حتما شما راه‌های مختلف را برای تمیز کردن کفپوش حین نظافت منزل امتحان کرده‌اید، از تمیز کردن با تی و آب خالص بدون تمیز کننده فقط برای برطرف کردن گرد و خاک، استفاده از انواع و اقسام برندها تا مواد اسیدی و شاید کمی خطرناک برای پوست و ریه اما بهترین انتخاب را در این مقاله از استاده مگ کشف خواهید کرد.

یکی از ایده ها این است که در طول هفته دو بار با آب و تی شستشو شود. این کار هم جلوی تجمع گرد و خاک را می گیرد. و هم باعث میشود سطح کفپوش همیشه تمیز و نسبتا براق به نظر برسد. اما این کار تا حدودی شبیه به پاک کردن صورت مساله است و به هیچ عنوان سطح کفپوش را براق و تمیز و صاف نخواهد کرد.

یکی از پر فروش‌ترین کفپوش‌هایی که برای کف ساختمان ها مورد استفاده قرار گرفته است کفپوش پی وی سی است. همیشه این موضوع اهمیت دارد که چگونه بعد از نصب و اجرای کفپوش‌های pvc از آنها مراقبت و محافظت صورت بگیرد.

  • همیشه بهتر است قبل از هر اقدامی برای تمیز کردن کفپوش با جارو برقی تمامی گرد و خاک و غبار را از سطح پی وی سی جدا و جمع کنید.
  • بهتر است آبی که برای شستشو استفاده می‌شود، آب ولرم باشد.
  • دستمال نانو در چند سال گذشته به یک انتخاب حرفه ای برای تمیز کردن سطوح مختلف تبدیل شده است.
  • محلول سرکه خیلی اشاره شده البته چندان قابل تایید نیست. چرا که مایع مخصوص این شستشو طبیعتا بهتر از سرکه و …. عمل می‌کند.
  • با توجه به اینکه محلول سرکه آسیبی به کفپوش‌های pvc نمی‌زند یک ضد عفونی کننده قوی نیز محسوب می‌شود.

نکته بسیار مهم در تمیز کردن کفپوش این است که همیشه چربی یا لکه را در اولین فرصت ممکن برطرف کنید. و اجازه ندهید که زمان زیادی بگذرد.

تمیز کردن کفپوش با شستشوی خشک

تمیز کردن کفپوش با شستشو خشک
  • قبل از استفاده از طی (تی) خیس بهتر است سطح کفپوش را تمیز کنید. در این صورت کارتان ساده خواهد شد. هر اندازه میزان آلودگی و ذرات بیشتر باشد باید از مقدار بیشتری از آب استفاده کنید.
  • در کفپوش لمینت شرایط مقداری تغییر می‌کند. از آنجایی که باید از کمترین میزان آب استفاده شود باید با کمک شستشوی خشک بهترین نتیجه ممکن را برای تمیز کردن کفپوش به دست آورید.
  • برای شستشوی خشک جاروی نرم و تمیز برای تمیز کردن فضای داخل خانه همچنین خاک اندازهای مخصوص فضای داخل و قطعا تی یا طی خشک لازم است.

بهترین روش تمیز کردن کابینت فلزی، ممبران، چوبی را در این مطلب از استاده مگ بخوانید.

معجزه آمونیاک در کشیدن طی

50 تا 100 گرم آمونیاک را با آب گرم مخلوط کرده، طی را تر کرده و زمین را تمیز کنید. با این حال طی باید خشک باشد تا زمانی که آن را فشار می دهید آب چکه نکند. آمونیاک قدرت پاک کنندگی آب موجود در طی را برای تمیز کردن کفپوش چند برابر می‌کند و البته پس از این مرحله باید برای رفع بوی آمونیاک دو تا سه مرتبه طی با آب خالص بکشید.

با ایده های جدید برای تمیز و براق کردن سنگ کف سریع دست به کار شوید!

یکی از پر کاربردترین روش‌ها استفاده از سوئیفر وت جت است. این محصول پدهای قابل تعویض دارد. یکی از مزیت های آن یکی بودن مایع شوینده و پد است. که فرایند را تک مرحله ای و ساده و سرعتی می‌کند. با فشردن دکمه طی، مایع شوینده روی زمین می ریزد. گرچه مایع آن تنها مخصوص لمینت نیست، اما شوینده چند منظوره آن برای لمینت هم مناسب است.

یکی از موارد مهم این است که بین شوینده و براق کننده یا جلا دهنده تفاوت قایل شوید. متاسفانه بعضی از مصرف کنندگان بدون شستشو و تنها بیا یک بار تی کشیدن با آب معمولی از جلادهنده یا براق کننده استفاده می‌کنند و چون شستشو ناقص بوده و ذرات ریزی روی سطح باقی مانده است، جلادهنده نیز نقش خود را به خوبی ایفا نمی‌کند.

بهترین شوینده لمینت و کفپوش

تمیز کردن کفپوش هم ساده است و هم می‌تواند سخت و پیچیده باشد. کافی است از بهترین شوینده برای کفپوش استفاده کنید. با این کار شما نیمی از مسیر تمیز کردن کفپوش را طی کرده‌اید.

بسیاری از کارشناسان در حوزه نظافت منزل و مواد شوینده معتقدند که استفاده از واکس و پارافین برای برق انداختن لمینت و کفپوش کار درستی است.

لمینت و کفپوش‌ها چوب نیستند و برای براق کردن آنها لزومی ندارد که از آب ژاول یا پارافین کمک بگیرید. چرا که به اندازه مناسب براق می‌باشند اما استفاده از موادی که جلای آنها را بیشتر کند و شوینده ساده و بی ضرر برای آنها مفید است.

انواع شوینده‌ها و جلادهنده‌ها و روغن‌های براق کننده داخلی و خارجی تولید و عرضه شده‌اند که می‌توانید از فروشگاه‌های معتبر خریداری کنید. برند پرونتو، رافونه، اتک و … از دسته برندهایی معتبری هستند که در بازار موجود می‌باشند.

برخی از این محلول‌های موجود در بازار به این صورت عمل می‌کنند که تنها پس از استفاده از آنها می‌توانید با یک دستمال روی کفپوش را پاک کنید و نیازی به استفاده از آب ندارید. برای تمیز کردن کفپوش pvc می‌توانید از کمی الکل سفید کمک بگیرید.

طبقه بندی شده در

با برچسب در