ارور یخچال سامسونگ معمولا نشانه‌ی وجود مشکل در دستگاه است و شما باید با توجه به نوع ارور نسبت به برطرف کردن مشکل دستگاه اقدام کنید. در این صفحه برخی از مهم‌ترین ارورهای یخچال، یخچال فریزر و ساید سامسونگ از جمله ارورهای RD، FD و E3 و ارور چشمک زن ساید سامسونگ و … بررسی شده‌اند و شما می‌توانید با ملاحظه هر یک از این ارورها پس از آشنایی یافتن از علت بروزشان، نسبت به عیب یایی دستگاه اقدام کنید. اگر شما نسبت به عیب یایی دستگاه اقدام کردید ولی ارور یخچال سامسونگ همچنان باقی ماند بهتر است با نمایندگی و یا مراکز تعمیرات یخچال سامسونگ تماس حاصل کنید تا به طور تخصصی نسبت به رفع خطای دستگاه اقدام شود.

ارور rd یخچال فریزر سامسونگ

زمانی که دمپر هوا دستگاه یخ بزند شما با این خطا مواجه خواهید شد. این قطعه با توجه به دمای دستگاه، دستور انتقال سرما را از برد الکترونیکی می‌گیرد و وظیفه انتقال سرما از فریزر به یخچال را دارد. هنگامی که این قطعه و یا موتور و سنسور آن یخ بزند و دچار خرابی شود احتمال نمایش ارور rd یخچال فریزر سامسونگ وجود دارد.

در این حالت نمایش این خطا به این معنی است که قطعه نام برده شده به دلیل یخ زدن و یا خرابی موتور در وضعیت مناسب قرار نگرفته است و امکان چرخش وجود ندارد. البته در برخی موارد نیز ممکن است با معیوب بودن دمپر، سنسور امکان تشخیص زمان صحیح باز و بسته شدن آن را نداشته باشد.

ارور fd در یخچال فریزر سامسونگ

ارور FD یخچال فریزر سامسونگ در این حالت خبر از وجود مشکل در فن دستگاه را به شما می‌دهد. پس از مشاهده این ارور سریعا با یک متخصص مشورت کنید تا نسبت به عیب یابی دستگاه اقدام شود. در صورتی که نسبت به تعمیر دستگاه و تعمیر فن دستگاه اقدام نکنید ممکن است با مشکلات بزرگتری مواجه شوید که تنها راه حل آن تعویض کامل فن باشد. (سوختن موتور یخچال [ از کجا بفهمیم موتور یخچال سوخته یا سالمه ])

ارور e3 فریزر سامسونگ

ارور e3 فریزر سامسونگ

معمولا زمانی که کندانسور دستگاه دچار خرابی و مشکل شده باشد با این ارور E3 فریزر سامسونگ روبه‌رو خواهید شد. برای برطرف کردن این خطا سنسور دمای دستگاه را مورد عیب یابی قرار بدهید و در صورت خرابی آن را تعویض کنید. سپس دوباره دمای دستگاه را تنظیم کنید تا این خطا به طور کامل برطرف شود. البته در برخی موارد برطرف کردن این خطا کاری تخصصی است و باید از تعمیرکار برای حل این مشکل کمک خواست.

ارور d یخچال سامسونگ

این ارور در مدل rb مشاهده می‌شود که دلیل نمایش ارور D یخچال سامسونگ به وجود مشکل در سنسور برمی‌گردد‌.

  1. برای برطرف کردن این ارور یخچال سامسونگ ابتدا باید جریان برق را قطع کنید.
  2. سپس باید سیم‌ها و اتصالات مدار سنسور را به طور دقیق و تخصصی مورد بررسی قرار دهید، پیشنهاد می‌شود اگر علم لازم را ندارید بهتر است از یک تعمیرکار کمک بخواهید.

در صورت سالم بودن سیم‌ها و اتصالات احتمالا مشکل از سنسور دیفراست است. در این حالت باید نسبت به تعویض این قطعه اقدام کنید، البته لازم به ذکر است که ممکن است در برخی مواقع مشکل در مدار برد کنترلی باشد که بررسی این مورد نیز توسط تعمیرکار پیشنهاد می‌شود.

ارور چشمک زن ساید سامسونگ

ارور چشمک زن ساید سامسونگ

در یخچال سامسونگ از فن آوری اینورتر استفاده شده است که همین مورد سبب کاهش مصرف انرژی می‌شود. هنگامی که برد اینورتر دستگاه ارور بدهد با چشمک زدن چراغ ال ای دی مشکل را نمایش می‌دهد. با توجه به تعداد چشمک مشکل ارور چشمک زن ساید سامسونگ مشخص می‌شود. در ادامه این موضوع بررسی شده است.

تعداد چشمکخرابی
1 چشمکمشکل استارت دستگاه
2 چشمکخرابی و وجود مشکل spm
3 چشمکقطع شدن ارتباط کمپرسور و برد اینورتر
4 چشمکقفل کردن موتور
5 چشمکقفل کردن موتور یا کم بودن ولتاژ
6 چشمکقفل کردن موتور یا زیاد بودن ولتاژ

سنسور دیفراست یخچال سامسونگ

این سنسور از برفک زدن یخچال سامسونگ جلوگیری می‌کند که امروزه در اکثر یخچال‌ها این قابلیت مشاهده می‌شود.

نحوه فعالیت

اوپراتورها وظیفه تبدیل کردن هوای گرم فریزر را به هوای خنک دارند. پس از این عملیات کمی رطوبت باقی می‌ماند که به برفک تبدیل می‌شوند، در این هنگام این سنسور میزان برفک را بررسی می‌کند. در صورتی که برفک‌ها زیاد باشند المنت به وسیله سنسور فعال خواهد شد تا نسبت به ذوب آن‌ها اقدام شود. هنگام وجود مشکل در این سنسور میزان برفک تشخیص داده نخواهد شد.

ارور سنسور دیفراست یخچال فریزر سامسونگ این ارور یخچال سامسونگ باید جدی گرفته شود و سریعا نسبت به عیب یابی دستگاه اقدام شود زیرا وجود برفک در یخچال فریزرهای جدید امری عادی نیست. زیرا یخچال‌های جدید 2بار در روز عمل برفک زدایی را انجام می‌دهند.

طبقه بندی شده در

با برچسب در