در این صفحه از خدمات آنلاین استاده قصد داریم به معرفی تعمیرکار یخچال در محل جهت تعویض لاستیک درب یخچال و قیمت تعویض لاستیک درب یخچال بپردازیم و نکاتی بسیار مهم و کلیدی پیرامون نحوه تعویض لاستیک درب یخچال را معرفی نماییم. با ما همراه باشید.

لاستیک درب یخچال‌های صنعتی یا خانگی از وارد شدن هوای گرم آشپزخانه به داخل یخچال جلوگیری نموده و از خارج شدن سرمای داخل دستگاه به بیرون ممانعت به عمل می‌آورد. این قطعه نیز مانند سایر قطعات یخچال ممکن است پس از استفاده‌ی مداوم و طولانی مدت دچار استهلاک و آسیب دیدگی شود که لاستیک‌های فرسوده امکان تبادل هوایی محیط بیرونی و داخل دستگاه را به وجود می‌آورند و درنهایت مواد غذایی دستگاه خراب و فاسد خواهد شد.

بنابراین درصورت چروکیدگی، پاره شدن، فرسوده شدن، سیاه و تیره شدن و… لاسیتک درب یخچال می‌بایست نسبت به تعویض آن اقدام فرمایید. همچنین شایان ذکر است لاستیک فرسوده و نامناسب درب یخچال در طولانی مدت می‌تواند آسیبی جدی به موتور دستگاه وارد کند.

هزینه تعویض نوار دور یخچال

خدمتقیمت به تومان
قیمت تعویض لاستیک درب یخچال‌ 70 الی 350 هزار تومان

قیمت تعویض لاستیک درب یخچال‌های متفاوت تفاوت چندانی ندارد و با توجه به نوع و برند یخچال، هزینه‌ی لاستیک متغیر است.

هزینه تعویض نوار دور یخچال

نحوه تعویض لاستیک دور درب یخچال

یکی از روش‌های مرسوم جهت تست نمودن سلامت لاستیک درب یخچال، حرکت دادن انگشتان خود دور تا دور درب یخچال می‌باشد. اگر قسمتی سرما احساس نمودید نشانی برای خرابی لاستیک دستگاه خواهد بود.

روش تعویض لاستیک درب یخچال در برندهای مختلف یخچال به شکل مشابهی انجام می‌شود و توصیه‌ی ما به شما عزیزان این است که جهت تعویض درست و اصولی لاستیک درب یخچال خود از مهارت و تجربه‌ی تکنسین ماهر کمک بگیرید.

سهل انگاری نسبت به برطرف نمودن خرابی لاستیک درب یخچال عواقب زیر را به دنبال خواهد داشت:

  • از دست رفتن سرما و دمای ایده آل دستگاه
  • خراب و فاسد شدن مواد غذایی
  • برفک زدن
  • آسیب‌ رساندن به قطعاتی مانند: ترموستات، سنسور، کمپرسور، برد الکترونیکی و…

به طور کلی لاستیک درب یخچال به دو نوع تقسیم بندی می‌شود که در ادامه نحوه تعویض هر کدام را به همراه یکدیگر بررسی خواهیم کرد.

اولین نکته‌ای که هنگام تعویض لاستیک درب یخچال می‌بایست به آن توجه داشته باشید، خارج نمودن سیم یخچال یا فریزر از برق می‌باشد؛ چراکه شما از زمان پایان تعویض این قطعه مطمئن نیستید و باز ماندن طولانی مدت درب یخچال درصورت روشن بودن آن به موتور دستگاه آسیب خواهد رساند.

نحوه تعویض لاستیک پیچ و مهره‌ای درب یخچال:

لاستیک درب اغلب یخچال‌ها از نوع پیچی می‌باشد که به عبارتی لاستیک به کمک پیچ‌ها بر درب یخچال نصب می‌گردد.

جهت تعویض لاستیک پیچ و مهره‌ای درب یخچال در ابتدا لاستیک را با انگشت‌هایتان به سمت بالا بکشید تا پیچ و مهره‌های زیر آن قابل مشاهده باشد. در این مرحله پیچ و مهره‌ها را به کمک پیچ گوشتی ریز شل کرده و سپس لاستیک را به آرامی جدا نمایید. در این مرحله می‌توانید لاستیک جدید از قبل خریداری شده و متناسب با یخچال موردنظر را به آرامی و بدون فشار در جایگاه خود و از قسمت گوشه‌ها شروع به نصب نموده و درنهایت پیچ‌ها را ببندید. بهتر است قبل نصب لاستیک جدید، در قسمت اتصال لاستیک به درب یخچال مقدار خیلی کمی گریس یا وازلین بزنید تا با این کار از ترک خوردگی زودهنگام لاستیک درب یخچال جلوگیری نمایید.

توجه داشته باشید که نیازی نیست پیچ‌ها بیش از حد سفت شوند؛ چراکه این کار باعث صدمه زدن به لاستیک دستگاه خواهد شد.

روش تعویض لاستیک درب یخچال بدون پیچ یا پرسی

نحوه تعویض لاستیک دور درب یخچال
  1. قدم اولی که جهت تعویض لاستیک درب یخچال بدون پیچ یا پرسی می‌بایست به آن توجه داشته باشید، آگاهی نسبت به مدل دستگاه می‌باشد؛ چراکه لاستیک درب یخچال‌ها در انواع و اندازه‌های متنوعی یافت می‌شود که شما باتوجه به نوع دستگاه خود مدل مناسب را انتخاب می‌نمایید.
  2. روش تعویض لاستیک درب یخچال به گونه‌ای است که در ابتدا گوشه بالایی نوار را به سمت بالا کشیده و پس از جدا شدن گوشه‌ی بالایی، نوار را به آرامی به سمت خود بکشید تا کاملا از درب جدا شود. این مرحله را برای لاستیک دور تا دور درب یخچال اجرا نمایید.
  3. پس از جدا شدن کامل لاستیک از درب یخچال، لاستیک جدید تهیه شده را به صورت کشیده مقابل درب یخچال نگه دارید و سپس از قسمت بالایی شروع به نصب فرمایید. گوشه‌ی لاستیک نواری قسمتی شبیه به نقطه وجود دارد که می‌بایست گوشه‌ی درب یخچال چفت شود. این کار را برای گوشه‌ی بالایی دیگر درب نیز انجام دهید. می‌توانید پس از نصب شدن دو گوشه‌ی بالایی لاستیک به سراغ قسمت پایینی درب یخچال بروید.
  4. پس از متصل کردن لاستیک با دو گوشه‌ی پایینی درب یخچال، مرحله‌ی نصب و چفت کردن حاشیه‌های کناری دستگاه بسیار مهم و دقیق می‌باشد و می‌بایست باحوصله انجام شود.
  5. پس از انجام این مرحله می‌بایست مسیر نوار مجددا چک شود تا از قرارگیری صحیح آن در کانال پلاستیکی اطمینان حاصل فرمایید.

پس از نصب و تعویض لاستیک درب یخچال در مسیر قرارگیری آن نباید هیچگونه برآمدگی و دست انداز وجود داشته باشد.

طبقه بندی شده در

با برچسب در