رفع ارور یخچال فریزر پارس [H1 – EF – AF – FF]

ارور یخچال پارس

همانطور که با پیشرفت تکنولوژی وسایل ضروری و کاربردی روز به روز از امکانات بیشتری برخوردار گردیده‌اند، امکانات عیب ­یابی سیستم‌ها نیز پیشرفته‌تر شده‌ است. به گونه‌ای که وقتی دستگاهی با مشکلی مواجه شده است، نمایش کد خطا یا ارور به شما کمک خواهد کرد که مشکل از کجاست. بروز ارور H1 – EF – AF – FF یخچال پارس نیز شما را نسبت به مشکل به وجود آمده جهت تعمیر یخچال آگاه می‌کند.

مزایای خدمات تعمیر یخچال استاده

 • تعمیرات و تعویض قطعات در محل
 • بازدید و کارشناسی در محل
 • پرداخت مبلغ پس از اتمام کار و رضایت کامل شما
 • بازدید رایگان در محل
 • تا 12 ماه ضمانت قطعات
 • ضمانت اصل بودن قطعات
دفتر شمال تهران
تلفن همراه

صدای مشتری

— آقای عباسی
— آقای نیکزاد

هر کدام از این ارورها به دلیل خاصی از مشکل به وجود آمده اشاره دارند. ارور یخچال فریزر پارس به واسطه‌ صفحه‌ نمایشگر الکترونیکی قابل مشاهده خواهند بود. فرمتی که برای نشان دادن این ارورها انتخاب شده است، در قالب اعداد یا حروف انگلیسی می‌باشد. یخچال فریزر پارس نیز از این امکان عیب‌یابی برخوردار است. حال زمانی که ارور نمایان می‌شود، از وجود چه مشکلی خبر می‌دهد؟ این چیزیست که در این صفحه از خدمات آنلاین “استاده” به آن خواهیم پرداخت. همچنین به طور اختصاصی شما را با رفع ارور H1 – EF – AF – FF یخچال پارس آشنا خواهیم کرد.

ارور H1 یخچال فریزر پارس

از جمله دلایلی که باعث می‌شود ارور H1 در یخچال فریزر پارس نمایان شود، عبارتند از:

 • به طور قطع دمای داخلی قسمت فریزر یخچال از 24 درجه سانتیگراد بالاتر رفته است.
 • احتمال دارد سنسور تشخیص دمای یخچال آسیب دیده باشد.
 • امکان دارد ترموستات یخچال شما خراب شده باشد.
 • چنانچه درب یخچال را زیاد باز گذاشته‌اید و یا درست بسته نشده باشد، ممکن است ارور در صفحه نمایشگر دیجیتال نمایان گردد.

رفع ارور H1 یخچال فریزر پارس

رفع ارور H1 یخچال فریزر پارس

به منظور رفع ارور H1 یخچال فریزر پارس، طبق مراحب زیر عمل کنید:

 1. دمای یخچال خود را تنظیم کنید.
 2. برای رفع خطای یخچال فریزر پارس، دمای فریزر را در روی درجه -18 قرار دهید. در این صورت فریزر خنک خواهد شد و دمای یخچال به حالت طبیعی خود برمی‌گردد.
 3. در صورتی که دمای یخچال به حالت طبیعی خود برنگشته است و همچنان گرم است، اطمینان حاصل کنید که کمپرسور کمپرس کافی دارد یا نه.
 4. در قدم بعدی سنسور تشخیص دمای یخچال را مورد بررسی قرار دهید.
 5. در اقدام بعدی برای رفع کد خطای یخچال فریزر پارس باید ترموستات یخچال را تست کنید تا از سالم بودن آن مطمئن شوید.
 6. مرحله بعدی برای رفع ارور یخچال فریزر پارس، چک کردن شارژ و گاز یخچال است. مطمئن شوید که مشکل مربوط به نشتی گاز و شارژ نباشد. جهت اقدام برای تشخیص نشتی گاز یخچال در استاده روی آن کلیک کنید.
 7. آخرین مرحله این است که درب یخچال را مورد بررسی قرار دهید و لاستیک دور درب یخچال را چک کنید. اگر خراب شده بود، آن را تعویض کنید. پیشنهاد می‌کنیم علت بسته نشدن درب یخچال همراه با راه‌حل در این صفحه بخوانید.

رفع ارور EF یخچال پارس

هنگامی‌ که کد خطا EF بر صفحه‌ نمایشگر یخچال فریزر پارس نمایان شد، حکایت از یک دلیل عمده دارد که عبارت است از ایجاد مشکل در سنسور اپراتور یخچال پارس.

