تنظیم دمای یخچال در تابستان و زمستان از اهمیت بالایی برخوردار است. در این مطلب سعی داریم تا در مورد تنظیم دمای یخچال سامسونگ صحبت کنیم. با انجام این کار عمر یخچال و زمان ماندگاری مواد غذایی افزایش می‌یابد و همچنین قطعات یخچال سامسونگ کمتر دچار خرابی می‌شوند و در نهایت نیاز به تعمیرات یخچال خواهید داشت.

تنظیم دمای یخچال سامسونگ در تابستان

تنظیم دمای یخچال سامسونگ در هر مدل فرق دارد که دمای استاندارد نیز در دفترچه راهنما ذکر شده است. البته لازم به ذکر است که دمای مناسب در فصل تابستان و زمستان فرق خواهد کرد. معمولا دمای پیشنهادی برای یخچال سامسونگ در فصل تابستان دمایی بین ۲ تا ۴ درجه سانتی گراد می‌باشد. دمای یخچال‌هایی که ولوم چرخان دارند باید بر روی ۴ درجه تنظیم بشوند. البته برای یخچال‌های معمولی دمای ۳ درجه در این فصل مناسب خواهد بود.

می‌توانید جهت تعمیر یخچال سامسونگ در منزل همین حالا اقدام کنید.

البته روش دیگری نیز برای تنظیمات دمای یخچال سامسونگ در تابستان وجود دارد. این روش به این صورت است که در فصل تابستان دما را یک درجه از دمای معمول بالاتر تنظیم کنید.

نکته ای که در رابطه با تنظیم دمای یخچال سامسونگ در فصل تابستان وجود دارد این است که در فصل تابستان سعی کنید تا یخچال در مقابل نور مستقیم خورشید قرار نگیرد. این کار باعث می‌شود تا کمپرسور یخچال سالم بماند و دچار مشکل نشود. همچنین باید یخچال را از لوازمی همچون ماکروفر و گاز در فاصله دورتری قرار دهید. جهت اقدام برای تعمیر موتور یخچال در استاده روی آن کلیک کنید.

مشکلات عدم تنظیم دمای یخچال سامسونگ در تابستان و زمستان

تنظیم دمای یخچال سامسونگ در زمستان

بهتر است با تغییر فصل شما نیز به فکر تغییر دمای یخچال سامسونگ باشید. معمولا دمای استاندارد برای یخچال سامسونگ در فصل زمستان بین ۱ تا ۲ درجه سانتی گراد است. دمای استاندارد برای یخچال‌های ترموستاتی در فصل زمستان دمای ۲ درجه است که این دما برای یخچال‌های دیجیتالی سامسونگ بین ۳ تا ۴ درجه می‌باشد. البته روش دیگری نیز برای تنظیم دمای یخچال سامسونگ در زمستان وجود دارد. جهت اقدام برای تعمیر ترموستات یخچال همین حالا اقدام نمایید. این روش به این صورت است که در فصل زمستان دما را یک درجه از دمای نرمال پایین‌تر تنظیم کنید.

برای اینکه بدانید علائم خرابی ترموستات یخچال چیست؟ کلیک کنید.

علاوه بر تنظیمات دما باید مکان مناسبی نیز برای خوراکی‌های داخل یخچال انتخاب شود زیرا دما در هر طبقه یخچال و فریزر فرق دارد. در ادامه چند نکته در این باره ذکر شده است:

  • در یخچال سامسونگ معمولا دمای مناسب برای میوه‌های تازه و سبزیجات 10 درجه است.
  • در دمای بالای 4 درجه سانتی گراد باکتری‌ها رشد می‌کنند پس برای متوقف شدن رشد آن‌ها باید به تنظیمات دمای یخچال سامسونگ بپردازید. دمای مناسب در این حالت 4 درجه و یا پایین‌تر تا 2 درجه خواهد بود.

تنظیم دمای یخچال فریزر سامسونگ

تنظیم دمای یخچال سامسونگ در تابستان

اگر شما نیز یخچال فریزر سامسونگ دارید این مطلب برای شما است. مهم‌ترین سوالی که برای دارندگان یخچال فریزر سامسونگ امکان دارد پیش بیاید این است که چگونه دمای یخچال فریزر سامسونگ را تنظیم کنیم؟ برای آگاهی یافتن از روش تنظیم دمای فریزر سامسونگ تا ادامه مطلب همراه ما باشید.

