یادگیری صحیح طریقه نصب سیفون ظرفشویی استیل البرز و اخوان و اجرای درست آن برای آشپزخانه موجب جلوگیری از نشت آب و بوی فاضلاب در محیط خواهد شد. به همین دلیل اولین نکته در مورد انتخاب و خرید سینک ظرفشویی، توجه به نوع سیفون زیر آب مخصوص آن برای نصب درست و اصولی سیفون می‌باشد.

چرا که اگر این قطعه در سینک مرغوب و با کیفیت باشد، قادر به انجام عملکرد درست خود و انتقال آب به فاضلاب می‌باشد. همچنین مشکلی نیز در این مورد بعد از گذشت زمان و مدت استفاده به دنبال نخواهد داشت.

در این صفحه قصد داریم که به بیان راهنمایی‌های مورد نظر در مورد طریقه نصب سیفون ظرفشویی استیل البرز، اخوان و فرامکو بپردازیم و نکات لازمه را ذکر کنیم.

 راهنمای نصب سیفون ظرفشویی فرامکو

راهنمای سیفون ظرفشویی فرامکو

در مورد آموزش راهنمای نصب سیفون ظرفشویی فرامکو، باید ابتدا به نوع سینک تک لگنه فرامکو، سینک تک لگن بزرگ، سینک دوقلو نوع روکار و توکار آن دقت کنید. چرا که نصب قطعات و لوله‌های سیفون برای سینک تک لگنه با توجه به یک لوله خروجی در مقایسه با نصب لوله سیفون برای سینک دوقلو توکار کاملاً متفاوت می‌باشد.

 در راهنمای نصب سیفون ظرفشویی فرامکو برای سینک تک لگنه، در مورد نحوه بستن لوله‌ها،

  • اول قطعه اتصال پیچی را داخل لوله بیندازید.
  • سپس واشر را نیز به همان صورت داخل لوله قرار دهید.
  • سپس لوله دومی را به لوله اول متصل کنید و پیچ را محکم ببندید.

نکته مورد نظر در این مرحله اتصال کامل این ۲ لوله است. چرا که اگر به درستی صورت نگیرد، احتمال چکه کردن آب از آن وجود دارد.

  • به همین ترتیب با اتصال پیچ، واشر و لوله‌های خروجی به یکدیگر شکل مارپیچ خروجی سینک را طراحی و درست کنید.
  • در نهایت لوله خروجی سیفون ظرفشویی به دیوار متصل شده و بازوی نهایی آن وارد دیوار می‌شود و آب را خارج می‌کند.

 در راهنمای نصب سیفون ظرفشویی فرامکو برای سینک دوقلو صرفاً لازم است که از سینک خروجی دوم سینک یک لوله ورودی را به وسط بست لوله‌ها اتصال دهید و با واشر و پیچ آن را محکم ببندید. لوله را وارد لوله و بست دیگری کنید و با یک لوله خروجی به دیوار سیفون متصل کنید.

روش نصب سیفون سینک استیل البرز

نصب سیفون ظرفشویی استیل البرز

در چگونگی آموزش روش نصب سیفون سینک استیل البرز:

  • ابتدا باید لوله‌های خروجی آب را به سینک متصل و قسمت زیرین را از طریق واشرها به قسمت درونی سینک وصل کنید.

 در واقع با توجه به شکل طراحی شده بر روی پلاستیک لوله‌های سیفون، باید عمل اتصال واشر‌ها و لوله‌های ظرفشویی را انجام دهید و ابتدا بازوی‌های متصل به سینک را وصل و سپس مرحله به مرحله واشر و لوله‌ها را به یکدیگر وصل کنید‌.

  • هر تعداد از خروجی‌های آب سینک را باید به یکدیگر اتصال دهید تا به یک لوله باریک در انتها ختم ‌شود.

 در زمان اتصال و نصب سیفون سینک، اضافه‌های لوله پی وی سی را می‌توانید با چاقو برش دهید. برای بستن لوله‌های سیفون و واشرها نیازی به ابزارآلات ندارید و فقط باید با دست آنها را محکم ببندید.

 به طور کلی در روش نصب سیفون سینک استیل البرز ، همه خروجی‌های سیفون را باید به یکدیگر وصل کنید تا به شکل یک لوله مارپیچ در راه خروجی آب به سمت فاضلاب صورت پذیرد. توجه داشته باشید که حالت سیفون ظرفشویی باید نسبت به اتصالات دیگر در سمت پایین‌تری قرار گرفته باشد.

طریقه نصب سیفون سینک اخوان 

ظرفشویی اخوان

نحوه نصب سیفون سینک اخوان نیز بسیار ساده و راحت می‌باشد و همانند طریقه نصب سیفون ظرفشویی استیل البرز و فرامکو تقریبا با همان نکات بیان شده می‌باشد. در مورد نحوه اتصال سیفون سینک به نوع و مدل سینک ظرفشویی اخوان نیز باید توجه داشته باشید.

 در نصب سیفون سینک اخوان:

ابتدا به چگونگی مونتاژ قطعات و لوله‌های سیفون به سینک بر روی دستورالعمل روی جلد قطعات توجه کنید. اما اگر راهنما و شکلی در این باب در دسترس شما نیست، به همان روش نصب سیفون سینک استیل البرز، واشرها و لوله‌های خروجی آب را از طریق بست به یکدیگر وصل کنید و با ایجاد شکل S مانند در اتصال لوله‌ها، آخرین لوله‌ی خروجی آب را به دیوار متصل کنید.

 اگر با انجام محکم‌کاری‌های بیان شده و توجه به نکات لازمه در مورد طریقه نصب سیفون ظرفشویی، بعد از استفاده متوجه مشکل نشتی و چکه کردن آب در میان لوله‌ها و واشر‌های لوله‌های تخلیه آب سیفون بودید، می‌توانید با نوار تفلون محل نشتی را برطرف نمایید. عدم وجود نشتی یکی از مواردی است که در طریقه نصب سیفون ظرفشویی استیل البرز باید به آن توجه داشته باشید.

 جمع‌بندی

 در مجموع با اجرای درست اتصالات سیفون سینک و در نظر داشتن  تمام نکات در طریقه نصب سیفون ظرفشویی استیل البرز، اخوان و فرامکو نیاز به تعویض آن در زمان کوتاه را بسیار محدودتر خواهد کرد. لذا در زمان جفت کردن اتصالات و ترتیب جایگذاری لوله‌ها  و واشرها توجه لازم را مدنظر قرار دهید و از محکم بودن لوله‌ها و اتصالات اطمینان حاصل نمایید.

طبقه بندی شده در