همه ما در زندگی همراه شاهد رشد و تحول صنعت در زمینه های مختلف بوده ایم که توری پلیسه نیز از این پیشرفت مستثنی نبوده است.

جایگزین شدن متریال بهتر هنگام تولید، پیاده سازی ایده های کاربردی تر به جهت زندگی راحت تر و همچنین عرضه هر چه بهتر محصولات در این صنعت نیز خودنمایی می کند.

در این صفحه از استاده قصد داریم به تشریح کامل توری پلیسه و همچنین قیمت های آن بپردازیم تا بتوانید انتخابی مناسب در این زمینه داشته باسید.

توری پلیسه و انواع آن

با گذشت زمان استفاده از توری های پارچه ای که هنوز هم تولید می شوند و همچنین توری های آلومینیومی، جای خود را به توری پلیسه دادند.

این نوع از توری‌ها همچون درب آکاردئونی به راحتی جمع و باز می‌شوند و فضای بسیار ناچیزی را اشغال می‌کنند. درواقع می توان گفت هیج‌جایی را!

جنس توری از نوع فایبرگلاس می باشد و قاب آن ها از جنس آلومینیوم می باشد که به علت استفاده از این دو نوع متریال، ویژگی ها و مزیت های قابل توجهی دارا می باشد که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد.

حتما بخوانید: قیمت درب توری فلزی و ساخت انواع آن

انواع توری پلیسه:

توری پلیسه تک فریم: قاب های آلومینیومی را در نظر بگیرید که از بالا و پایین و یا از چپ و راست دارای ریل هایی می باشند که توری داخل قاب وصل می شود و توسط این ریل ها به گوشه ای جمع و باز می گردد.

این توری ها در پشت پنجره نصب می شوند و ضمن حفظ نمای اصلی پنجره، قابلیت جدا شدن نیز دارند و زمانی که نیازی به آن ندارید می توانید به راحتی توری پنجره را باز کرده و در زمان نیاز دوباره آن را وصل کنید.

توری پلیسه دبل فریم: این نوع از لحاظ نصب و ظاهر کاملا شبیه نوع قبلی می باشد با این تفاوت که در این مدل شما علاوه بر درآوردن قاب توری، قادر می باشید که خود توری را نیز به صورت جداگانه از قاب درآورید که در زمان پارگی و یا هرگونه آسیب دیگر به توری، تنها با تعویض آن می توانید از هزینه اضافی بابت خرید توری دیگر جلوگیری کنید.

توجه داشته باشید اگر می خواهید از توری دبل فریم استفاده نمایید فضای به نصب بیشتری نسبت به توری تک فریم اشغال خواهد شد که زمان اندازه گیری درب و پنجره توسط نصاب ماهر در این زمینه، این مهم در نظر گرفته خواهد شد.

قیمت توری پلیسه چگونه محاسبه می شود؟

قیمت توری پلیسه بسته به عوامل متعددی تغییر پذیر می باشد؛ از جمله این عوامل می توان به :

 • تعداد پنجره ها و یا درب ها
 • تک فریم و یا دبل فریم بودن آن
 • اندازه درب و پنجره
 • به کارگیری جنس مرغوب و با کیفیت قطعات
 • محاسبه سختی کار برای مکان هایی که نصب توری پلیسه درب و پنجره به راحتی انجام نمی گیرد.

اشاره نمود.

نکته مهم: هزینه ساخت و نصب توری پلیسه ای بر حسب “متر مربع” از جانب نصاب ارائه خواهد شد و همچنین قیمت نهایی با در نظر گرفتن هزینه قطعات مصرفی (از جمله ریل، تسمه، پرز مویی و …) در تولید و ساخت توری به مشتری اعلام می گردد.

مزایای استفاده از توری آکاردئونی:

توری های پلیسه که به دلیل باز و بسته شدن آسان به آن ها توری آکاردئونی و یا توری ریلی نیز گفته می شود دارای ویژگی هایی می باشند که آن ها را از سایر توری های دیگر بسیار متمایز می کند:

قابلیت نصب و یاز کردن آسان

عدم زنگ زدگی قاب و توری

حفظ شکل ظاهری پنجره و شکیل بودن آن

جمع شدن آن هنگام باز بودن درب و پنجره

سازگار با هر نوع شرایط آب و هوایی

مقاوم در برابر آفتاب

قابلیت انتخاب رنگ در سبک دلخواه شما

شستشوی آسان با مواد شوینده و همچنین بخارشور

مستحکم بودن

قابل تعمیر بودن اجزای آن

ساخت و تولید آن در اندازه دلخواه شما

ضد حریق بودن آن

عدم تغییر شکل قاب

از ویژگی بارز توری پلیسه پنجره و درب می توان به قابل نصب بودن آن برای هر نوع درب و پنجره upvc، آلومینیومی، دوجداره، چوبی و … اشاره نمود.

ضمنا این نوع از توری ‌ها کار ما را هنگام شستشوی پرده بسیار راحت‌تر کرده و درواقع آزادی عمل را برای ما به همراه دارد.

توجه داشته باشید که با نصب توری‌های آکاردئونی می توانید به راحتی به نصب حفاظ پنجره بپردازید، بدون آنکه هنگام استفاده مزاحمتی برای شما به وجود بیاید.

هنگام نصب دقت کنید!

 1. برای اقدام به نصب توری پلیسه سعی کنید از یک نصاب توری درب و پنجره که دارای تجربه و مهارت کافی در این زمینه می باشد کمک بگیری.
 2. سعی کنید هنگام نصب اطلاعات کافی در مورد نحوه باز و بسته شدن توری بگیرید تا هنگام نظافت منزل نیازی خودتان بتوانید این کار را انجام دهید.
 3. قبل از نصب از نصاب بخواهید تا درب ها و پنجره ها را بررسی کند و هزینه کامل را به شما ابلاغ نماید. توجه داشته باشید که بازدید باید به صورت رایگان انجام پذیرد.
 4. حتما قبل از نصب توری پلیسه از نصاب نمونه کار بخواهید.
 5. دقت کنید که هنگام اسباب کشی به راحتی می توانید توری را باز کرده و در صورت یکسان بودن پنجره ها، آن را در خانه جدید خود نصب کنید که می توانید از نصاب کمک بگیرید.
 6. هنگان نصب توری پلیسه، نصاب می بایست دقت کافی داشته باشد تا علاوه بر رعایت ایمنی و اصول دقیق، از شکسته شدن شیشه ها خودداری نماید. در صورت بروز این اتفاق می توانید سریعا با شیشه بری سیار تماس بگیرید.

طبقه بندی شده در