در طراحی‌های داخلی امروز هنر آینه کاری مدرن طرفداران زیادی دارد. زیرا آینه ابزاری اساسی و کاربردی در دکوراسیون می‌باشد که موجب زیباتر دیده شدن فضا و چشم نوازی آن می‌شود. درواقع بازتاب نور آینه در محیط، می‌تواند فضا را پرنورتر و چشم نوازتر کند.

ما در این صفحه از خدمات آنلاین استاده علاوه بر معرفی بهترین نصابان جهت انجام آینه کاری مدرن، کلاسیک و سنتی، به بررسی انواع آن‌ها می‌پردازیم. پس با ما همراه باشید.

آینه کاری مدرن

آینه کاری مدرن با برش آینه به شکل‌های مختلف شروع می‌شود. و در ادامه با چیدن اشکال در کنار هم به ایجاد طرح‌های زیبای هنری می‌پردازد که این روزها به دلیل تغییر سبک و سلیقه افراد، این چیدمان سبک‌های متنوع‌تری را به خود اختصاص داده است.

درواقع هر یک از این چیدمان‌ها با هدف ایجاد طرح‌های خاص و متنوع در فضای داخلی خانه‌ها و اماکن صورت می‌گیرد. با این حال که ایرانیان در مقایسه با دیگر کشورها دیرتر به آینه دست پیدا کردند اما با سرعت بیشتری از آن در هنر استفاده کردند و آن را ترویج دادند.

جدیدترین طرح‌های آینه کاری دیوار پشت تلویزیون را در این صفحه از استاده مشاهده کنید.

در دکوراسیون مدرن آینه کاری و استفاده از آینه جایگاه خاصی دارد. آینه کاری مدرن با استفاده از رنگ‌های متفاوتی صورت می‌گیرد. که به کار بردن آن موجب جلوه بیشتر به فضای خانه می‌شود. در آینه کاری مدرن در کنار رنگ سفید یا جیوه‌ای معمولی از رنگ‌های دودی، مشکی، عسلی، سبز، آبی، طلایی، برنزی، مسی و غیره استفاده می‌شود. استفاده از این نوع از آینه کاری در دکوراسیون‌‌های مختلف بسیار آسان است.

یکی از دلایل آسان بودن آینه کاری مدرن استفاده از دستگاه‌های تراش حرفه‌ای در برش و طراحی لبه‌ها و سطح آینه‌ها می‌باشد که موجب شده این کار راحت‌تر انجام شود. و انواع متنوعی از آینه را بتوان در طراحی دکوراسیون مدرن انجام داد. آینه کاری مدرن در قطعات بسیار بزرگتر و یا طرح‌های مینیمال و ساده و با رنگ‌هایی متناسب با محیط به کار  برده می‌شود.

آینه کاری مدرن علاوه بر طراحی دیوارها، ستون و سقف‌ها در طراحی مبلمان و لوازم دکوراتیو هم استفاده می‌شود. در این نوع از آینه کاری شما درخشش و زیبایی خاصی را در محیط می‌بینید که می‌تواند فضا را بزرگتر کند. یکی از دلایلی که در طراحی خانه‌های مدرن از آینه کاری مدرن استفاده می‌شود؛ همین موضوع بزرگ نشان دادن خانه‌های کوچک است. جذابیت این نوع از آینه کاری با استفاده از انواع طرح دلخواه بر روی آنها بیشتر شده است.

آینه کاری مدرن دارای دو نوع شیشه‌ای و فلزی است. که نوع فلزی آن با توجه به شفافیت کمتری که دارد محبوبیت کمتری نیز دارد. اما با این حال در مکان‌هایی مانند اتاق کودک که از بابت شکستن یا ایمنی آن نگرانی وجود داشته باشد؛ نوع فلزی آن گزینه بهتری خواهد بود.

نکات آینه‌کاری مدرن

 • برش های آینه کاری مدرن به وسیله دستگاه‌های برش حرفه‌ای با کمترین نقص انجام می‌گیرد. به همین دلیل هم آینه کاری مدرن مقرون به صرف تر و راحت‌تر است.
 • علاوه بر این چون آینه کاری مدرن ریزه کاری زیادی ندارد و به همین دلیل هم قیمت مناسب تری دارد. برای آنکه فضای ساختمان شما با استفاده از آینه کاری مدرن زیباتر شود پیشنهاد می‌کنیم در کنار آینه، از نور پردازی هم کمک بگیرید. نور و آینه دو فاکتور جذاب و زیبایی هستند. که زمانی که در کنار هم قرار بگیرند، فضای شما آرامش بسیار زیادی پیدا می‌کند.
 • آینه کاری مدرن در هر خانه‌ای قابل اجراست. شما در خانه هایی با متراژ محدود هم می‌توانید با استفاده از آینه کاری مدرن به چشم نواز شدن فضای کوچک خود کمک کنید.
 • آینه کاری مدرن دارای طرح‌های مختلفی است: طرح لوزی، طرح نیزه‌ای، طرح الماس، طرح حجمی، طرح رویال، طرح خورشیدی و کلاسیک.
 • از آینه کاری مدرن برای ورودی منازل، سرویس بهداشتی و اتاق خواب نیز استفاده می‌شود.

آینه کاری روی کاغذ دیواری یک طراحی ویژه است که می‌توانید مدل‌های آن را مشاهده کنید.

آینه کاری سنتی

از مهم‌ترین ویژگی‌های آینه کاری سنتی اصیل برش آن با دست می‌باشد که از ریزترین قطعه آن در شکل‌های مختلف دیده می‌شود. به همین دلیل هم هنر گران قیمت و باارزشی است.

