تعمیر شناور توالت فرنگی و نحوه تنظیم شناور همراه قیمت شناور

توالت یکی از پرکاربردترین تجهیزات بشر است که با استفاده از توالت فرنگی نیاز به تعمیر شناور و بقیه اجزا نیز وجود خواهد داشت. بسیاری کشورهای آفریقایی یا هند در استفاده از توالت همچنان با مشکل مواجه هستند.

تعمیر شناور توالت فرنگی

توالت فرنگی دارای سیفون یا فلاش تانک در قسمت انتهایی و پشتی سنگ است که توسط آب پر می‌شود و از آن برای تخلیه فاضلاب استفاده می‌شود. در قسمت فلاش تانک یک شناور وجود دارد که میزان آب ورودی خروجی را تنظیم می‌کنید. شناور فلاش تانک 2 نوع یک‌زمانه و دوزمانه دارد که در حالت دو زمانه می‌توان حالت غیر از تخلیه کامل را نیز انجام داد و مصرف آب را کاهش داد.

پس از نصب توالت فرنگی در برخی مواقع در همان روزهای اول و یا پس از گذشت چندیدن ماه با نیاز به تعمیر شناور توالت فرنگی روبرو خواهید بود که در این صفحه به بررسی آن، قیمت و نحوه تنظیم آن می‌پردازیم.

تعمیر شناور فلاش تانک

تعمیر شناور فلاش تانک

خرابی و عملکرد نادرست شناور توالت فرنگی می‌تواند خساراتی مانند سرریز کردن یا دیر پرشدن محفظه را در پی داشته باشد. احتمال زیاد شما راهی به‌جز تعمیر شناور و یا تعویض قطعه مورد نظر نخواهید داشت.

برای تعمیر شناور توالت فرنگی:

 • ابتدا باید جربان آب را قطع کرد. پس از آن سیفون را کشیده، درب مخزن را برداشته و مشکل و احتمالات را بررسی کنید.
 • احتمال نخست آن است که اهرم فلوتر یا شناور توالت فرنگی که با حرکت آن آب وارد و خارج می‌شود خراب باشد. حجم آب نامناسب احتمالا با تعمیر شناور یا تعویض این قطعه تصحیح می‌شود.
 • احتمال دوم سوراخ شدن گوی توپی شناور است که با نفوذ آب به آن سنگین شده و حجم آب را به درستی تشخیص نمی‌دهد. باید توپی را تعویض نمود و تعمیر شناور فلاش تانک را به فرد متخصص سپرد.
 • احتمال سوم خرابی واشر لاستیک آب‌بندی است که باید با خارج کردن شیر و سه‎راهه آن را  خارج و تعویض نمود
 • احتمال چهارم گرفتگی شیر شناور است که در این صورت اجازه ورود آب به مخزن را نخواهد داد. پس از آنکه شیر شناور را خارج کردید، با استفاده از جسمی شبیه سوزن شروع به باز کردن گرفتگی کنید تا جریان آب به‌درستی صورت گیرد.
 • احتمال پنجم به پیچ‌ها و دریچه‌ها بازمی‌گردد و بهتر است مطمئن شوید که کاملا باز یا بسته خواهند شد. اگر مشکل از دریچه ورودی و خروجی آب باشد شما حتی با تعویض کامل فلوتر نمی‌توانید مشکل را حل کنید.

بررسی احتمالات ذکر شده برای تعمیر شناور توالت فرنگی الزامی می‌رسد. اما شاید مشکلی به اندازه اقدام به تعمیرات وجود نداشته باشد و شناور فقط به‌درستی تنظیم نشده است که در ادامه آن را تشریح می‌کنیم.

قیمت شناور توالت فرنگی

در حال حاضر قیمت شناور توالت فرنگی معمولی در بازه زیر 100 هزارتومان است.

قیمت شناور توالت فرنگی

اگر برای تعمیر شیر شناور توالت فرنگی مجبور به تعویض آن شدید، با قیمت چندان بالایی مواجه نخواهید شد.

قیمت شناور توالت فرنگی به عوامل مختلفی بستگی دارد و مدل‌های متفاوتی دارد.

 • ورودی آب می‌تواند از کف یا از کنار باشد.
 • همچنین می‎تواند یک‌زمانه یا دوزمانه باشد که دوزمانه مزایای بیشتری دارد اما تعمیر آن دشوارتر است و قیمت شناور بالاتر خواهد بود.

 اگر خودتان قادر به تعویض و تنظیم نباشید هزینه دستمزد مبلغ بالاتری خواهد بود. هنگام خرید سعی کنید جنس مرغوب تهیه کنید که در بازه کوتاه مجبور به تعویض دوباره شناور نشوید. همچنین هنگام خرید ابعاد فلاش تانک را در نظر بگیرید تا هنگام نصب دچار مشکل نشوید.

