود. لازم به ذکر است این لغزش و تکان خوردن یخچال آسیب زیادی را به وجود خواهد آورد. جهت اقدام برای تعمیرات تخصصی موتور یخچال در استاده روی آن کلیک کنید.

مشکلات تراز نبودن یخچال

مشکلات تراز نبودن یخچال

به طور کلی در این مورد می‌توان گفت هر زمان یخچال شما سرو صدا و یا لرزش زیادی داشته باشد، بدانید که نشانه‌ خوبی نیست. در این حالت یخچال شما در حال آسیب دیدن است .

از مهم‌ترین نکات اهمیت تراز کردن یخچال این است که در میزان طول عمر یخچال تاثیر می‌گذارد. تراز نبودن باعث می‌شود که یخچال در دراز مدت نیاز به تعمیر و سرویس نداشته باشد.

در برخی موارد هنگامی که یخچال تراز نشده باشد یا این که به درستی تراز نشده باشد، برفک زدن یخچال اتفاق می‌افتد. از جمله مشکلات دیگری که ممکن است در نتیجه‌ برفک زدن و یا سایر موارد ایجاد شود، جمع شدن آب در کف یخچال است. همانطور که ‌می‌دانید، جمع شدن آب روی قسمتی از یخچال ‌موجب پوسیدگی بدنه‌ یخچال و در نتیجه، زنگ زدگی آن می‌شود. دلایل خنک نکردن یخچال چیست؟

اگر یخچال شما به درستی تراز نشده باشد، به دلیل فشار مستمری که به قطعات و موتور یخچال وارد می‌شود، ممکن است این قطعات زود به زود خراب شوند و در نتیجه نیاز به تعمیر و یا تعویض داشته باشند.

آموزش مرحله اول تراز کردن یخچال

برای تراز کردن یخچال خود می‌توانید از روش‌های مختلفی استفاده کنید. ما در این محتوا از استاده مگ موارد تراز کردن یخچال را مرحله به مرحله توضیح خواهیم داد. علت روشن نشدن یخچال چیست؟ ال جی، هیمالیا و امرسان

برای شروع باید شبکه‌ جلوی یخچال را بردارید. در برخی از یخچال‌ها سازندگان از شبکه‌ای استفاده کرده‌اند که باعث می‌شود در نگاه اول پایه‌ها قابل مشاهده نباشند. به همین دلیل است که اگر یخچال شما در ابتدا دارای شبکه باشد، باید آن را بردارید. معمولا این کار بسته به نوع یخچال و مدل آن انجام می‌شود و به راحتی هم از یخچال جدا می‌شود.

اگر در این مرحله دچار مشکل شدید و یا شبکه به راحتی جدا نمی‌شد، می‌توانید از دفترچه‌ راهنمای یخچال فریزر خود کمک بگیرید.

همه‌ یخچال‌ها یک ‌پایه برای تراز کردن دستگاه دارند که باید از آن استفاده کنید. این پایه‌ها در جلوی دستگاه قرار گرفته‌اند. در مرحله‌ اول این پایه‌ها را به گونه‌ای تنظیم کنید که اگر درب یخچال را باز کردیم، در محل خودش ثابت بماند و تکان نخورد.

یخچال فریزر چند دقیقه یک بار باید اتومات کند؟

آموزش مرحله دوم تراز کردن یخچال

اکنون در مرحله‌ بعدی برای تراز کردن یخچال با استفاده از پایه کافیست پایه‌ها را به درستی به بالا ببرید. برای رعایت این مورد پایه‌ها را تا جایی تغییر می‌دهیم که ارتفاع جلوی یخچال مقداری بالاتر باشد. در این صورت اگر درب یخچال را باز و رها کنیم، درب نه با سرعت چندان زیاد بلکه به آرامی و اتوماتیک بسته می‌شود.

کنار پایه برخی از یخچال‌ها غلطک هم وجود دارد که برای تراز کردن یخچال می‌توان از آن استفاده کرد. اگر یخچال شما غلطک دارد، برای ترازکردن یخچال با استفاده از آن باید پیچ مربوط به آن را شل و سفت کنید. با انجام این کار تراز کردن یخچال به راحتی انجام می‌شود

برای پیدا کردن محل پیچ هم کمک از دفترچه‌ راهنما راه حل خوبی است. با شل کردن پیچ، جلوی یخچال بالا می‌آید و با سفت کردن آن هم به طرف پایین می‌رود.

در پایان برای اینکه مطمئن شوید عمل تراز کردن یخچال را به درستی انجام داده‌اید یا خیر؟ می‌توانید با روشی بسیار ساده و با استفاده از لیوانی آن را دریابید. لیوان پر از آب را روی یخچال گذاشته و اگر آب داخل لیوان صاف نباشد می‌توان فهمید که یخچال به درستی تراز نشده است. بنابراین این کار را تا جایی که آب لیوان صاف شود، ادامه دهید. در نهایت یخچال شما در شرایط تراز و مطلوب قرار خواهد گرفت.

طبقه بندی شده در

با برچسب در