دمای مناسب برای فریزر سامسونگ -۱۹ درجه سانتی گراد می‌باشد. لازم به ذکر است دمای مناسب برای فریزر در فصل تابستان -۲۰ و در فصل زمستان -۱۷ است.

ارور یخچال سامسونگ و رفع خطا RD – FD – E3 فریزر را در این صفحه از استاده مگ مطالعه کنید.

تنظیمات دمای یخچال سامسونگ

همیشه بهتر است برای هر مدل یخچال طبق پیشنهاد شرکت آن یخچال دمای مناسب را انتخاب کنید. دمای مناسب برای یخچال سامسونگ +۳ درجه سانتی گراد است که این دما برای فریزر و همچنین در فصل تابستان و زمستان متفاوت خواهد بود.

نکته مهمی که در زمان نصب یخچال سامسونگ وجود دارد این است که حتما محل نصب یخچال باید مقداری با دیوار فاصله داشته باشد و به آن نچسبد.

تنظیمات دمای یخچال معمولی سامسونگ

برای تنظیمات دمای یخچال کافی است تا درب یخچال را باز کرده و سپس به دنبال کلید تنظیم دما باشید. پس از یافتن این کلید دمای یخچال را بر روی مقدار پیشنهادی شرکت تنظیم کنید.

روش تنظیم کردن دمای یخچال دیجیتال سامسونگ

تنظیم دمای یخچال سامسونگ در زمستان

مراحل زیر را برای تنظیم دمای یخچال سامسونگ انجام دهید:

  1. کلید unlock را چند ثانیه نگه دارید.
  2. زمانی که علامت قفل باز شد کلید را رها کنید.
  3. دکمه cooling temperature را بیابید.
  4. در بعضی موارد نام دکمه refrigerator temperature می‌باشد.
  5. با استفاده از دکمه نام برده تنظیمات دمای یخچال سامسونگ را انجام دهید.

برای خاموش کردن یخساز سامسونگ روی آن کلیک کنید و دستور کار را بخوانید.

روش تنظیم دمای ساید بای ساید سامسونگ

دکمه ref temp یا fridge/refrigerator در یخچال ساید بای ساید سامسونگ برای این کار طراحی شده است. شما قادر می‌باشید از این دکمه در یخچال ساید بای ساید سامسونگ برای تنظیمات دما استفاده کنید. برای تنظیم دمای یخچال ساید بای ساید سامسونگ با استفاده از این دکمه باید چند ثانیه دکمه را نگه دارید. زمانی که فعال شد بازه‌ای شامل اعداد یک تا هفت برای شما قابل مشاهده است. شما دما را روی دمای پیشنهادی شرکت که معمولا ۳ می‌باشد تنظیم کنید.

دکمه‌های تنظیم دما در یخچال فریزر ساید بای ساید سامسونگ

پس از آشنایی با دمای مناسب برای یخچال سامسونگ نوبت به پاسخ این سوال می‌رسد که حال چگونه دمای یخچال فریزر سامسونگ را تنظیم کنیم؟ در ادامه روش تنظیمات دمای یخچال آموزش داده شده است. شما می‌توانید با استفاده از دکمه‌های نام برده شده به تنظیم دمای یخچال سامسونگ بپردازید.

دکمه power freeze

یکی از روش های تنظیمات دمای فریزر سامسونگ استفاده از این دکمه است. با استفاده از این دکمه می‌توانید تنظیمات مربوط به کاهش زمان یخ‌زدگی مواد غذایی را تنظیم کنید که مصرف انرژی بالایی نیز دارد. برای فعال شدن این دکمه سه ثانیه آن را نگه دارید. این حالت دمای -۲۵ را برای ۷۲ ساعت تنظیم می‌کند و سپس به حالت اولیه بازمی‌گردد. برای متوفف شدن این حالت همان دکمه را دوباره سه ثانیه نگه دارید.

دکمه freezer

به طور کلی این دکمه مسئول تنظیمات دما است. برای فعال سازی چند ثانیه آن را نگه دارید. بازه‌ای شامل اعداد -۱۴ تا -۲۵ برای شما قابل مشاهده است. دمای پیشنهادی شرکت برای این مدل یخچال که معمولا -۱۷ یا -۱۸ می‌باشد را تنظیم کنید.

دکمه super

این دکمه باعث انجماد سریع مواد غذایی در فریزر می‌شود که عملکردش شبیه power freeze است.

طبقه بندی شده در

با برچسب در