تنظیم شناور توالت فرنگی

تنظیم شناور توالت فرنگی

اگر شناور در محل درستی قرار نگیرد و به اصطلاح تنظیم شناور توالت فرنگی انجام نشده باشد می‌تواند باعث بالاتر قرارگرفتن سطح آب از لوله و سرریزی آن شود و آب زیادی را هدر دهد. و یا بر عکس در صورتی که تنظیم شناور توالت فرنگی به نحوی باشد که سطح آب از میزان استاندارد پایین تر قرار بگیرد تخلیه آب به درستی انجام نشده و نیاز به استفاده مجدد از فلاش تانک توالت فرنگی خود خواهید داشت.  بنابراین بهتر است سطح آب را با استفاده از تنظیمات شناور در شرایط مناسب قرار دهید تا به مشکل بر نخورید. البته ممکن است در برخی موارد مثل کم و زیاد شدن قابل ملاحظه فشار آب نیاز باشد که تنظیم شناور را مجدد انجام دهید. علت صدا دادن سیفون توالت فرنگی را مطالعه کنید.

نحوه تنظیم شناور:

نحوه تنظیم شناور توالت فرنگی از پیچیدگی خاصی برخوردار نیست بنابراین میتوانید خودتان آن را بر اساس دستورالعملی که در زیر آمده است انجام دهید. البته به خاطر داشته باشید که در صورتی که حوصله کارهای فنی خانه را ندارید می توانید به راحتی و بدون دردسر این کار را به سرویس کاران  متخصص استاده بسپارید تا با تخصص و آشنایی با نحوه تنظیم شناور توالت فرنگی به انجام این کار بپردازند.

 1. پیچ شناور را بچرخانید تا سطح آب پایین‌تر و نزدیک به لوله سرریز قرار گیرد.
 2. زاویه بسته شدن شناور نیز از مواردی است که باید تنظیم درستی داشته باشد.
 3. عمود بودن محل خروج آب روی سطح کف فلاش تانک یک الزام است و اگر چنین نباشد می‌تواند جلوی بسته شدن کامل شیر را بگیرد.
 4. حجم ورودی آب را نیز می‌توانید با استفاده از تنظیم شیر ورودی تعیین کرد تا آب‌گیری را صحیح و کامل انجام دهد.

تا اینجا عملیات بر طبق نحوه تنظیم شناور توالت فرنگی انجام شده است. اگر موارد مذکور همگی رعایت شده است و آب‌بندی نیز دقیق است در صورت عملکرد نادرست باید اقدام به تعمیرات شناور توالت فرنگی کنید.

سخن پایانی

در کشور ما متناسب با رشد استفاده از توالت فرنگی، خدمات و قطعات نیز فراوان شده‌اند. این روز‌ها با افزایش جمعیت و تغییرات اقلیمی با مشکل آب مواجه هستیم. کارکرد صحیح شناور توالت فرنگی یکی از مهم‌ترین عوامل صرفه‌جویی در آب است پس بهتر است که از عملکرد مناسب آن آگاه باشید.

مطالب مرتبط برای شما...

 1. غلامرضا گفت:

  متاسفانه تمام فلوتر های توالت فرنگی،همگی با فشار آب کار می‌کنند و چنانچه فشار آب ورودی منزل ،کم شد،آب از مخزن سرریز میکنداین مشکل بیشتر برای منازل ویلایی است که پمپ آب خانگی ندارند،وتنها فلوتر ساخت شرکت محک این مشکل را ندارد که این فلوتر ارتفاع آن کم بوده وآبگیری کم درمخزن است لازمه پنج سانت پیچ حدیده پایین بلند تر باشد

 2. فرهاد گفت:

  با درود و احترام
  توالت فرنگى نو نصب شده ولى فشار تخليه اب بسيار كم است
  و از نوع دو زمانه است.
  لطفا راهنمائي بفرمائيد

 3. امید گفت:

  سلام خسته نباشیدبی زحمت محل فروش قطعات یاواشرهای مربوط به شناورروهم بفرستید ممنون میشم

 4. رحیمی گفت:

  سلام من توالت فرنگیم toti هست شناورش را میخوام دارید برام عوض کنید

 5. بیات گفت:

  سلام آب ورودی بعد از پر کردن مخزن قطع نمی شود

 6. کرمی گفت:

  شناور توالت دراومده چطور باید اونو دوباره نصب کنیم

 7. علیپور گفت:

  سلام پرشدن آب در کاسه توالت فرنگی خیلی طول می کشد که قبلا اینطوری نبودوصدای طولانی هم داردعلت را میخواستم بدونم متشکرم

 8. سیامک گفت:

  مخزن فلاش آب را تخلیه میکند وآب پر نمیشه مشکل از کجاست؟

 9. ز- خ گفت:

  لطفا پیچ شناور را نشان بدین واینکه از کدوم طرف باید پیچیده شود ؟

 10. محمد علی گفت:

  باسلام چرا مخزن توالت فرنگی پرنمیشود وهمش درحال خروج است

 11. رضائیان هستم گفت:

  پیچ شناور به گدام طرف آب را در مخزن کم می‌کند باتشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.