حالا که از وجود مشکل با خبر شدید، برای رفع ارور چه اقدام‌هایی را باید انجام دهید. در ادامه مطلب به بررسی اقدامات لازم جهت رفع ارور EF یخچال فریزر پارس می‌پردازیم.

 1. در قدم اول باید سنسور درون اپراتور یخچال پارس را چک کنید تا از خراب بودن یا قطع شدن سنسور آن اطمینان حاصل کنید. در صورت لزوم، به تعمیر یا تعویض آن مبادرت ورزید.
 2. در قدم بعدی برای رفع خطای یخچال فریزر پارس باید میزان اهم سنسور اپراتور را اندازه گیری کنید و عملکرد آن را مورد ارزیابی قرار دهید.
 3. احتمال دارد که مدار برد کنترل یخچال فریزر پارس دچار خرابی شده باشد. در این صورت برای رفع ارور یخچال فریزر پارس، یخچال را از برق کشیده و با تعمیرکاران مجاز تماس بگیرید.

رفع ارور AF یخچال فریزر پارس

چنانچه با کد خطای AF یخچال فریزر پارس روبرو هستید، باید بدانید که دلیل این ارور یخچال فریزر پارس چیست؟ لازم به ذکر است دلیل عمده این موضوع خرابی سنسور دمای محیطی یخچال گزارش شده است.

برای رفع خطای AF یخچال فریزر پارس چه اقداماتی را باید انجام دهید:

 1. باید از خراب بودن یا قطع بودن سنسور دمای محیطی یخچال اطمینان حاصل کنید.
 2. به وسیله‌ اهم متر از میزان اهم سنسور اطلاع یابید و تست درست کار کردن سنسور را انجام دهید. ممکن است سنسور به تعویض یا تعمیر احتیاج داشته باشد.
 3. در اقدام بعدی به بررسی قطعات ترموفیوز و ترمودیسک یخچال بپردازید.
 4. چنانچه اقدامات گفته شده را برای رفع خطای یخچال فریزر پارس انجام دادید، اما هنوز مشکل برطرف نشده است، امکان دارد مدار برد الکترونیکی کنترل یخچال فریزر پارس دچار مشکل شده باشد.

اگر مراحل بالا را برای رفع ارور یخچال فریزر پارس انجام دادید و مشکل رفع نشد، بهتر است یخچال را از برق کشیده و با تعمیرکاران مجاز تماس بگیرید. می‌توانید جهت اقدام برای تعمیرات یخچال در استاده با شماره‌های موجود در صفحه تماس بگیرید.

رفع ارور FF یخچال پارس

اگر در صفحه‌ نمایشگر یخچال فریزر پارس کد خطای FF پدیدار شد، باید به دنبال علت این خطای یخچال فریزر پارس بگردید. تنها بدانید که بروز خطا به مشکل سنسور دمای یخچال مربوط است.

بعد از مطلع شدن از علت خطا یخچال فریزر پارس، وقت آن است که به رفع ارور FF یخچال فریزر پارس بپردازید.

 1. ابتدا باید از خراب بودن یا قطع بودن سنسور دمای فریزر اطمینان حاصل کنید.
 2. در اقدام بعدی باید به بررسی ترموفیوز یخچال بپردازید و چنانچه لازم بود اقدام به تعویض آن نمایید.
 3. در مرحله‌ی بعدی برای رفع خطا یخچال فریزر پارس باید با اهم متر میزان اهم سنسور دمای فریزر را ارزیابی کنید.
 4. اطمینان حاصل کردن از خرابی مدار برد کنترل یخچال، یکی دیگر از اقداماتی است که برای رفع ارور یخچال فریزر پارس باید انجام دهید.

نتیجه‌گیری

در صورت مواجه شدن با کد خطا یا ارور H1 – EF – AF – FF یخچال فریزر پارس، ابتدا باید از دلیل به وجود آمدن این ارور مطلع شوید. بعد از آن باید برای رفع خطای یخچال فریزر پارس اقداماتی را انجام دهید. باید مراقب باشید که آسیب بیشتری به یخچال وارد نکنید. چنانچه قادر نیستید که به رفع ارور بپردازید، دستگاه را از برق بکشید و با تعمیرکاران مجاز تماس بگیرد. صفحه‌ “خدمات آنلاین استاده” این امکان را فراهم کرده که شما به راحتی از دلایل خطا یخچال فریزر پارس آگاه شوید و برای رفع آن اقدامات لازم را انجام دهید.

مطالب مرتبط برای شما...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.