احتمالا شما هم در طراحی سقف و دیوارها و یا کتیبه‌های مساجد یا خانه‌های قدیمی آینه کاری‌های زیبا و منحصر به فرد سنتی را دیده‌اید. این نوع از آینه کاری آرامش خاصی را به فضا منتقل می‌کند.

در آینه کاری سنتی قرار گرفتن تکه‌های کوچک آینه در کنار هم و در زوایای مختلف موجب ایجاد فضایی دلنشین می‌شود که نور می‌تواند جلوه این هنر را چندین برابر افزایش دهد. بنابراین در مساجد قدیمی در کنار ارتباط معنوی با محیط این نوع از معماری موجب آرامش بیشتری می‌شود. استفاده از آینه کاری سنتی همراه گچبری و کاشی کاری در نمونه‌های مختلف توانسته شاهکارهای زیبایی را در معماری‌های قدیمی به وجود بیاورد.

این روزها از آینه کاری سنتی در برخی از کافه‌ها استفاده می‌شود که در آن با استفاده از آینه‌های رنگی زیبایی آن را دو چندان می‌کنند. در نظر داشته باشید که آینه کاری‌های سنتی برای برخی منازلی که فضای زیادی دارند قابل استفاده می‌باشد. البته برای بخشی از خانه نه برای کل آن! می‌توانید بخشی از خانه خود را با آینه کاری سنتی مزین کنید و از آن لذت ببرید.

نکات آینه‌کاری سنتی

 • در آینه کاری سنتی اصیل برش‌ها با دستان زحمت کش هنرمند اجرا می‌شود.
 • در انتخاب فضای آینه کاری سنتی دقت کنید. اصولا در بخش‌های نورگیر این هنر زیباتر جلوه می‌دهد.
 • اگر تمایل داشته باشید از آینه کاری سنتی بهره بگیرید، قیمت آن بالاتر از انواع دیگر آینه کاری خواهد بود. زیرا این هنر با دست انجام شده و ریزه کاری‌های زیادی دارد.
 • هنرمند می‌تواند حتی برش را تا چند سانتی متری برای آینه در نظر بگیرد، تا بتواند در کنار هم اشکال هندسی را تشکیل دهد.
 • نحوه قرار گرفتن شکل‌های هندسی در آینه کاری سنتی به صورتی است. که با قرار گرفتن در کنار هم ساختاری هندسی بزرگتری را شکل می‌دهد.

آینه کاری کلاسیک

در آینه کاری کلاسیک سبک‌های اروپایی بیشتر دیده می‌شود و در کنار زیبایی که دارد؛ بسیار کاربردی است. کاربرد آینه‌ کاری کلاسیک متنوع است. (عکس دکوراسیون داخلی شیک با جدیدترین مدل گچبری کلاسیک و فرانسوی)

 • یکی از آنها آینه کلاسیک قدی است. این نوع از آینه کاری دارای لبه‌های زاویه دار است. که با شکست نور و تصویر در چهار وجه در کنار سادگی زیبایی خاصی دارد.
 • آینه کاری کلاسیک آنتیک (یا کثیف): که با اسید کاری روی آینه‌ها نمایان خواهد شد. این مدل از آینه کاری پرطرفدار بوده.
 • آینه کلاسیک ونیزی نوع دیگری از آینه کاری کلاسیک است. که برای اولین بار در ایتالیا ساخته شد و نام دیگر آن منبت کاری است.
 • آینه‌های دیواری هم دارای طرح‌های هندسی ساده‌ای هستند که معمولا در خانه‌ها استفاده می‌شوند.

آینه‌های تزئینی جزئی از اکسسوری‌ها به حساب می‌آیند که در طراحی دکوراسیون‌های امروزی کاربرد دارند. 

نسل جدید آینه‌های کلاسیک، از نوع لمسی می‌باشد که در طراحی آن با لمس یا فشار دادن دکمه آینه روشن شده و با انجام مجدد آن خاموش می‌شود.

نکات آینه‌کاری کلاسیک

در آینه کاری کلاسیک سبک‌های اروپایی بیشتر دیده می‌شود و در کنار زیبایی که دارد؛ بسیار کاربردی است. کاربرد آینه‌ کاری کلاسیک متنوع بوده و یکی از آنها آینه کلاسیک قدی است. این نوع از آینه کاری دارای لبه‌های زاویه دار است که با شکست نور و تصویر در چهار وجه در کنار سادگی زیبایی خاصی دارد.

 • در آینه کاری کلاسیک هنرمند قادر است دور آینه را یک آینه رنگی بیندازد. این سبک کلاسیک آینه کاری برای همه خانه‌ها مناسب است. ولی برای انجام بهتر آن می‌توانید از کمک یک متخصص استفاده کنید.
 • از آینه کاری کلاسیک می توانید در اکثر محیط‌ها و حتی در فروشگاه برای اضافه کردن نور و جلوه بیشتر بهره ببرید.
 •  باید دقت کنید که قاب آینه های کلاسیک از جنس PVC است که این موضوع موجب وزن سبک و همچنین جابه جایی و حمل آسان این آینه‌ها می‌شود. در عین حال استحکام لازم را نیز دارد.
 • اگر می خواهید به آینه کاری کلاسیک تنوع بدهید و آن را خاص‌تر کنید، می توانید از دو آینه متقارن کنار هم استفاده کنید که این آینه‌ها با توجه به سلیقه شما می‌تواند از ترکیب دو رنگ باشد.
 • در آینه کاری کلاسیک برای فضای آشپزخانه پیشنهاد می‌کنیم از آینه کاری رنگی استفاده کنید تا در این صورت روح و رنگ بیشتری به فضای کلاسیک خانه شما تزریق شود.

طبقه بندی شده در