اهمیت تعویض به موقع روغن موتور خودرو بسیار زیاد است. به طوری که در صورت عدم رعایت آن، فرسودگی قطعات موتور را به دنبال خواهد داشت که در این صورت در کیفیت عملکرد خودرو تاثیر مستقیم می‌گذارد. همچنین، خسارات و مشکلات متعدد و گاهی اوقات جبرات ناپذیری را سبب می‌شود. بنابراین، تعویض روغن در محل بسیار حائز اهمیت است.

در این صفحه از “خدمات آنلاین استاده” قصد داریم به معرفی عوامل مهمی که در هزینه تعویض روغن در محل تاثیرگذار هستند، بپردازیم و قیمت حدودی تعویض روغن در محل را بررسی نماییم. از شما عزیزان دعوت نماییم تا در ادامه‌ی مطلب ما را همراهی فرمایید.

هزینه تعویض روغن موتور در محل

خدمتقیمت به تومان
تعویض روغن موتور در محل300.000 الی 900.000

تعویض روغن در محل

روغن موتور از هنگام استارت زدن و شروع فعالیت موتور خودرو مستعد اکسید شدن و تجزیه حرارتی خواهد بود. همچنین روغن موتور ظرفیت مشخصی جهت جذب نمودن و معلق نگه داشتن ذرات دارد. بنابراین به مرور زمان کیفیت و خاصیت خود را از دست می‌دهد و می‌بایست پس از گذشت مدت زمان معین و مسافت مشخصی، نسبت به تعویض آن اقدام شود. بهترین زمان تعویض روغن موتور چه زمانی است؟

به طور کلی روغن موتور خودرو به مینرال، سنتتیک و نیمه سنتتیک تقسیم بندی می‌گردد. با شناخت درست از ویژگی‌های هرکدام از این روغن‌ها می‌توان بهترین گزینه را برای خودرو انتخاب نمود.

خدمات ارائه شده برای تعویض روغن در محل

مهم‌ترین خدمات قابل ارائه جهت عوض کردن روغن در محل به شرح زیر می‌باشد:

 • تعویض روغن موتور در محل
 • تعویض روغن گیربکس
 • تعویض فیلتر روغن، فیلتر هوا، فیلتر کابین و…
 • تعویض صافی بنزین و واسکازین خودرو
 • تعویض روغن موتور انواع خودروهای خارجی
 • تعویض روغن موتور انواع خودروهای ایرانی مانند: سایپا، ایران خودرو و…

لازم به ذکر است جهت تعویض روغن در محل از بهترین برندهای روغن موتور استفاده می‌گردد. این برندها عبارتند از: توتال، ایرانولف کاسترول، پیشتاز، بهران، پارس، speedy و…

زمان مناسب جهت عوض کردن روغن در محل

گفتنی است زمان مناسب و به موقع برای تعویض روغن خودرو از وارد شدن آسیب‌ها و خسارات احتمالی پیشگیری می‌نماید. زمان دقیقی که روغن موتور شرکت‌های مختلف قابل استفاده می‌باشند، بر روی بسته بندی آنها نوشته شده است. البته لازم به ذکر است این مدت زمان تنها به مسافتی که می‌توانید با خودرو جابه‌جا شوید، بستگی دارد.

به طور کلی و طبق نظر کارشناسان توصیه می‌شود پس از طی نمودن 5 الی 8 هزار کیلومتر، روغن‌های معمولی و پس از 8 تا 12 هزار کیلومتر، روغن‌های سنتتیک را تعویض نمایید.

زمان مناسب جهت عوض کردن روغن در محل

مزایای تعویض روغن در محل

تعمیرکاران مجرب و متخصص “استاده” با استفاده از بهترین مواد و لوازم خودرو با بالاترین کیفیت و در کوتاه‌ترین زمان ممکن نسبت به تعویض روغن خودروی شما اقدام می‌نمایند. با عوض کردن روغن در محل دیگر نیازی نیست نگران کمبود وقت، دوری تعمیرگاه و ترافیک باشید. بلکه شما عزیزان می‌توانید به راحتی با برقراری تماس با متخصصان و مشاوران مجموعه “استاده”، زمانی را برای خدمات عوض کردن روغن در محل توسط تعمیرکار ماهر و متخصص مشخص فرمایید. شایان ذکر است خدمات ارائه شده برای محصولات ایران خودرو و سایپا تفاوتی ندارد.

نکته: توصیه‌ی ما به شما همراهان عزیز این است که فقط نسبت به تعویض روغن موتور خودروهای کارکرده اقدام فرمایید و برای تعویض روغن موتور خودروی صفر درخواست نداشته باشید.

ضرورت تعویض زود هنگام روغن موتور خودرو

در صورتی که خودروی شما یک یا چند مورد از شرایط زیر را داشته باشد، به تعویض زودهنگام روغن موتور خودرو نیاز پیدا خواهید کرد. در این صورت می‌بایست در سریع‌ترین زمان ممکن برای تعویض روغن موتور اقدام فرمایید. مهم‌ترین و اصلی‌ترین این موارد عبارت هستند از:

 • با سرعت بالا یا به اصطلاح تخته گاز رانندگی شود.
 • در حالی که خودرو محموله و بار زیادی را حمل می‌کند، رانندگی شود.
 • در زمستان و فصل سرما پیش از گرم شدن موتور، رانندگی شود.
 • در صورت شرایط جوی نامناسب مانند: آب و هوای بسیار شرجی، گرد و غبار و… به مدت زمان طولانی رانندگی شود.
 • در ترافیک‌های سنگین به دفعات موتور خودرو درجا کار کند.
ضرورت تعویض زود هنگام روغن موتور خودرو

عوامل موثر بر هزینه تعویض روغن در محل

هزینه عوض کردن روغن در محل به عوامل متعددی بستگی دارد و درنهایت از سوی متخصصین و تعمیرکاران قیمت گذاری می‌گردد. بنابراین در نظر گرفتن رقم ثابت و مشخصی برای هزینه تعویض روغن در محل امکان پذیر نمی‌باشد.

مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار بر هزینه، شامل موارد زیر می‌باشد:

 • نوع خودرو مورد نظر
 • نوع روغن موتور استفاده شده
 • نوع فیلتر استفاده شده
 • هزینه‌ی ایاب و ذهاب
 • اجرت و دستمزد تعمیرکار متخصص

توصیه‌ی ما به شما همراهان عزیز “استاده” این است که پیش از قطعی نمودن سفارش خود، جهت اطلاع دقیق از هزینه تعویض روغن در محل با مشاوران و متخصصان مجموعه ما تماس حاصل فرمایید.

طبقه بندی شده در

با برچسب در